Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Doğum Günüm Kutlu Olsun

Doğum gününüzü kutlarım.Yazılarınızı okuyorum.. Dergidekiler dahil.:) Son sayısı olsa da...Biliyorsunuz zaman sadece akar, ona anlamını veren biziz.Varlığınızı coşkuyla duyumsayacağınız nice yaşlara...

12 Ocak 2020 19:04
Beni Güzel Hatırla

Her kırık birbirine benziyor biraz. Her hatırlayış, her susuş, her başlangıç ve her bitiş.Ondan bir takvim dönümünde bir kırığa dolarken kelimeler, bir hatırlayışla iç geçirirken bazen ve susarken güzel hatırla-n-maktan başka bir şey gelmiyor elden. Selamlar,sevgiler..

18 Kasım 2018 02:35
İnternet Argosu ve Sosyal Medya Kullanma Alışkanlıklarının Gençlerin Sözlü Dilleri Üzerindeki Etkisi

Argoyu severim.Ama malum her ağza yakışmıyor, her kaleme de.Can Yücel "başka türlü bir şey benim istediğim"dercesine küfrederdi.Ece Ayhan keza. .Hulki Aktunç düştü aklıma.Argo,dilin gizli örgütüdür demişti.Söz dağarı yaşasın.Siz de yaşayın! İnternet argosu nedir ne değildir? Satır satır okunasıydı,okudum.Elinize emeğinize değsin.Kolay iş değil.

14 Kasım 2018 15:06
İçe...(Apareka'ya Mektuplar)

Aperaka'ya sorular.Bir iç nereye döker içini? Sonsuz içler toplamıyla yaşansa dışa sirayet eder miydik? Bütün içler dışarı bütün dışlar içeri dense mesela içeriden ne mektuplar taşardı dışarıya? İçin içiyle Apareka'ya selamlar. .

06 Kasım 2018 08:45
Mavi Zaman Sohbeti

Mavi bir huydur bende demişti şair..ne maviye banmış dizeler..yok başka sözüm.

04 Kasım 2018 20:55
Nar Ağacı

Hadi!Ne vaatkâr nida.Ve nar,bir kalptir aslında;birilerine az çok çarpar.Ama bir çocuğa tam ortasından çatır çutur çatlar.taneleri kırmızı kırmızı saçılır hayata.Nice şarkılara,avaz avaz..

02 Kasım 2018 09:07
"Müslüm", Baba(sı)nın Ardında Bıraktıkları

İbo,Ferdi,Orhan ve Müslüm..Dört yapraklı yoncanın ilk dökülen yaprağı.Aynı gövdede boy vermiş, aynı toprakta bitmiş ama her yaprak ayrı. Arabesk müziğin bir sosyolojik okuması var kuşkusuz,ellilerden sonra başlayıp kırdan kente göçle birlikte büyüyüp serpilen.. filmin gişedeki karşılığına bakılırsa hâlâ var.Yakarsa dünyayı garipler yakar demenin kendinden başka bir şeye yöneltilememiş isyanı var.Bu isyanı arabesk diyerek suçlamak kolay da kazanmak zor.Mesele da orada galiba.Selamlar.

30 Ekim 2018 22:36
Zehr-i Kara

Şiirli dönüş hem de.Tırnak içindeki dizeleri merak ettim. Kimin? Hüzün yakışıyor hem şiire hem sepya resme.Selam sevgiyle.

23 Ekim 2018 12:17
Kalbin "geçmek" hali

Bazı şiirler uçtan uca sigaralar gibi başka şiirleri tetikler.Okudum,tetikledi."Türkiye Kadar Bir Çiçeği"Selamlar.

14 Ekim 2018 11:27
Eyvallah Babam

Yazı bir iç dökümü, bir sağaltım, bir kırıklar toplamı gibi geliyor bana.O kırıkla halleşmek, sızıya bir yol vermek, babasız kızlar,anasız oğullar korosunda bir ses işte, hem öksüz hem yetimmişçesine kelimelerin başını okşamak kendini severcesine.Güzel yazmışsınız,nicelerine diyelim.Selamlar.

13 Ekim 2018 10:48
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 1392
Toplam mesaj
: 114
Ort. okunma sayısı
: 1592
Kayıt tarihi
: 02.12.06
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    ...