Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bülent Ersoy, şarkıları nasıl katletti?!

Eskiden beri hafif arabeske kaçan şarkılar yazılmış, eskiden beri ağır eserler bile hafifleştirilip okunmuştur. Şimdilerde daha farklı bir sıkıntı peydahlandı, "Ben yaptım, oldu"cular arttı. Ersoy'u sevmedim, sevemedim. TRT'de verdiği görkemli klasik müzik konserini bilirim ama. O zaman, bu işin ustası olduğunu kanıtlamıştı. Köprülerin altından çok sular aktı tabii, o zamanlar TRT'ye uymak zorundaydı, şimdi TRT'yi kendine uyduruyor. Buna izin veren yetkililer utansın!..

08 Eylül 2008 13:06
Bir kedi hikayesi

Hayvanseverler çoğalırsa, bu dünya sanırım biraz daha yaşanır bir hale gelir. Geçen yıl plajda, orada denize girenlere aldırmayan iki gerzek balık tutmaya çalışırken, bir Caretta Caretta'nın misinalara dolanıp ölmesine neden olmuştu. Ertesi gün gazetelerden öğrenmiştim hayvanın öldüğünü. Orada kolumuza bacağımıza iğnenin batmasını umursamayanlar için, vahşi doğanın bu yaşlı çocuğu tabii ki önemli değildi, ertesi hafta gene aynı plajdaydılar. Annem de ben de kedilerimizin yokluğunu hasretle anarken, başkaları yüzümüze tuhaf tuhaf baktı genelde. Bu sevgiyi kimse anlayamaz, bu acıyı herkes kolay kolay paylaşamaz. Umarım Allah başka acı yaşatmaz!..

02 Temmuz 2008 17:55
Halka soralım ama soruları biz hazırlayalım

Ahah haha hah ahaaahaaa!.. Keşke gelse işlerine de sorsak!.. Siyaset ayrı bir zümre oluşturdu kendine, solcusundan sağcısına, koltuğu kapan kalıyor orda. Kazançlar, gücü elinde tutmak tatlı geliyor. Hiç sorarlar mı, hiç sordururlar mı? Zaten hoca efendi rüyada görüp haber yolluyor sağolsun, öyle mübarek havadisler alıyorken, bizim ne düşündüğümüz kimin umrunda?

06 Haziran 2008 12:46
Göçen bir dev sanatçı: Perihan Altındağ Sözeri

TRT modaya uyup elindeki asıl değerleri bir kenara iter, yeni moda seslendirilmiş şarkıları çığıran süslü püslü hanımlarla, beylerle program doldururken çok umutlu olamıyorum. TRT 4'te eski konserleri izleyip avunuyorum bir süredir. Eski kayıtları çıkartıyor plak şirketleri, iyi de ediyor. Arşivimi toparlıyorum bu sayede, zaman zaman bir iki parça dinleyip öyle dalıyorum uykuya. Umutla bekliyorum, hiç olmazsa ölümünden sonra bir parça değer versinler de Perihan Hanım'ın kayıtlarını bize ulaştırsınlar diye. Ben gene şanslıyım, yalvar yakar bir arkadaştan taş plak kayıtlarını aldım bu doyumsuz sesin. Akşam yine O'nun anısına dinlemeli bir kaç tanesini. Sevgi ve selamlarımla Mesut Bey. Şu zevksizlik batağından kurtulacağımız günlere!.. Hakan G.

16 Nisan 2008 11:38
Bir devi daha yitirip, bir devri daha kapattık

Allah O'na rahmet eylesin, biz sevenlerine de sabır versin. Ne diyeceğimi bilemiyorum, öylesine üzgünüm ki. Umarım TRT, elindeki kayıtlardan güzel bir derleme yapar da hiç olmazsa sesiyle avunuruz. Sevgi ve saygılarımla... Hakan G.

10 Nisan 2008 13:40
Başörtüsüne karşı mısınız? Ben de karşıyım,

İş öyle bir noktaya geldi ki, cepheleşme kaçınılmaz oldu. Kendi adıma türbanlıları, sıkmabaşlıları sevmiyor, yakınlarımda olduklarında rahatsızlık duyuyorum. Bu ama senin de belirttiğin gibi, iletişim kurmanın zorluğundan, "Acaba bir şey çıkar mı?" endişesinden kaynaklanıyor. Bir simgeye dönüşmedikçe, benim yaşam alanıma saygısızlık etmedikçe, ben niye başkasının kılık kıyafetine karışayım ki?!? Ama AKP'nin iktidara gelmesinden sonra bıçak gibi kesilen türbanlı gösteriler, şimdi bir kez daha ısıtılıp ortaya sürülen kamusal alan tartışmaları, sınavlarda organize olduğu her halinden belli toplu girişimler (bugünkü gazetelere bakmanızı öneririm); basit bir giyim özgürlüğü sorunu olmadığını gösteriyor. Türk kadını, eğer tüm kazanımlarını bir kenara bırakıp da o elbise hapishanesine girmek istiyorsa, o onun bileceği iştir. Ama evet, bir tarafta organize bir hareket, diğer tarafta faşizan düşüncelerine bahane etmek isteyenler var!.. Ilımlı ve ilkeli kalmak giderek zorlaşıyor.

28 Ocak 2008 12:46
Youtube'a kolay erişim

...ve tabii Allah razı olsun!..

21 Ocak 2008 09:20
Gün, Kahraman Amerikan Tüketicisine destek olma günüdür

Toplu, tüfekli savaşlar yani... Çin, yavaş yavaş dünyayı ele geçiriyor ve görünen o ki, Amerikalılar, pek de sevmedikleri çekik gözlüleri yakında patronları olarak görmeye alışmak zorunda kalacak!.. Bilimkurgudur filan ama bence Serenity'nin en çarpıcı sahneleri, arkada bol bol Çince yazılı tabela ve açıklamaların göründüğü sahnelerdir!.. Eline, ağzına sağlık!.. Antep'e gelmeyi iple çekiyorum ama yine karşılıklı oturup söyleşmek kaydıyla!..

03 Ocak 2008 12:54
Ya Fatih Sultan Mehmet Hurufiliği seçseydi...

Bu konu üzerine merak etmeye başladım sayenizde. Biraz daha araştırmalıyım. Ancak bir noktayı bilginize sunmak istiyorum; doğruluğunu isterseniz birlikte araştıralım: Sözünü ettiğiniz "Enel Hâk" dediği için derisi yüzülen Nesimi ile dizesini yazdığınız Nesimi, genelde birbirine karıştırılan ayrı kişilerdir. Şair Nesimi, bildiğim kadarıyla ilkinden bir kaç yüzyıl sonra yaşamış. Selam ve saygılarımla!..

01 Kasım 2007 08:46
Allah adına adaletsizlik üretmek

Aşağıdaki güzel yorum ve saptamaların yanında benimkisi sönük kalacak ama, senin yazılarını okumanın büyük bir zevk olduğunu belirtmeden geçemeyecektim Sinan!.. Yetkisini Tanrı'dan alan krallar, hükümranlar, sonrasında onların karşısına çıkan ruhban sınıfı, bizim inancımızda cemaatler! Bu iş böyle sürüp gidiyor ve yalnızca inançlar değil, belirttiğin gibi insandan yana olan düşünceler bile, sol söylem altında çıkarlara alet edilebiliyor. Üç gündür kulaklarımda, son nefesini canhıraş bir hırıltıyla veren, "Allahuekber!.." sesleri arasında kafası gövdesinden ayrılan bir adamın o ölüm sesi var silinmemecesine. İnternette yer alan bir filme denk geldim ve o katillerle benim inandığım İslam'ın kesinlikle aynı olmadığını biliyorum.Adamın neden öldürüldüğünü bilmiyorum ama işte o sapkınlar,o yoldan çıkmış din yorumcuları değil miydi Haçlı seferlerini yapıp önüne geleni kesen, (hatta bir defasında seferi boşverip İstanbul'u yağmalayan) ya da Amerika'yı başa bela eden olaylara neden olanlar?

21 Ekim 2007 21:13
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 91
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 2122
Kayıt tarihi
: 05.03.07
 
 

Bankacılığı bırakıp kendini reel sektörün kollarına atmış bir adamım... Kitaro başta olmak üzere ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster