Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kenan Evren'i koruyalım

benim anladığım sizinde evrenin korunmasındaki kastınız referanduma hayır oyu vermek. bunun içinde gerekçeniz evrenin sırlarının açığa çıkması yoksa kendini vuracak hikayesi. iyi de darbe olalı 30 yıl olmuş, adamımız 92 yaşına gelmiş. konuşması için daha ne kadar bekleyelim yarın eceliyle ölse ne olacak?

28 Temmuz 2010 14:59
Bir öneri: Dershanelerin hepsini kapatalım

Uğur Dündar'ın ifadesiyle Türkiye de yılda dershaneye aktarılan para 9 milyar dolar. öğretmen olmama rağmen Türkiye de başını dershanelerin ve özel okulların çektiği bir eğitim mafyası olduğuna inanıyorum. Malesef çocuklarımız; devlet okularında ders anlatılmıyor, dershaneye gitmeyen üniversite kazanamaz mantığıyla oralara çekiliyor. Dershanelerde ki her 10 öğretmenden 8 i devlet okulların da çalışabilecek yeterliliği bile sahip değil. Bir çoğu üniversiteyi bitirememiş, ataması yapılmamış tecrubesiz yada eğitim fakültesi mezunu bile olmayan insanlar. Ben dershanelerin gerekliliğine inanmıyorum başarılı ve çalışkan öğrenci zaten kazanacak dershane öğrencinin başarısına ortak oluyor o kadar. Kaldı ki yaklaşık 1.700.000 kişinin girip sadece 180.000 kişinin kazandığı bir sınav sisteminin ne kadar adil olduğu söylenebilir ki ?

17 Aralık 2007 09:38
Erkeklere sesleniyorum...

Yazınızı okudum ve çok kızdım. Sıradan bir bütün erkekler aldatır martavalı. Sizin partnerinizin bunu yapması bütün erkeklerin aynı şeyi yapacağı anlamına gelmez kaldı ki günümüzde kadınların da bu konuda pek sütten çıkmış ak kaşık oldukları da söylenemez, bunu anlamak için bir takım arkadaşlık ve partner bulma sitelerine girmeniz yeterlidir. Bundan sonra size ilişkiniz de sorun yaşamanız durumunda; kendi ilişkinizi sorgulamanızı tavsiye ederim.

11 Aralık 2007 08:54
Sosyete milliyetçileri ve onların tüysüz tetikçileri

bende hrnat dink cenazesinde slogan atan pankart taşıyanları görmek istiyorum şehit cenazelerinde, ülkenin en büyük sorununu laiklik ve şeriat olarak kabul edip kafalarını kuma gömenler , cumhuriyeti sarıklılardan koruyacağız diye meydanlara toplananlar nerdeler hiç görünmüyorlar. hrant dink'i arkasından vurmak vatan severlik değil biliyorum. fakat hala 15 şehiti terazinin bir kefesine hrant dink'i diğer kefesine koyup kıyaslamak ta olsa olsa vatana ihanet olurdu herhalde

17 Ekim 2007 11:07
İki (!) büyük adam...

Bu yaşında aklında geçenleri bu kadar güzel ifade etmen çok güzel, fakat sana bazı şeyleri öğretenler yanlış öğretmiş. İzinden gittiğin örnek aldığın Atatürk bu günün iktidarına ve başbakanına hiç birşey demezdi çünkü unutma ki onlar Atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin seçme ve seçilme hakkını kullanarak oralara geldiler. baş örtüsü konusunda da yanılıyorsun çünkü Atatürk'ün annneside başörtülüydü ve eşide zaman zaman taktı ve Atatürk sağlığın da başörtüsü takan hiç kimseye de baskı yapmadı. Senin bu kafandaki önyargılar  günümüzde Atanın izinde gittiğini iddia eden ama hala kendi iç demokrasisini bile oluşturamamış siyası akımın güdülemesi. Bloğundaki en üzücü şeyde günümüzün başbakanına sevgi gösteren halkı aşağılaman ve küçümsemen, unutma ki o köylüler ve halk zamanında Atayı ve silah arkadaşlarınıda bağırlarına bastılar. şimdi Atanın izinden gittiğini iddia edenler halkan kopuksa bunun sebebini kendi içlerinde aramalılar.

17 Eylül 2007 14:47
ÖSS'den geriye kalanlar

Tespitlerinin tamamına katılıyorum.Türkiyede başını dershanelerin çektiği bir eğitim mafyası var. bir sürü veli ve öğrenci onların kucağına itiliyor. Hatta dershaneye gitmeyen üniversite kazanamaz diye bir mantık yerleştiriliyor insanları bilinç altına. Senin gibi başarılı ve aslında dershaneye gitmese de üniversiteyi kazanabilecek gençler vitrin olarak kullanılıyor ,sizlerin başarısı sahipleniliyor biz kazandırdık şeklinde. Türkiyede yılda dershanelere ödenen paranın 9 milyar dolar olduğunu söylersem sanırım daha iyi anlarsın nasıl bir çarkın içinden çıktığını. Yeni okulunda başarılar dilerim. senin gibi etrafında dönen dolaplara duyarlı gençler yetişmesi bizleri umutlandırıyor..

23 Ağustos 2007 10:34
Bitmeyen torpil masalları

ünüversite sınavında torpil olmadığını söylüyorsunuz. bende 12 yıldır eğitimciyim ve defalarca sınavda görev aldım hiç böyle bir şeye rastlamadım fakat öğrencilik yıllarımda urfa yada diyarbakırdan sınava girmiş ve parayla ÖSS kazanmış kişilerle bizzat karşılaştım. bunların geneli hukuk fakültesini kazanıyorlar ve 2. sınıfa da asla geçemiyorlardır. bahsettiğim yıllar 90-95 arası umarım bu gün yoktur...

09 Temmuz 2007 15:56
Nihayet "mayına çözüm" aranıyor

daha önce yedek subay olarak görev yaptım. oradaki askerlerişn nizami bir ordu ile savaşmadıkları için donanımlarının aynı olmadığı söyleyebilirim. doğu asker her zamn hareket halindedir, terörist arar öyle mevzi svşları yoktur olsa olsa tavşan kaç tazı tut tarzı diyebiliriz bu sistemde teçhizatlar hafif ve kullanılır olmalıdır örneğin bir miğfer başınızda koca bir balyoza dönüşebilir. mayın taramna dedektörleri yoğunluğa duyarlıdır anlayacağınız taşa her türlü metalede çalar. eğr dedektörle hareket ederseniz hareketinizz çok yavaşlar. asfaltında çözüm olacağını zannetmiyorum.

14 Haziran 2007 16:04
Nedir şu PKK? -2-

terörün bir sürü sebebi var ama kürtlerin kendi kültürlerininde etkisi var diye düşünüyorum. örneğin bir kürt aileden hem terörist hem ordu mensubu çıkabiliyor. kavgacı bir yapıları var kolay kandırılabiliyorlar. öcalan gibi bir magandaya lider diyebilen bir toplumdan bahsediyoruz. öcalanın eski görüntülerini düşünün göbeğin kaşıyor , saç sakal karışık ,konuştukları anlaşılmıyor hatta kürkçe bile konuşamıyor. yakalandığında türk devletini öven laflar bile etmişti ve bu kişilikteki bir adamı hala önder olan görenlerin akıllarından şüphe duyarım ben.

14 Haziran 2007 15:56
Şimdi omuzlarında melekler ağlasın

yazın çok güzel. benimde şehit cenazeleri isimli bir bloğum var orda bazı şeyleri anlatmaya çalıştım. askerlik görevimi doğuda yedek subay olarak yaptım, şehitte gördüm teröristte ama etrafımda ne bir milletvekili ne de bir zenginin çocuğunu görmedim. bizimle aynı tabura tayini çıkan bir arkadaşımızın daha sonra tugay karargahına çekilmesini sonrasında da ankaraya görevlendirilmesinin anlamını daha sonra bu zaten öz dayısının dönemin ulşatırma bakını olduğunu öğrenince kavradık. operasyonlarda etrafımızda şimdilerde şehit cenazelerinde slogan atan, cenazeyi sahiplenen malum partinin hitler selamına benzer selamını veren şahsiyetleriden de görmedim. bazı önemli kişilerin komutanlara yeğenlerini, çocuklarını operasyona göndermesinler diye baskı yaptıklarınada şahit olmuşluğum var. sahte çürük raporu alanlar. torpille doğu ya gitmeyenler, paralı(bedelli) askerlik yapanlara hangimiz vatan haini muamelesi yaptık. hangimiz suratlarına tükürdük. onlarr aramızda geziyorlar...

13 Haziran 2007 14:31
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1336
Kayıt tarihi
: 10.01.07
 
 

35 yaşındayım, bekarım. Kayseri'de bir meslek lisesinde öğretmenim. Uzun yıllar mesleki teknik eğiti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster