Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sevgi Toplumu Olabilmek

Yine sizde olmayan ya da nadir görülen bir kavramdan söz etmişsiniz "Sevgi"! Genel olarak yazdıklarınıza bakarsak eğer toplum değerlerine karşı bu güne kadar hiç önem vermediğiniz gibi tam aksine toplum değerlerine laf sokan, laf sokmaktan zevk alan bir kimliğiniz olduğunu söyleyebiliriz. Öyle gurur ve kibir abidesisiniz ki bakın bu yazınızda bile devlete laf sokacak bir kıta bulmuşsunuz. İnandırıcı olmamakla birlikte sevgiden bu kadar söz etmeniz korona virüsün size ölümü hatırlatmış olmasına bağlıyorum. Siz sevgiden bahsedebilirsiniz, sürekli sevgiden bahsedip insanların birbirini sevmesini, saymasını yazabilirsiniz. Ancak sizin bahsettiğiniz sevgi klişe sözcükten ibarettir. Sevgi ancak hissederek, karşındaki insanlara onu hissettirecek duygu seline sahipseniz inandırıcı olabilirsiniz. Neyse uzatmayalım insan yedisinde neyse yetmiş birinde de odur! Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Selam ve saygılar...

23 Mart 2020 05:51
Ekonomimizi Ayakta Tutalım

Evet evet hükumetin yapmadıklarını yazmışsınız (!) El insaf ya siz hiç sokağa çıkmıyor musunuz cancazım? Para filan harcamıyor musunuz? Para harcadığınız yerlerde ekonominin nasıl canlı dik dimdik ayakta durduğunu görmüyor musunuz? Devleti takip etmekte geç kalıyorsunuz efendi geç. Sizin söylemeye çalıştığınız her şey günler haftalar öncesinden yapılıyor bu ülkede. Gazete başlıkları ile yazı yazılmaz. Yazı yazmak için yazının konusunu birebir yaşamak ve hissetmek gerekir. Bırakın şiir gibi yazmayı da yazar gibi yazmayı deneyin. Halkın içine girmeden halkın sözcülüğü yapılmaz. Siz komşudan aldığınızı bize satıyorsunuz. Yazar yaratıcı olmalı, duygu yüklü olmalı, okuyucuya güven vermeli. Her yazısında topluma, toplum değerlerine mesaj vermeli. Devletin önemli yerlerine gelmiş insanlara sürekli akıl verme kibirliliğin den ve laf sokma huyundan kurtulmalı. İnsanları sever görünmemeli sevmeli. Kişi kendi olmalı taklitçi değil Eee dost acı söyler (!) kolay gelsin. Selam ve saygılar...

23 Mart 2020 05:30
Türk Tıpçısı Ne Yapıyor

Size şiddetle parklarda gezmeyi kalabalık alanlarda bulunmayı tavsiye ediyorum (!) Sizinkiler 65 yaş üstünü kendi haline bırakıp doğal seleksiyon içerisinde bağışıklık sisteminin güçlenmesini istiyorlar. Güçlenirse ne ala güçlenmezse tahtalıköye! Bizimkiler 65 yaş üstü dedelere evinizde oturun biz sizin ayağınıza ne isterseniz getireceğiz diyorlar. Elbette sizinkiler ile bizimkiler arasında insani, vicdani, ahlaki açıdan farklılıklar var. Dolayısı ile sizin, sizinde dediğiniz gibi eve kapanmaya değil sokağa çıkmaya ihtiyacınız var! Evet evet şiddetle tavsiye ediyorum haydi hiç vakit kaybetmeden sizinkilerin yanına gidin bekletmeyin dostlarınızı can cazım. Milyonlarca insanı sevindirin haydi (!) selam ve saygılar efendim...

23 Mart 2020 04:58
Başkan Adayları Çok Havalı

Ayın yarısı medeniyette (!) diğer yarısı orman ve denizde geçiyor diyebilirim ama bu aralar daha çok ormanda kalıyorum. Malum doğal orman balı yani antioksidan değeri en yüksek meşe balı üretiyorum. Tabi'ki deniz ile karşı karşıyayım. Sivrisineklerden korkmazsanız, çadır ya da kulübe de kalmaktan çekinmezseniz buyurun yazın ziyaretime gelin. İstanbul'a 220 km. :)

24 Şubat 2019 13:30
İnsanların arkamızdan saklı gizli konuşması bizim yararımızadır

Sonuna kadar katılıyorum. Doğruysa konuşulacak tabi yeter'ki iftira olmasın. Ama bazı konular doğru da olsa insanlar konuşulsun istemeyebilir.

24 Şubat 2019 13:01
Başkan Adayları Çok Havalı

Merak etme dostum beldelerde bile durum aynı. Uçuracaklar bizi hele bir seçilsin beyler. Belde ve ilçeler beylik olacak. Uç beyliği ya da uç uç beyliği... :)

24 Şubat 2019 00:41
Öğüdümdür

Pekala öyleyse kolay gelsin...

06 Mayıs 2018 14:58
Öğüdümdür

İnsanları yandaş yundaş diye etiketlemek ancak sizin zihniyetinizin ürünüdür. Benim yandaşlığım ispat edemezseniz sizin demokrasi anlayışına …! Benim yazdığım sizin taraflı yazınıza, halkın iradesine olan saygısızlığınıza tepkidir. Bunu daha detaylı olarak son bloğumda yazdım. Dikkatli okuyun ve size düşeni içinden alın beyefendi! Sizin yetmiş yıllık hayatınızda son 16 yıl öncesine ait bir öğüdünüz varsa linkini verin okuyalım. Burada Erdoğan Düşmanlığıyla elde edeceğiniz kariyer (!) veya birkaç taraflı yorum sizi cennete götürmeyecektir. Beni veya benim gibi düşünenleri yok sayamaz; savunduğunuz düşünce özgürlüğü kapsamında sizin gibi düşünmediğimiz için bize yandaş diyemezsiniz. Demek’ki sizde karşı tarafın beslemesi, kapıkulusunuz! Demek’ki siz yetmiş yıldır köhnemiş, çürümüş zihniyetin yandaşısınız? Türkiye’yi teslim almaya çalışan masonların kalemisiniz. Seksen yıldır ülkeye hayırlı bir iş yapmamış, halkı canından bezdirmiş, tek partili dönemin diktatör zihniyetine hasretsiniz!

06 Mayıs 2018 00:47
Teşekkürler Atatürk

Bana söylediğiniz gibi olmadığınız için bunu yazdım. İnsanlara birşey yazarken araya nasıl kinaye soktuğunuzu görmenizi istedim. Ayrıca sevgi, saygı gibi ifadeler ancak siz hakederseniz yazılır. Önce kinayeli yaz sonra alıntıyla cevap ver! Siz alıntınızda olduğu gibi davranmadığınız sürece fırsat buldukça özellikle bloglarımla yazdıklarınıza karşılık bulacaksınız!

06 Mayıs 2018 00:23
Teşekkürler Atatürk

Amacınız Atatürk'e methiye düzmek değil onun üzerinden birilerine laf sokmak! Madem öyle Atatürk'ün miras bıraktığı değerler üzerinden bakalım olaya. CHP tek partili dönemden sonra 80 yıldır neden Atatürk'ün çizdiği yolda bir başarı gösterememiştir?

05 Mayıs 2018 14:45
Toplam blog
: 438
Toplam yorum
: 1047
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 791
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Unutma, bıraktığın izlenim kadar değerlisin gözümde. Ben unutursam şayet, adamlığını gözden geçir!