Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Öte

Merhaba,bu şiirimsinin ilhamlarından biri de Konuşmanın imkansızlığı üzerine bir deneme adlı kitaptır.Yoksa şairlik neyimize..sevgiler..

20 Mayıs 2021 10:33
Sait faik'te Homoerotizm

Siz de seversiniz diye diyorum.Sabah sabah arşive daldım.Arşiv dediğim kitaplığımdaki eski dergiler.Müsebbibi yazınızdır.Neredeyse yirmi beş yıl olmuş.O zamandan bu zamana edebiyat coğrafyasında kim neymiş, ne yapıyormuş, ne olmuş denecek ne çok şey var diye karıştırdım durdum. Kemal Varol, İhsan Oktay Anar,Ece Temelkuran...Didem Madak'a rastlattım yine kendimi mesela, :) öğrenci daha. Tam sayfa bir röportaj, yanında Siz Aşktan Ne Anlarsınız Bayım. -Sanırım onu yazacağım başka bir mecrada- Hâlâ mevzuya gelemedim. : ) Geleyim. İlk ordan diyorum, Orhan Pamuk'un kendi desenlerine eşlik eden yazılarından birinde öğrenmiştim Sait Faik'i.Başımda gençliğim..Keşke o anı yazmış olabilsem diye düşündüm.Şaşkınlık mı, hayret mi,yadırgama mı? Nerde!Kalmamış bir şey. Yazdıklarınıza katılıyorum ama.Edebiyat, güzellenerek olmuyor.Çok meziyetin yanında aşkınlık, cesaret de istiyor. Selamlarımla..

14 Mayıs 2021 09:42
Öte

Onay ve cevap butonları o kadar yakın ki birbirine karışıyor Melek Hanım.Sitem deyince Bedri Rahmi Sitem şiiriyle esiverdi.. Orhan Veli durur mu?:) Diyor ya hani "bilmezdim kelimelerin bu kadar kifayetsiz olduğunu..."Sağolun,selamlar.

17 Mart 2021 09:34
Sait Faik, Yıldızlar ve Sen

S.Faik'in son öyküsüydü dimi? Hey gidi. "Yıldızlar neden titrer?" demişti Eduardo Galeano da o güzelim Aynalar kitabında. "Bir gün onları da ele geçireceğimizi sandıklarından belki.." Ama en hoşuma giden, "Evrendeki yıldızların yarısından fazlası hiçbir takımyıldıza ait olmayan yetim yıldızlardır. Takımyıldızların hepsinden daha fazla ışık verirler." John Berger, Hoşbeş kitabından.Selamlar, sevgiler..

15 Mart 2021 22:11
Doğum Günüm Kutlu Olsun

Doğum gününüzü kutlarım.Yazılarınızı okuyorum.. Dergidekiler dahil.:) Son sayısı olsa da...Biliyorsunuz zaman sadece akar, ona anlamını veren biziz.Varlığınızı coşkuyla duyumsayacağınız nice yaşlara...

12 Ocak 2020 19:04
Beni Güzel Hatırla

Her kırık birbirine benziyor biraz. Her hatırlayış, her susuş, her başlangıç ve her bitiş.Ondan bir takvim dönümünde bir kırığa dolarken kelimeler, bir hatırlayışla iç geçirirken bazen ve susarken güzel hatırla-n-maktan başka bir şey gelmiyor elden. Selamlar,sevgiler..

18 Kasım 2018 02:35
İnternet Argosu ve Sosyal Medya Kullanma Alışkanlıklarının Gençlerin Sözlü Dilleri Üzerindeki Etkisi

Argoyu severim.Ama malum her ağza yakışmıyor, her kaleme de.Can Yücel "başka türlü bir şey benim istediğim"dercesine küfrederdi.Ece Ayhan keza. .Hulki Aktunç düştü aklıma.Argo,dilin gizli örgütüdür demişti.Söz dağarı yaşasın.Siz de yaşayın! İnternet argosu nedir ne değildir? Satır satır okunasıydı,okudum.Elinize emeğinize değsin.Kolay iş değil.

14 Kasım 2018 15:06
İçe...(Apareka'ya Mektuplar)

Aperaka'ya sorular.Bir iç nereye döker içini? Sonsuz içler toplamıyla yaşansa dışa sirayet eder miydik? Bütün içler dışarı bütün dışlar içeri dense mesela içeriden ne mektuplar taşardı dışarıya? İçin içiyle Apareka'ya selamlar. .

06 Kasım 2018 08:45
Mavi Zaman Sohbeti

Mavi bir huydur bende demişti şair..ne maviye banmış dizeler..yok başka sözüm.

04 Kasım 2018 20:55
Nar Ağacı

Hadi!Ne vaatkâr nida.Ve nar,bir kalptir aslında;birilerine az çok çarpar.Ama bir çocuğa tam ortasından çatır çutur çatlar.taneleri kırmızı kırmızı saçılır hayata.Nice şarkılara,avaz avaz..

02 Kasım 2018 09:07
Toplam blog
: 83
Toplam yorum
: 1401
Toplam mesaj
: 114
Ort. okunma sayısı
: 1605
Kayıt tarihi
: 02.12.06
 
 

https://dilimdeki.blogspot.com/?m=1..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    ...