Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ruksan İldan'a Ne Oldu?

Suya yazılmamış mektuplar demek,vefa dedikleri boza değilmiş.Sedanıza bir ses olur umarım.Yaşam dolu bir merhaba mesela.Hatırlıyorum arkadaşı..selamlar..

21 Şubat 2018 13:41
İki Teker Üstünde

Çek iki teker:) yollar boyu..ne kadar paydaş duygu düşünceler..'iki teker dünya'..selamlar sevgiler

16 Şubat 2018 11:54
Tony Gatlif'ten Djam ya da Aman Doktor

En çok müzikleri için görmek isterdim ama kaçırdım.Belki çıkar cd'si.Kritikleri okudum sizinki de güzel bir izlenim olmuş.Ben kritikler arasında Cüneyt Cebenoyan'ın sorularında kaldım.izlemediğimden bir şey de diyemiyorum.siz ne dersiniz?selamlar,sevgiler..

02 Şubat 2018 12:31
“Abla” Son Gününde Üç Film Daha Görerek 27. Uluslararası İstanbul Film Festivalini Kapatır: Çözülme,

Güzel söz.izlediğiniz son filmden bahsediyorum. Kaçış edebiyatına dair bir şey okurken o filmi ben de not almıştım.Eski de sanırım.izleyeceğim.hergün festivale yazılmak ve yazmak övgüye değer bir çaba.Selamlar

28 Ocak 2018 17:40
Ateşli Sayıklamalar

Hem içeriden bakmak kendine,hem dışarıdan..ve yazmak ki o da ateşli bir sayrılık.Elinize sağlık.Hikaye toplamak deyince Yaşar Kemal geldi aklıma.Selamlar sevgiler.

22 Ocak 2018 21:43
Çekmek İstediğim Film Bu Değildi

En güzel deniz henüz gidilmedi diyor şair.Bu eksiklik,olmamışlık hep var. Oldu(m) dediğimde istediğini söylemiş tam da o filmi çekmiş o yazıyı yazmış olur bay/bayan x.:) Ya sonrası? :) O yüzden iyidir.o yönetmen Nuri Bilge miydi? :) Hep eksik ve sette defalarca tekrarıyla meşhurdur. anların üstünde güzel duruyorsunuz öykü denediniz mi selamlar..

17 Ocak 2018 16:15
Atarlı Bir Muhalif: Can Yücel

Datça'da Orhan'ın kahvesine gidilir.Kahvenin ortası ulu bir dut. Aydınlık bir köşesini Can Yücel doldurur.Masada yarısı içilmiş bir şarap,duvarda şiirleri,sararmış gazete kupürleri...Bir şiirine dalarsın Mehmet Efendi yanaşır;Can'lı anlarını anlatmak için. Çıkar sokağına dalarsın.Duvarda en uzak mesafe şiiri.Gider kapısına dayanırsın seke seke şiiri gelir aklına, bir yerde oturursun 'cehennemin dibi'şiirini yaşamak için.güzel derleme olmuş, kaleminize sağlık

15 Aralık 2017 09:46
Dikkat! Önünüze Eski Aşığınız Çıkabilir

Kadın, çözüm sandığı o düğümde ardından bir şarkı da mırıldanmış mıdır?"öyle uzak ki yerim, uzakları aşıyor. Bütün özlediklerim benden ayrı yaşıyor.Ya her şeyim ya hiçim.Sorma dünya ne biçim.Bir Kördüğüm ki içim çözdükçe dolaşıyor"

01 Aralık 2017 09:04
Dinlememek Üzerine, Neden Dinlemiyoruz?

İki dinle bir konuş, söz gümüş sükût altın. Ama değindiğiniz gerekçeler dışında bir de kendimizi dinlemek var. Başkasına dinletmek değil tabii. Hani kendine ne kadar kulak kabartsa, iç sesini ne kadar dinlese, kendiyle baş başa kalmayı ne kadar çok sevse iş kendiliğinden gelişecek.Doğa da biraz aynı şeyi söylüyor doğrusu bana. O ıslık gibi inceden biten patikalar ve üstüne çökmüş bulutlara... bakınca susmak ve sadece dinlemek istiyorum.İstiyorum da...Tastamam istemekle olsa:) Selamlar, sevgiler...

22 Kasım 2017 15:25
Denizin Kıyısında...

Hiçlik makamındandı.:) Selamlar,sevgiler..

14 Kasım 2017 10:25
Toplam blog
: 126
Toplam yorum
: 1340
Toplam mesaj
: 117
Ort. okunma sayısı
: 1126
Kayıt tarihi
: 02.12.06
 
 

Susmanın erdem sayıldığı bu topraklarda, bir uzun suskunluğa içimdeki kelimeleri gömdüğüm oldu. S..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    ...