Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Yazamadım...

Yazamadım diyorsunuz, çevrenizde dönüp duran dünyanın, yaşanan olayların, sorgusuz sualsiz, kontrollü kontrolsüz değişen gündemin altında, baskılanmış olmamızdandır belki de. Ben de yazamadım, kitlendim adeta, içime attım düşündüklerimi. Ha bugün ha yarın tekrar yazarım derken, sizin yazınızı, "Yazamadım" dediğiniz yazınızı okudum. Demekki oluyormuş dedim kendi kendime, tekrar yazılabiliyormuş. İçimde biryerlerde bir ışığın tekrar parlamaya başladığını hissediyorum. Sizin yazınıza yazdığım yorumun bu ışığın bir parıltısı olduğunu biliyorum. Sönmek üzere olan bir mumun tekrar alevlenmesine yardım ettiğiniz için teşekkürler.

07 Şubat 2009 16:36
Hülya Avşar

Ağzı olan konuşuyor işte...

20 Ağustos 2008 14:50
AKP davasının açıklanış tarzına itirazım var

İtiraf edeyim, ben kararın açıklandığı sırada medya araçlarına oldukça uzaktaydım, dağın başında da diyebiliriz. Karar anını kaçırdım. Bu nedenle o anı bize yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Biraz daha ayrıntı rica edeceğim, bir sorum olacak, şaka yollu olarak soruyorum: Kararı açıkladığı sırada, Başkan Kılıç'ın gözlerinde bir parıltı var mıydı? O anı çok görmek istiyordum ama olmadı, s,z açıklayabilirseniz sevinirim. Kaleminize sağlık.

01 Ağustos 2008 16:24
Madımak

Kahrolsun madımak ve madımak katliamlarına neden olup, duyarsızca seyredenler. Yazınız için çok teşekkür ederim.

04 Temmuz 2008 09:20
Türküler yanmaz

Benim yazıma yapmış olduğunuz yorumdan sonra, sizin yazınızı okuma fırsatı buldum. Şiir oldukça anlamlı olmuş. Teşekkür ediyorum.

03 Temmuz 2008 16:10
Davul tozu, minare gölgesi...

Uyku tutmaması size yarıyor sanırım, gayet hoş ve tebessü m getiren bir yazı olmuş. Bana göre iyi ama siz illede uyumak istiyorsanız ılık bir süt için. Görmüş geçirmiş bir balıkçı olmasam da önerim gayet faydalı olur.

01 Temmuz 2008 10:43
Yörük fıkraları:2

Yanımdaki yörük arkadaşıma da okuttum ama üzülerek belirteyim tam olarak anlayamadığını söyledi espriyi. Yine de teşekkürler.

01 Temmuz 2008 10:16
Bugün “Beynim” yok…

İnsanımız hala kurtuluş savaşının bizi nelerden kurtardığının bilincinde değil. Laikliğin ne anlama geldiğinin ayırdına varamadı. Osmanlının düzenini sürdürseydik islamiyetin daha etkin kalacağı gibi yanlış bir düşünce onyıllardır topluma serpilmiş durumda. Fitne yayıldıkça yayılıyor. Aklıma bunun gibi düşünen "cahil" vatandaşlarımıza cevap olacak Neyzen Tevfik'in bir şiiri geliyor. Ben şiirin adını yazayım, siz internetten bulabilirseniz okuyun. Malum şiir biraz ağır gelebilir muhattaplarına. "Neyzen Tevfik-Ne ararsın tanrı ile aramda" Elinize sağlık.

12 Haziran 2008 08:56
Tokat mangalı

Ama sanırım biraz hantal, yani piknik kültürümüze pek uymuyor. Belki portatif modelleri tasarlanabilir.

09 Haziran 2008 13:14
Cevat Kurtuluş

Özellikle Türk insanına has bir özellik balık hafızalı olma, unutuyoruz değerlerimizi.

06 Haziran 2008 16:45
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1057
Kayıt tarihi
: 26.09.07
 
 

1980 yılında Mersin'de doğdum, bütün eğitim öğrenimimi Mersin'de tamamladım. Yetmedi, işimi de Mersi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster