Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Mustafa Kemal Atatürk Kimdir?

Ulusal bağımsızlığı en çok sorguladığımız bu günlerde ;onun ölüm yıldönümünde içinizdeki M.Kemel sevgisi ve onu tanımlayıp betimleyen içten değerlendirmenize teşekkür ederim. Ülkenin gittikçe gericileştiği ve globalleşme adıyla yada AB üyeliği yutturmacalarıyla ulusal egemenliğimizin bir kısmını birilerine terketmeye başladığımız günümüzde ATATÜRKÜ daha çok anmak ve onun BAĞIMSIZLIK anlayışını iyi anlamak gerek .Sevgi ve saygılar.Kaleminize(klavyenize) sağlık.

10 Kasım 2007 18:21
Sevgili ve Sayın Deniz Baykal

sevgili kardeşim , Yazını yeni okudum üzülerek ve geçmişi anımsayarak okudum.Babanla aynı yaşta olmasamda aynı kaderi paylaşmış biri olarak size tavsiyem ,Baykala inanmayın ve de güvenmeyin .Çünkü o iktidar olmak değil CHP nin başında kalmak için çaba harcıyor. Siz umudunuzu boşa harcamayın.Yasin okumanın da faydası olacağı kanısında değilim.Bence gidişata dur demenin çabası olmalı.Sevgiyle kalın.

27 Ekim 2007 17:54
Umut Kırıntısı 2

Kapalı havalar beni de hep sıkar ,o nedenledir ki güneşin insan psikolojisini olumluya yönelttiğini düşünürüm.Umut 'ta insan yaşamının güneşidir. Güzelim yazınızdaki; hedefini bilen umuda yelken açmayı öneren bir amaç öngörmenizne güzel. Karamsarlığın içinden mutluluğu gören bir göz olduğunuzun belirtisidir. Sizi kutlarım. Sevgi ve umutla kalın

05 Ekim 2007 10:22
Minibüs işte!..

Yaşamın kendisi zaten macera değilmi ki; kalbinin götürdüğü yere gitmeyince o hayatın tadı nerede çıkar? Zaten heyecan yaşamın kaynağı ,biz kendi kendimizi bu güzelim şeylerden yoksun bırakıyoruz.Kıza üzüldüm çünkü korkusundan kaçmış oysa yaşamı neresinden yakalarsan orası senindir. Gülümsemeleriniz eksik olmasın...!

18 Ağustos 2007 18:29
Akarsular da satılıyor, sırada ne var?

Bu ülkede "babalar gibi her şeyi satarım"diyebilen bir maliye bakanı varken ,hala her şeyi satmak için fırsat kollayan böylesi bir iktidara %47 oy verilen bir ülkede duyarlı" olmak ya da olmamak " bütün mesele de bu...(!!?)

12 Ağustos 2007 12:02
Mübarek ne demek?

Türkçe gibi güzelim bir dil varken kendinizi bu kadar zorlarsanız elbette olacağı budur.Neden türkçe bir kelime arama ve kullanma gereği duymadınız.Değerli kardeşim

12 Ağustos 2007 11:52
Bir tutam sevgi

Sevgisiz bir toplumda ,pizzasına sevgi katarak leziz bir pizza pişirebileceğini 11 yaşındaki oğluna öğretebilen bir anneyi kutlamaktan mutluluk duyarın.Sevgiyle kalın.

11 Ağustos 2007 09:47
Bozulmayan kızlık zarı…

Öncelikle Hymen denen kızlık zarı anatomik olarak küçük kızlarımızın anarahimlerini dışarıdan gelen mikroplardan korumak için doğa tarafından canlılarda var olan bir ince perde.Ancak bir kaç türü (formu ) var. Sizin bahserriğiniz form ya "Duhule müsait"zar dediğimiz dir ki bunda istediğiniz kadar cinsel ilişkide bulunun zar yırtılmaz ve kanama da olmaz .Toplumda en çok problem bundan çıkıyor(Bizim toplum kana tapar) Ya da kızlık zarı çok kalın olan formu var bunda yırtılma zorlu olur ,ancak bu konuda bilgisiz ve deneyimsiz çiftler problem yaşarlar sonra da bu psikolojik probleme dönüşür.İşin temelinde çiftler kendi eş olma bilinciyle evlenir ve dışarıdan "kanlı çarşaf" beklentisi olmazsa bu iş zamanla kendiliğinden çözümlenir.

10 Ağustos 2007 16:26
Adam ve kadın

Aşkta anaşılır olma ,yada karşı cinsten beklentiler hepsi sevginin şemsiyesi altındalar yeter ki siz o şemsiyeyi kapsayıcı tutabil.Sevginin kendisi bir umuttur.Aşk adına umudunuz bol olsun sevgi sizi kucaklasın.......!

10 Ağustos 2007 16:03
Kanatsız kuş

Umut yaşamın en temel malzemesidir. Yaşamı güzel ve sevecen kılan da budur. En umarsız anda yaşamın kıyısına tutunabilmek ,çaresizliğe çare üretmek,yanlızlığı sevgi yumağına dönüştürebilmek beynimizde ve kalbimizdeki sevgi ve umutta yatıyor. Sevgi ve neşenin kaynağı sizsiniz bunu farkettiğiniz ve etrafa dağıtmaya başladığınız an ,o minicik ayaklar yaşamın ağır yükünü taşıyacak ,sizi fark etmeyen kalabalıklar etrafınızda birikmeye başlayacaklardır.Sevgi ve Umutla kalın.

04 Ağustos 2007 10:13
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 49
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1336
Kayıt tarihi
: 04.11.06
 
 

Düşünmeyi ve yazmayı çok severim. Yaşama ilişkin çelişkileri görmekte ısrarlıyımdır. Muhalif olmaya ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster