Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Hisar'a kazıklı yol

Çok değişmişsin Hisar, görmeyeli. Yüzün yaşlanmış. Daha doğrusu suç senin değil de sana bu kazık makyajını reva görenlerin elbet. Ama yine her kış ziyaretçilerini açıktan gelen esintiyle titretiyor musun? Yüzlerine yağmurun kamçı gibi iniyor mu arasıra? Onları kahvelere sığınmaya mebur ediyor musun? Yine büfeden ömürlerinde bir kez de olsa paraya kıyıp cep kanyağı alıp ısınan öğrenciler var mı aralarında? Eski bir BÜ öğrencisinden Hisar'a özlemle...

10 Ocak 2008 13:24
İnternette favorilerim

Belirttiğiniz yerlerin çoğunu ben de tercih ediyorum. Alibris'i bilmiyordum. Çin'in Sesi'ni de. Voice of China gibi bir adı mı var? Müzik dinlemek isterseniz size last fm'i öneririm. Şefika (nicomedian.blogspot.com)

06 Ocak 2008 17:46
Türkçe'nin yaraları

Şimdi farkettim ki sana teşekkür etmeyi unutmuşum. Oysa çok beğendiğim anlamlı iki söz armağan etmişsin bana. Okur okumaz dilime takıldı. Aslında kulağımıza küpe etmemiz gereken sözler bunlar. Sevgiler, daima.

29 Ağustos 2007 17:49
Seçim ayrıntıları

Bir iki ekleme de ben yapayım izninizle. Seçmen olabilecek durumdaki harb okulu öğrencileri ve askerler oy kullanmadı, böyle bir yasa olduğu için. Bunlar gibi kaç kişi var bilmiyorum ama bu yolla epeyce bir oy sandığa yansımamış oldu. Bizim kalabalık bir nüfusa sahip semtimizin (sanırım 40 binden az değil) tüm sandıkları hallaç pamuğu gibi atılmakla kalmadı muhtarın adamları dışında kimseye seçmen bilgi kağıdı gönderilmedi. Böylece internetle arası olmayan kişiler sandıklarını öğrenemediler. Öğrenenlere de internette sıra numarası belirtilmediği için sandık başında zorluk çıkarıldı. Kapıya ve muhtarlığa asılan listeler benim (78'liyim!) ve benden yaşlıların asla okuyamayacağı kadar silikti. Eşimle ben aynı adresli kişiler olarak diğer mahalleli gibi birbirinden kilometrelerce uzak okullarda oy kullandık. Bizim gibi kaç mahalle var bilmem ama burada bu zorluklar yüzünden oy kullanamayan çok oldu. Bence demokrasi adına bunlar da birer soru işaretidir. Selamlar.

25 Temmuz 2007 14:09
Beşiktaş'ta bir Roma Dondurmacısı

Bu sıcak günde nefis bir konu bu. O kadar yıldır Beşiktaş'a gider gelirim hiç uğramamışım bu dondurmacıya. İlk fırsatta gidilecek.

13 Haziran 2007 19:48
Kadınlar üzerine iğneleyici sözler

Sevgili Ayda, Kadınlar günü yaklaşıyor. Herhalde kadınların bu iğneleyici sözlere cevapları da vardır değil mi? Şefika

05 Mart 2007 13:49
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 3232
Kayıt tarihi
: 16.02.07
 
 

İzmit doğumluyum. İngiliz Filolojisi'ni bitirdim. İki çocuk annesiyim. Kitap çevirmenliği yapıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster