Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
"Yolu yarılayan kadın"

Bu yazınızı ilk defa facebook'da bir arkadaşımın profilinde okudum. Ama altında isminiz yoktu. Google'da sabır gerektiren uzun bir aramadan sonra sizin olduğunu öğrenebildim. Ve ismnizi de belirterek, kurucusu olduğun Facebook ilkeler grubu üyelerine mesaj olarak gönderdim. Öncelikle yazınızı çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Ancak bir konuyu anlamadım; "Seviyorsa kıskanır, kıskanç oluşunun sebebi kendine güvensizlik değildir." diyorsunuz. Bence kıskançlığın sebebi, kendine güvensizlik ve sevdiğini kaybetme korkusudur. Bu cümlenizle neyi anlatmak istediğinizi açıklarsanız çok memnun olurum. Sevgilerimle.

14 Şubat 2010 02:46
Ya trip atmayın yada hayatımdan çekip gidin

Sevgili Burcin, bence dogru bir karar almışşsın. Olmadıgıız bir kisi gibi yasamak, kızıp ta kızmamışı oynamak, ezoterik bilgilerde tavsiye edilmez. "Ya oldugun gibi görün ya da göründüğün gibi ol" sözü bunu anlatır.  Karsındakini elestirmemek, onu hatalarıyla yuzlestirmemek, tekamüle degil yerinde sayışa hizmet eder ve faturası da her iki tarafça odenir. Ama "Elestiri nedir? nasil yapılmalıdır" bu nazik konudur. bu konuda bir blog yazmaya calısacagım. Sevgilerimle.

14 Eylül 2007 04:40
Yapabileceğinizin en iyisini yapın

Umarim dahasi vardir ve onlari da yazarsin. Sevgilerimle. Tuncay

25 Şubat 2007 23:35
Milliyet blog yazarları ve okurlarına davet

Ustelik tam da Fidan dikme mevsimi. Hatırlattığın için çok teşekkur ederim. Sevgilerimle

19 Şubat 2007 19:41
Kendine değer vermeyen birine değer verirseniz ne olur?

Gözleme dayalı içten bir paylaşımda bulunmuşsunuz, kutlarım. Günümüzde tü kaka edilen ‘Eleştiri’ bence etkili ve faydalı bir araçtır. (Umarım yakın zamanda eleştiri hakkında daha ayrıntılı yazabilirim.) Bu tip insanları, sadece klasik tarzda sevgi ile takviye etmek, genellikle olumlu bir sonuç vermez. Çünkü hatalarıyla yüzleştirmeden, eleştirmeden, onlarda bir farkındalık ve idrak oluşturamazsınız. Hataların ve yanlışların ve sessizce sineye çekilmesi ise, ne sevene ne de sevilene bir fayda sağlamaz. Sevgilerimle.

15 Ocak 2007 00:41
Ego'ya bir bakış

Egonun tanimlanmasinda ayni fikirde oldugum birine rastlamak cok güzel. Kolay gelsin diyor ve paylasimalarinizin devamini diliyorum. Sevgilerimle. Tuncay Erciyes

11 Aralık 2006 20:03
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 60
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 4786
Kayıt tarihi
: 11.12.06
 
 

Ayrik otu tohumu ekip, buğday imajinasyonu yaparak, Buğday  hasatı yapabilir misiniz? Her ne ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster