Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Hafta sonu Kaçamağı: Şirince

Birkaç yıl önce bir bayramda gitmiştim Şirince'ye, yazınızı okurken anılarım canlandı gözümün önünde. Özellikle de şarap tadım işini abartıp, çakır keyif olmak... Kaleminize sağlık.

09 Mayıs 2008 13:10
Eskişehir- Kathmandu (2). Yola çıkış ve İran

Yazınızı görünce bir süredir blogları takip edemediğimi fark ettim. İmrenilesi bir yolculuk yaptığınız. Ama bu cesareti ben gösterebilir miyim bilmiyorum. Tüm yolculuklarınızın devamı dileğiyle.

25 Mart 2008 17:18
Gerçek bir masal: Ulak

Ulak hakkındaki yazınızı okurken sanki filmi tekrar seyrettim. Hem de anlatılmak istendiği masal tadında. Başlangıçta Çağan Irmak filmi olması, beğenerek izlediğim bir oyuncu kadrosunun görev almış olmasıyla bu filmin çekildiğini okuduğum günden vizyona gireceği güne kadar merakla bekler oldum filmi. Sonra devam ettiğim K.H.E.M. deki hocalarımızın filmin makyaj ve kostüm tasarımını yaptığını öğrenince sabırsız bir bekleyiş başladı. Önceki filmlerinden çok farklı keyfin lezzetini damağımızda bırakan bir Çağan Irmak filmi ULAK.

25 Şubat 2008 16:15
Gez gez bitmez güzel ülkem...

Kimi zaman boş bir ekrana yazı yazdığım düşüncesine kapılırım. Sanki yazdıklarım bu ekranda kalacak, hiç kimseye ulaşamayacak. Yorumlar ve sorular geldikçe ve blogcu arkadaşların yazılarında okudukça paylaşımları içimdeki aydınlanma yüzüme yansır, gülümserim.
Ne mutlu sizinle tekrar gezmiş oldum Gökçeada'yı, Gizli Limanı ve Zeytinli'yi. Sevgiyle kalın.

25 Eylül 2007 16:13
Ilıca Şelalesi ve Horma Kanyonu

Yazınızı okurken bu kadar da tesadüf olur mu diyorum kendi kendime. Bir hafta kadar önce gezi yazıları yazamn bir arkadaşımın yazısında okudum Küre Dağlarını, Valla Kanyonunu. Derken hafta sonu CNN Türk' de aynı bölge ile ilgili bir gezi programı izledim. Şimdide sizin yazınız. Hem sürekli karşıma çıkması hem de doğasının fotoğraflar ve televizyondan görebildiğim kadarı ile çok güzel olması merakımı arttırdı. Bu bölgeye bir gezi programı ayarlamak şart oldu.

06 Eylül 2007 12:53
Güneyli Köyü diye bir yer II

Birkaç yıl önce 23 Nisan ile 3 güne uzatılmış bir hafta sonunda Çanakkale Şehitliklerini ve Truvayı gezmeye karar vermiş ve düşmüştük yollara. Kalacağımız yer biraz daha doğa ile iç içe olsun derken internetten Güneyli'yi bulmuş ve rezervasyonumuzu yaptırmıştık. Güneyli yol ayrımına gelip koya baktığımızda tamam işte budur dedik. Fikir beyan etmekte erken davrandığımızı zamanla anladık. Manzara muhteşem, kaldığımız otel ya da motelin koya hakimiyeti süperdi. Harika balık ziyafeti hesap gelene, otelin kalitesi akşam odalarımıza çekilene kadar sürdü. Bütün gece nem kokusundan uyuyamadık. Ödediğimiz İstanbul balık restaurant ücreti bugün bile aklımda. Güzel bir koydaki tesisler ancak bu kadar kötü işletilebilir.

21 Ağustos 2007 15:06
Bir gezintiye çıkalım....

Ne kadar da güzel anlatmışsınız mitolojiden örneklerle gezdiğiniz yerleri. Kaz dağlarını doyasıya gezmek benim de dileğim. Geçen seneydi sanırım televizyonda yayınlanan Competus Keşif Konvoyunun Kaz Dağı gezisine hayran kalmıştım. Tatil devam ediyorsa iyi tatiller, benimki çoktan bitti.

15 Ağustos 2007 17:08
Balkondaki dostlarım

Geçen sonbahar bir kumrunun yumurtlamak için balkon penceresine gelmesi ile başladı herşey. Rahat edemedi sanırım ertesi gün gitmişti. Daha sonra başka kumru misafirlerimiz oldu. Ekmek, buğday ne bulduysak vermeye başladık biz de. Derken ziyaretçilerimizin sayısı arttı. Artık markete alışverişe gittiğimizde onlar içinde yiyecek almaya başladık. Öylesine alıştık ki birbirimize pencerenin önünde bulaşık yıkadığımda bile kaçmaz oldular. Kirletmek gibi dertleri olmasa heşey daha güzel olacak ama olsun onlar için değer. Bugünlerde yemek kadar su da vermek lazım bu küçük dostların hepsine. Dostlarınızla birlikte sevgiyle kalın.

10 Ağustos 2007 13:03
Doğada bir gün... Göynük Kanyonu

Gezimanyacım, arkadaşım aramıza hoşgeldin. Yeni blogun hayırlı olsun... Oronar

10 Ağustos 2007 11:54
Bir kızım var adı: Boncuk

Çalışma koşulları daha esnek bir işim olsa hemen bir köpek evlat edinirim. Eskiden köpeğim olursa mutlaka Golden Retriever olacak derdim. Artık kararımı değiştirdim. İmkanım olduğunda gidip bir barınağa en iyi iletişim kurduğum miniği alır getiririm evime. Şu anda iki muhabbet kuşum var, onlarla paylaştıklarımı da hiç bir şeye değişmem ama çocukluğumdan biliyorum köpeklerin yeri ayrı.

10 Ağustos 2007 11:44
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 48
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 1623
Kayıt tarihi
: 18.10.06
 
 

Biz Tiryaki ailesi gezmeyi ve gördüğümüz yerlerin fotograflarını çekmeyi çok seviyoruz. Blogumuzda, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster