Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Nazire’nin ilki ve sonu benim…

Ben ikinci seçeneği tercih eden erkeğim. Çok uzun süredir blogları izleyemiyordum. Bu günden geçmişe doğru okumaya başladım. Çok şey kaçırmış olabilirim. Belki yanıtını sonra bulacağım ama hemen öğrenmek istiyorum: Sayfan neden siyah?

27 Kasım 2007 13:54
‘Yüz kitabınız’da kaç arkadaşınız var?

Sevgili Tuba, “Yüz Kitabı”na bakışın, yorumların her konuda olduğu gibi yine çok özgün ve içten. Umarım burada (sanal dünyada) buluştuğumuz arkadaşlarla gerçek yaşamda da buluşmaya devam ederiz ve birbirimizi kaybetmeyiz. En kısa zamanda ben de üye olacağım.

27 Kasım 2007 13:44
Zeytinli'de huzur

Biz de bu hafta sonu bir haftalığına Gökçeada'ya gidiyoruz. İlk kez gideceğiz. Sakinlik arıyaroruz. Önerilerinize uyacağız. Nerede konaklamamızı tavsiye edersiniz? bulent.avci@eyuboglu.com

01 Ağustos 2007 16:49
Boğaziçi Hayvanat Bahçesi

İstanbul Eyüboğlu Çamlıca İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrencileri, “Toplum Hizmeti” çalışmaları için, Darıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’nden bir hayvanı “Kardeş Hayvan” seçerek sponsor oldular. Öğrencilerimiz ayı, tavşan, ipek maymun, aslan, papağan, kaplan ve zürafa kardeş hayvanları için yıl boyunca çeşitli etkinlikler yaparak para topladılar. Bu paralar kardeş hayvanların beslenmeleri için kullanıldı. Elbette bu çalışma bu hayvanların masraflarını karşılayacak boyutta değil. Bizim amacımız öğrencilerimizin, hayvan çeşitliliğini ve hayvanların ihtiyaçlarının farklılığını görüp hayvan çeşitliliğinin korunmasında ve ihtiyaçlarının karşılanmasında bize düşen sorumlulukların neler olduğunu anlayabilmeleriydi. Çocuklarda duyarlılık geliştirmeye çalıştık ve iyi sonuçlar aldık. Umarım başka okullar da benzer kampanyalar yapar.

23 Mayıs 2007 15:04
Üstün zekalı ve yetenekli öğrencilere eğitim

Burak Bey, Sizinle aynı kurumda olmaktan ve birlikte çalışmaktan çok mutluyum. Sizinle çalışan öğrencileri tanıyorum ve çalışmalarınızdan sonra öğrencilerde gözlediğim gelişmeleri takdir ediyorum. Ayrıca öğretmenlere verdiğiniz eğitimlerle, bireyselleştirilmiş/farklılaştırılmış eğitimin sınıf içinde kullanılması ve “yaratıcılık” derslerimizin müfredatının zenginleşmesi için yaptığınız katkılara da teşekkür ediyorum. Yeni yazılarınızı bekliyorum...

08 Mart 2007 11:28
Öğretmenler için sınıf içi 'Farklılaştırma' – (Differentiation)

(devam) ... Öğretmenlerimiz iyi eğitimli, yenilikçi arkadaşlar. Program geliştirmede sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Ülkemizde yeni uygulanan oluşturmacı program yaklaşımı buna olanak sağlıyor zaten. Velilerimiz şimdi uyguladığımız bireyselleştirilmiş eğitim çalışmalarından iyi verim aldığımızı gördüklerinden destekliyorlar. Sizinle paylaşmak istedim. Belki ileride daha çok bilgi alışverişinde bulunuruz.

24 Şubat 2007 15:27
Öğretmenler için sınıf içi 'Farklılaştırma' – (Differentiation)

Tuba Hanım, Eğitim konusunda yazdıklarınızı ilgiyle izliyorum ve yazdıklarınızda çok şey öğreniyorum. Yabancı bir ülkede, farklı bir eğitim sisteminde gördüklerinizi, uyguladıklarınızı bizimle paylaştığınız ve bizim de eğitimimize katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Okulumuzda yaklaşık üç yıldır “Bireyselleştirilmiş Eğitim Modeli” üzerinde çalışıyoruz. Bizim de birinci grubumuzda çeşitli nedenlerle öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerimiz var. Bu öğrenciler sınıf öğretmeninin önerisiyle psikolojik danışmanlar tarafında belirleniyor ve ailelerinden izin alınarak özel öğretmenlerle bir program dahilinde çalışıyorlar. Üçüncü grubumuz üst düzey öğrenme performansına sahip öğrenciler. Bu öğrenciler de diğerleri gibi belirleniyor ve özel bir öğretmenle çalışıyorlar. Gelecek yılki hedefimiz bireyselleştirilmiş eğitim çalışmalarını sınıf içine çekmek. Sizin uyguladığınız sisteme benzer olacak. (devamı var...)

24 Şubat 2007 15:26
Öğretmenler için sınıf içi 'Farklılaştırma' – (Differentiation)

Tuba Hanım, Eğitim konusunda yazdıklarınızı ilgiyle izliyorum ve yazdıklarınızda çok şey öğreniyorum. Yabancı bir ülkede, farklı bir eğitim sisteminde gördüklerinizi, uyguladıklarınızı bizimle paylaştığınız ve bizim de eğitimimize katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Okulumuzda yaklaşık üç yıldır “Bireyselleştirilmiş Eğitim Modeli” üzerinde çalışıyoruz. Bizim de birinci grubumuzda çeşitli nedenlerle öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerimiz var. Bu öğrenciler sınıf öğretmeninin önerisiyle psikolojik danışmanlar tarafında belirleniyor ve ailelerinden izin alınarak özel öğretmenlerle bir program dahilinde çalışıyorlar. Üçüncü grubumuz üst düzey öğrenme performansına sahip öğrenciler. Bu öğrenciler de diğerleri gibi belirleniyor ve özel bir öğretmenle çalışıyorlar. Gelecek yılki hedefimiz bireyselleştirilmiş eğitim çalışmalarını sınıf içine çekmek. Sizin uyguladığınız sisteme benzer olacak. (Devamı var.)

24 Şubat 2007 15:23
Santiago

Sevgili Mustafa, Kurdele gibi ince uzun Şili, haritalarda her zaman dikkatimi çekmişti. Daha yakından tanımam İsabel Allende ile oldu. “Ruhlar Evi” kitabını okumam; Şili’ yi hem tanımama hem de ilgimin artmasına yaradı. Kitaptan bir de şunu anladım ki “Büyük Ağabey” bize oynadığı oyunların tıpkısını orada da oynamış. Bizimkine benzer bir yakın tarih yaratmış onlar için de. Güney Amerika yazılarını okurken ne zaman Şili’ye gelecek diye sabırsızlanıyordum. Gitmiş kadar oldum sayende. Aman ne olur, biraz daha kal orada.

20 Ocak 2007 14:31
Gençlerimizi geleceğimizi kurt-aralım!

Eylül, Kaygılarını anlıyor ve paylaşıyorum. Şiddetin tek sorumlusunun medya, filmler, diziler vb. olmadığına ben de katılıyorum. Bu tür şiddet içerikli filmler, kitaplar, oyunlar hep vardı ve var olacaklar. Bence önemli olan, çocuklarımıza film ile gerçek yaşamı birbirinden ayırma beceri ve tutumları verebilmek. Sorunlarla başa çıkma yollarını öğretebilmek. Ve bu, hepimizin görevi...

19 Ocak 2007 14:21
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 3583
Kayıt tarihi
: 14.12.06
 
 

Kepirtepe Öğretmen Lisesini, Uludağ Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu bitirdim. Ayrıca Anadolu Üniver..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster