Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sahi neden yazıyoruz?

yahut; dert, tasa, hikaye anlatmayı seven bir toplumun ferdi olarak belki de iletişim kurma çabası, kendini birilerine anlatma güdüsü diyorum bazen. hülasa-ı kelam senin arkadaş gibi net bir cevap bulamadım ben. böyle aşure tadında, her telden ne ararsan var sebepler arasında. öyle. selamlar. t.

03 Nisan 2008 16:04
Sahi neden yazıyoruz?

öncelikle şu konuyu açıklığa kavuşturalım. “beni kimse dinlemiyor” diyen arkadaş ben değilim:P sonralıkla yazacağım o kadar çok şey var ki bu konuda ama ne sayfalar ne sabırlar dayanır buna sanırım. lakin ısrarlıyım, deneyeceğim:) bu soruyu o kadar çok sordum ki kendime. her gün başka bir cevap buldum. dengesiz miyim neyim? misal gün oluyor sayfalar, sayfalar dolusu anlamlılığına bakmadan burada veya başka bir mekanda yazmak istiyorum. gün geliyor kılımı kıpırdatmak istemiyorum. peki ben niye yazıyorum? galiba biraz bilinmek için. şurda şöyle bir adam var yazdıkları doğru mu yalan mı bilmem ama "iyi edebiyat yapıyor desinler" diye belki. bazen de; can sıkıntısına bire bir bu iş. soran yok eden yok. yaz babam yaz... hem böyle yazdığım gibi de konuşamam ben. ifade kabiliyetim kendi çapımda maksimize oluyor yazarak. ya da bazen nostalji manyağı biri olarak anılarımı bir yerde tutmak, toplamak hatırladıklarımı yazıp bir kenara arşivlemek oluyor amaç. bizden ayrılmayın:).

03 Nisan 2008 16:03
Sessizlik boş bir kağıt gibiydi...

o kadar etkileyici bir hikaye ki ne diyeceğimi şaşırdım ama öte yandan bir şey yazmalıydım. ama ne? iyi ki yazmışsın ve ben de iyi ki okumuşum. mükemmel.

31 Mart 2008 09:05
Bizim mahallenin kızı...

yok hayır. her zaman favorilerin kazanamayacağını gördük bir kez daha :) sevgiler.

26 Mart 2008 23:17
Bizim mahallenin kızı...

sen,ceylan,platonik,botanik falan. ama en azından amorti var tahminde. birden fazla hikaye çıktı yine de.

26 Mart 2008 22:34
Bizim mahallenin kızı...

eminim çok güzel bir hikaye vardı orda. ama fotograf da başlı başına bir hikaye bence. bir kaç hatta pek çok hikaye barındırıyor gibi. bekliyoruz.

26 Mart 2008 18:45
Hımmmm...

olayın en kötü yanı da bir şekilde kendini suçlu hissetirmeleri. haklı ya da haksız o ayrı ama işte çok mu kaba davrandım acaba diye yüreğin cız ediyor ya kötü oluyor o zaman. senin yine arkadaşların... ben bi gün istasyon bankında hiç tanımadığım ısrarlı bi amca ile milli takım muhabbeti yapmadım diye üç gün uyumadım :)

26 Mart 2008 12:00
Voltran: Evrenin Koruyucusu Bölüm 1

güç he-man'de artık. bu arada he-man voltranı döver. öyle.

26 Mart 2008 11:44
Herşey ve hiçbirşey hakkında...

olmak ya da olmamak gibi veya bir varmış bir yokmuş gibi . ya da...

25 Mart 2008 22:41
Şizofrenin güncesi (1)

müthiş.

23 Mart 2008 11:38
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 758
Kayıt tarihi
: 21.10.06
 
 

Özel biri değilim. Sıradan bir yaşam süren sıradan bir adamım. Çok geçmeden adım unutulur. Tuzluk...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster