Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bayılmışım Kendime Geldiğimde 40 Yaşındaydım / Şebnem Aybar

Okuyup beğenip yorumlamanıza çok sevindim. Teşekkürler. Umarım aynı övgüyü, yazmakta olduğum ikinci kitap için de alırım.

20 Şubat 2012 21:58
Milliyet Blogdan biri daha meşhur oldu

Nasıl da kıskanmış Ömerciğimin beni onurlandırmasını:))) herşey çokzel çokzel. 3. baskıya girdi.

15 Nisan 2011 11:00
Milliyet Blogdan biri daha meşhur oldu

Ömerciğim, çok mutluyum, falanım, tarifini yapamıyorum şimdi nasıl olduğumun. Ama bil ki çok şeyim yani. Böyle. Teşekkür ederim. senin kaleminden "kendimi" okumak çok şahaneydi.

13 Nisan 2011 09:56
Aşk'ı İzmir'de yaşa! Gri şehirlerin aşkı, gri'dir

Bugüne kadar karşılaştığım İzmir yazıları istinasız boyyoz, çiğdem, gevrek, lokma, kumru, pasaport, güzel ve modern kızlar, efe beyler, neden gavur adını almış, iktidar yanlısı olmayışı ile başlar ve nedense hep İstanbul ve İstanbullulara hafif dokundurmalarla biter. Ancak sizin Gavur İzmir yazınızı çok keyiflle okumuştum ve hayret İstanbul' a laf çarpılmamış dedim. Ama bu yazı olmadı :) Bu İzmirlilerin istanbullularla alıp veremediği nedir allah aşkına :) Siz hiç İstanbul'u yazan birinin, İzmir' in kızları güzeldir ama İstanbullu kızlar kadar asil değildir yazdığını ya da İzmirli kızlar ne kadar güzel ya da modern olursa olsun ağızlarını açtığında "yapıyoz, gidiyoz" dediklerinde, ince bilek falan görmez insanın gözü dediğini hiç okudunuz mu? Keşke bu kadar güzel bir İzmir yazısının ardına bu istanbul' a gizli gizli sataşma yazınızı koymasaydınız:)

25 Kasım 2009 09:39
"Başkentin Yeraltından" Notlar

Çok güzel yazıyorsun.

13 Kasım 2009 07:59
Hiçe saymak mı toplum değerlerini, modern yaşamın sözlükteki anlamı !

Şaraptan anlayan kadınlardan ve de ısrarla çocuk isteyen adamlardan dinlenip dinlenip kaçacaksın azizim. Irıs Murdoch' ın Kesik Bir Baş romanını okuyun derim. Bu çoktan seçmeli kadın erkek ilişkilerine ait enteresan bir kurgu ile yazılmış bir roman. Okudukça -yok artık, çüş ! dedirten cinsten. Ancak yazar "toplumsal değerleri" hiç de araya katmadan, sadece kişinin kendi "özdeğerlerini" baz alarak yazmış. Fikrime gelince: Her ne kadar yukarıdaki öykü tadındaki bir ilişki şeklini onaylamasam da toplum değerlerini çok da önemsemeyen biri olarak " başkalarına ne" diyeceğim burada. "İki kişi konuşurken üçüncüye b.k yemek düşer " tabirini lügatımıza sokmuş bir " toplum" , tutup da bana, yine aynı toplum tarafından aynı lugata sokulan " bu ne perhiz bu ne lahana turşusu " dedirtmesin ...pardon yani. Ayrıca bu tip derin mevzular hakkında , hakkını vererek yazmak için, şu içine yazdıkça, alttaki sayaçtan rakam eksilen küçük kutular pek yeterli olmuyor :) Sevgiler.

05 Kasım 2009 09:20
BURSA'lı olmak Arap Şükrü'de rakı balıktır

Gönlü Ferah Oteli' nde mis gibi bir "hamam" sefası yapmak, çıktıktan sonra da buzzz gibi bir Uludağ Gazozu içmektir.....Muhteşem bir yazıydı. Tebrikler.

03 Kasım 2009 17:12
Blogda cinayet...(Onbirinci ve son bölüm)

Tümünü baştan sona şimdi okudum. Siz roman yazmaya başlayın.. Umberto Eco da korkutmasın sizi bence :) Ayrıca bu dizi haricindeki bir kaç yazınızı da keyifle okudum. Tebrikler. Kurgu, üslup, şahane....

03 Kasım 2009 10:27
Nasıl blog yazılır? (Ig Nobel'i alacak araştırma tezim)

Bayıldım, bayıldım...Şahane bir üslup , tam damak tadıma göre, bu yazınızdan sonra bir kaç tanesni daha okudum, onlar da şahane. Buradan hepsine topluca bir bravo...Tek tek yazamayacağım hepsine valla. Tek bir yazıya yorumla, bütün yazıları yorumlayanlar kategorisinden bir dost...Süpersin(iz) ...

03 Kasım 2009 08:57
8 Kasım'da TÜYAP'taki İmza Günüme Davetiye

Yolunuz açık olsun. O içeride birikip birikip de taşan hislerle yazmaya koyulmayı çok iyi bilenlerden biri olarak, umarım ben de içimden taşanları kitaplaştırmaya kalktığım bu dönemde sizinki gibi mutlu bir sonla karşılaşırım. Kıskandım accık ( laf aramızda :)

02 Kasım 2009 17:48
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 136
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 2089
Kayıt tarihi
: 10.01.07
 
 

1967 doğumlu. İ.Ü Psikoloji lisans, İ.Ü Davranış Bilimleri Yüksek Lisans eğitimi aldı. Halkla ilişki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster