Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Elektrik sayaçları bedava değişecek miş.. Yapma yahu..!

Sayın Önkibar sayaçların parası katı katı yine elektrik tüketicisinden çıkacak. Bakan bu hususta verdiği demeçte "On yıldan fazla kullanılan sayaçlar %1.5 daha az yazıyormuş." Şimdi onların yerine en az %1.5 fazla yazacak akıllı sayaçlar takıyorlar. Üstelik akıllı sayaçlar konusunda vatandaş uyarılmıyor. Teknoloji yardımıyla zam yapmadan faturaları yükseltecekler. Olan yine vatandaşa olacak.

30 Ocak 2013 22:09
" Blog yazarı olmak, bir insanı nereye götürebilir ki?!! "

blog yazarlığı paylaşmaktar. Paylaşmaktan daha güzel ne olabilir. Hem zenginleşiyoruz hem zenginleştiriyoruz. Selam.

13 Ocak 2013 16:15
İnsanın kendini bulması

Evet, mutlu olan insanlar kendini bulan, kendi olabilen insanlardır. Selam.

26 Aralık 2012 18:44
Oda'mıza da girildi!

İnsanların tutum ve davranışlarına bakıp "Acaba ben mi vehme giriyorum" diye düşündüğüm oluyordu. Şimdi görüyorum ki tehlike gerçekmiş. Dillendirdiğin, yalnız olmadığımızı gösterdiğin için teşekkürler.

16 Şubat 2011 11:35
Tarihten ders almak

Evet, tarihten ders almak gerekiyor. Alman Rahip ne diyor: “Önce komünistleri götürdüler, sesimi çıkarmadım çünkü komünist değildim. Sonra sosyalistleri götürdüler, sesimi çıkarmadım çünkü sosyalist değildim. Sonra sendikacıları götürdüler, sesimi çıkarmadım çünkü sendikacı değildim. Sonra Yahudileri götürdüler, sesimi çıkarmadım çünkü Yahudi değildim. Sonra beni götürmeye geldiler, benim için sesini çıkaracak kimse kalmamıştı.” Benzer şeyler İran’da Humeyni Rejimi kurulurken de yaşanmadı mı? Hatırlattığın için teşekkürler. Veli Cuma

16 Şubat 2011 11:27
Demokratik özerklik

Anlattıklarınız doğru. İş bunu tüm vatandaşlarımızın anlaması. Doğru olan bıkkınlığa kapılmadan anlatmaya, yazmaya, okutmaya devam etmek. Selam.

06 Şubat 2011 22:27
Deniz Baykal ve CHP kurultayı

Sayın Kotan, Değerlendirmeleriniz çok yerinde. CHP örgütünün geliştirilmesi gerekiyor. Umarım CHP yetişmiş insan kaynağını keşfetmeyi ve partisine katmayı başarır. Selam. Veli Cuma

13 Aralık 2010 17:12
CHP de beklenmeyen durum!

Merhaba Tünay Hanım. İnanın iç acıtıcı şeyler bunlar. Benzer durumlar Türkiye'nin her yerinde yaşanabiliyor. Bunlar yaşandıkça da CHP kaybediyor. Parti kendini çabucak toplamazsa vay Türkiye'nin haline. Selam.

21 Kasım 2010 15:38
Demokrasi sorunumuz içindeki açılım sarmalı

Değerli Mencikyılmaz, biz ülkemizi yeterince tanımıyoruz. Her birimizin kafası gerçek kabul ettiğimiz efsanelerle dolu. Olaylar ve olgular arasındaki bağı göremiyoruz. Sorunları tek bir nedene bağlıyoruz ve çözüm önermemiz o tek nedenle ilgili. Ne yazık ki şu an için Türkiye'deki hiç bir siyasi hareket "çözüm olabilir" diye düşünebileceğim bir önermeler paketi ortaya koyamadı. Düşünebileceğim diyorum, çünkü mesleğim gereği Hatay'ın, Kütahya'nın köylerinde görev yaptım, Adana'yı; Tunceli'yi, Kilis'i karış karış bilirim. Diyarbakır'da ilköğretim müfettişi olarak Dicle, Ergani ve Kulp bölgesinde denetim hizmeti icra ettim yakın zamanlarda. Zor da olsa doğru projeler üretilip yaşama geçirildiğinde gerçekten barış ve huzur ortamı yaratılabilir ülkemizde. Bu bağlamda doğru projelerin üretilmesinde sosyologların katkısı son derece önemli buluyorum. Samimi olarak çözüm isteyen herkesin sosyologlara kulak vermesi gerekiyor diye düşünüyorum. Selam.

05 Şubat 2010 14:17
Muharrem İnce, yeni lider

Merhaba İbrahim Bey, Sayın İnce'nin sözünü ettiğiniz konuşması Adana'da da ses getirdi, heyecanı yükseltti. Aslına bakarsanız bizim halkımız ikna edilmeye hazır. CHP'ye oy verebilecek, CHP'ye inanarak halktan destek istemeye çıktığında kitleleri etkileyebilecek o kadar yüksek bir potansiyel var ki. Ama ne yazık ki CHP örgütleri bu insanları partiye kazandırmak yerine potansiyel tehlike olarak algılıyorlar. Onlarla samimi ve güvene dayalı bir ilişki kurmaktan kaçınıyorlar. CHP örgütlerinin bu anlayışı değiştirilmedikçe, yeterlilikleri artırılmadıkça Muharrem İnce'lerin, Kemal Kılıçtaroğu'ların çabası zaferi getirmez. CHP yönetiminin bunu görmesi gerekiyor. İnsanın temel ihtiyaçlarından yola çıkarak proje üretmeleri, örgütleri vasıtasıyla vatandaşla bire bir ilişkiye girerek güven kazanmaları zorunlu. CHP'nin her alanda düşünen adamlara ihtiyacı var. O adamları keşfedip değerlendirebilirlerse umutsuz olmaya gerek yok. Vatandaş AKP'nin ne olduğunu görmeye başladı. Selam.

31 Ocak 2010 00:03
Toplam blog
: 114
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 856
Kayıt tarihi
: 29.12.06
 
 

Osmaniye Düziçi doğumluyum. Sınıf öğretmenliği, ilköğretim müfettişliği, il milli eğitim müdürlüğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster