Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sait Faik Öykülerinden Freud'a

:) ölümün şiir gibi gelişi o öyküden miras bana."Demek ki Alimiz biraz Şairce idi":) Sait Faik de sevmek-sevilmek meselesini halletseydi sade yaşardı yazmak neyine gerekti.Ama hırçın ama uzak ama bir sandalla cehennem nişanına çıkar, saatlerce susardı ve ihtimal ki sorardı: "Bu toplum hangi ara böyle oldu? Ya ben?" Sevgiler selamlar..

10 Mayıs 2018 09:04
Mayakovski: Şiir, Devrim ve Aşk

Değildir :) o sevgidir.Aşk bir güzel yazdığınız gibi her yerde atan bir kalbi ele avuca sığdırma hali.o da sevgi olur.yerleşik hani.sevgiler selamlar..

03 Mayıs 2018 08:04
Daha İyi Yenilmek...

Kitapçılardaki reyonlar hep mutluluk, daha daha mutluluklu kitaplarla dolu.Oysa mutsuzluk, neşesiyle gelir.Sürgit bir mutluluk elde edilmeyegörsün, söner.Ama mutsuzluk diridir.Ürettirir.Sanat da buna ihtiyaç duyar; mutluluktan çok mutsuzluğa! O yüzden o söz, defaatle deneyişten sonra mutluluğu bulacaksından ziyade bu anlamıyla kıymetli."Hep denedin hep yenildin. Olsun, yine dene yine yenil.Daha iyi yenil" Selamlar..

28 Nisan 2018 14:18
Fahriye'nin Dut Ağacı

"Ne şirin komşumuzdun sen Fahriye Abla" :) selamlar.

23 Nisan 2018 15:44
Edebiyat Hayata Karşı Bir Savunma mıdır?

Ey hayat her şeyi sanata dönüştüren demişti şair.Kim vurduya gitmesin bu güzel yazınız. Her tür edebiyat için savlanamaz kuşkusuz bunlar ama varoluş sancısı,dünya ağrısıydı o hep genç kalacak yazarların duyduğu.Sevgiler..

19 Nisan 2018 08:04
Hep Otuz Beş Yaşında: Cahit Sıtkı

Ölümün şairi, 35 yaş şairi diyorlar ya, oysa ne yaşamak var şiirlerinde. "Nasıl hatırlamazsın o türküyü, gök parçası dal demeti kuş tüyü, alıştığımız bir şeydi yaşamak." "Gün eksilmesin penceremden", hele de "memleket isterim" Çoğunun hakkını vermişsiniz. Elinize sağlık.Kolay iş değil. Sanırım bu kız kardeş konusu Cemal Süreya ile Ahmed Arif arasında da geçiyor.:) Selamlar, sevgiler..

25 Mart 2018 23:36
Sanrı

Neyzen Hü demiş ân'a. An ki bir geçmişin içinde kilitli. An ki, "bulup bulup yitirmekmiş düşsel bir oyuncağı." Hepsi geçmişin, geçmiş de ah ettiğimizin içinde şimdi. Ömür işte. Ney üflesin içimizi. Zihnine sağlık kalemdaşım. Nice sanrılara :)

25 Mart 2018 23:09
Bir Resim Bir Hikâye/ Amber/ 3. Bölüm

E,nolcek şimdi? Turşu kursun bunlar :)) Topu getirip bırakmışsın yahu. Ama zorlanmışsın da. Sanki nerden girdik bu işe der gibi, sanki bu benim tarzım değil der gibi, sanki kahramanlara üvey bir ebeveyn gibi yaklaşmışsın da uzaktan bakar gibi. Sanki,sanki...Yoksa bir kadının suya değerdi ayakları, şıpın işi olmazdı da bir tenden bir giysi hışırtıyla dökülürdü. Hoş, Amber de çok değişti ablası. Büyüdü, eşşek kadar oldu. Mest nedir arkadaş. Mest oldu demeye getirdim ama tam oturmamış. Onun gibi var daha kılçığı falan. Burda değiştirmeye de üşendim. Diyorum ki, üstüne bir şey koymasak mı netsek. Mukadderatı bu kadarmış desek:) Herifin beli tutulsun orda. Acil servise kaldırılsın. Sonuç: hava değişimi,süresiz! Ne kitap ne bir şey..Miss :)) Ya da adam psikopat. Boğuversin.Cani adam.Gül gibi de kız.Yazık bak acıdım şimdi. :) He,bence böyle olsun.Selamlar kalemdaşım, sevgiler...

22 Mart 2018 00:29
Erkeklere Yasaklansın

Çözüm olur mu dersiniz o zaman. Eskiden de olan ancak kitle iletişim araçlarının çeşitliliği ve hızı ile daha görünürleşen, erkeğin olduğu kadar kadının da dahil olabildiği patalojik bir vakadan bahsediyoruz. Hassasiyetimiz var, elbette tedirginiz, bıçak sırtı bir konu. İşin hukuk yaptırımı, psikolojik kavrayışı,eğitimsel farkındalığı önemli. Yoksa potansiyel yargılarla, topyekûn erkeklere yasaklansın demekle, duygusal tepkilerle çözülecek şeyler değil bunlar. Her ebeveynin çocukla kurduğu sağlam ilişki ölçüsünde, bilinci, farkındalık katsayısı arttıkça, eğitsel donatılarla yaklaşarak ve erkekleri öcüleştirmeden, asosyalleştirmeden çocukları, gelişim psikolojisine uygun hareket ederek çözülecekse çözülecek. Ne kolay yazıyorum değil mi. Hiç kolay değil tabii. Bireysel anlamda olduğundan çok toplumsal boyutu, kültürel arka planı var. Sevgiler..

25 Şubat 2018 14:31
Ruksan İldan'a Ne Oldu?

Suya yazılmamış mektuplar demek,vefa dedikleri boza değilmiş.Sedanıza bir ses olur umarım.Yaşam dolu bir merhaba mesela.Hatırlıyorum arkadaşı..selamlar..

21 Şubat 2018 13:41
Toplam blog
: 107
Toplam yorum
: 1349
Toplam mesaj
: 117
Ort. okunma sayısı
: 1285
Kayıt tarihi
: 02.12.06
 
 

... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    ...