Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Dinlememek Üzerine, Neden Dinlemiyoruz?

İki dinle bir konuş, söz gümüş sükût altın. Ama değindiğiniz gerekçeler dışında bir de kendimizi dinlemek var. Başkasına dinletmek değil tabii. Hani kendine ne kadar kulak kabartsa, iç sesini ne kadar dinlese, kendiyle baş başa kalmayı ne kadar çok sevse iş kendiliğinden gelişecek.Doğa da biraz aynı şeyi söylüyor doğrusu bana. O ıslık gibi inceden biten patikalar ve üstüne çökmüş bulutlara... bakınca susmak ve sadece dinlemek istiyorum.İstiyorum da...Tastamam istemekle olsa:) Selamlar, sevgiler...

22 Kasım 2017 15:25
Godot'yu Beklerken *

Tam da "bekleyiş diyorum caddelere dalıp gidiyorsun"derken, tam da "korkuyu beklerken, tam da "bekliyorum öyle bir zamanda gel ki vazgeçmek mümkün olmasın" derken, tam da "bir bekleme salonu yalnızlığı"derken,Godot'yu beklemek,beklemek...Ne güzeldi.Selamlar..

17 Kasım 2017 20:47
Denizin Kıyısında...

Hiçlik makamındandı.:) Selamlar,sevgiler..

14 Kasım 2017 10:25
"Ayla, Güney Koreli Küçük Kızın Masumluğu Filmin Eğriliğini Doğrultamıyor"

Ben de işte bu nedenlerle izlemeyi düşünmedim zaten:) Emeğinize sağlık.Selamlar,sevgiler..

13 Kasım 2017 12:33
Mo Yan Onurumuzdur

Cartazar'ın güzel bir lafı var:" yaşanan bu mücadeleyi roman hep sayıyla kazanır oysa öykünün bu maçı nakavtla alması beklenir" Öykü daha rafinedir, söz sarfiyatıdır evet kimi bir yere varmayabilir,sevilmeyebilir ama bu onu satıcı :) yapmaz.Munro,hayatını öyküye adamış, Nobeli de almıstır.Sait Faik keza...Hem türler arası okuyup hem de bu kadar keskin bir yaklaşım enteresan.Selamlar.

11 Kasım 2017 01:08
Limon

Limon öldü ama:) Öykü bu, diriltirsiniz maazallah. Aslında alttan alta tüm bu hallerin saçmalığını hissettirmeye çalıştım ama olmamış olabilir. Bu, müşkülpesentlik hali anlatıcının ağzından eleştirilebilirdi, ya da kahramanın ama o zaman da ders verir tarzda olurdu. Ben de böyleyim işte, oldu mu olmadı mı hali :) Ama en güzeli bir öykünün bir okur/yazarın gözüne değip onu kızdırması, sinir bozucu bulması, ve kolları sıvamaya sevk etmesidir. Asıl öykü, şiir, film her neyse o zaman bir şey yapmış olur işte. Dünya da öyle değişmez mi zati. Sağolun, selamlar sevgiler.

09 Kasım 2017 15:42
Dönüşüm

Kafkaesk bir hava diyorlar böyle güzel öykülere;ona selam çakıyor,o havayla hayatı dolaşıyor, satırların altını çiziyor o havayla,yeni öykülerde hep o hava :) selamlar

30 Ekim 2017 07:14
Ferit Edgü'ye Göre Ya Size Göre!

Yaşamakla yazmak arasında bir uçurum gördüğümde tuhaf oluyorum -bazen- o zaman yaşamın içinde beliren cümleler peydahlıyorum bir yerden; buket de nerde senin büyülü gerçeğin diyorum.Ama sanırım daha hayati olanı:Ne yazıyorsundan ziyade nasıl yazıyorsundur.Ferit Edgü'yü ta Hakkari'de bir mevsimden beri severim.Güzel derlemişsiniz.Selamlar,sevgiler.

28 Ekim 2017 15:09
Adamlar Yapmış Abi

Bizde güven,bir duygu olarak aktarılır,telkin edilir.Oysa güven on beş maddeyle bir güzel sıraladığınız gibi deneyerek öğrenilendir,bilinçtir.Bir ölü ozanlar Derneğidir,bir ineği mora boyamaktır.Selamlar hocam,vadettiğiniz yazıyı merakla bekliyorum :)

25 Ekim 2017 08:17
Muğla Türküleri Üzerine Analiz Denemeleri -1- Önsöz

'Ah bu türküler köy türküleri.." Teke zortlatmasını ne de güzel çalarsınız kim bilir.Enstrüman çalmak çok güzel bir şey.selamlar sevgiler

19 Ekim 2017 08:56
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 1322
Toplam mesaj
: 117
Ort. okunma sayısı
: 1150
Kayıt tarihi
: 02.12.06
 
 

Susmanın erdem sayıldığı bu topraklarda, bir uzun suskunluğa içimdeki kelimeleri gömdüğüm oldu. S..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    ...