Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
OYAK AİHM'e dava edildi

OYAK ile ilgili yazdıklarınız yıllardır uygulanan haksızlığı dile getirmektedir. Üstelik  Ülkemizin hatırı sayılır zenginlikte bir  kurumu haline gelmiştir. Ama yardım amacıyla kurulduğu ve en fazla katkıyı Assubaylar sağladığı halde  yönetim ve denetimde yer alamamak sadece bizim ülkemizde görülebilecek bir durum olsa gerek. Bağlanan emekli maaşlarında artma değil azalma mevcuttur (özellikle bağışa dayalı sistemde) Holdingimiz zenginleşecek ama üyeler bundan faydalanamayacak.. Oh ne ala!

24 Eylül 2007 14:41
İzmir'in havası bulaşsın; okuyanlara...

Güvenilmez havasına ve kızına rağmen İzmir!imiz güzeldir, sevilmeyi de hakeder. Bulunduğum yerden güneşin doğuşunun ve batışının fotoğraflarını çektim. Çok güzel.İsterseniz gönderebilirim. Selam ve saygılar.

12 Nisan 2007 14:40
Size de çıkabilir

Yeri geldiğinde güya vatanı herkesten fazla sever görünen ama iş ülke kaynaklarının adaletle paylaşılmasına geldiğinde kendilerinden başka kimseyi gözü görmeyenler sözüm size..Gözünüzü toprak doyursun. Önderimiz Atatürk toplumda imtiyazın,ayrımcılığın,zümre farkının olamayacağını söylerken acaba ne demek istedi?Bilirsiniz ama işinize gelmez...

05 Mart 2007 22:54
Yılkı atları gibi özgür olmak isterdim

Ankara'daki Kara Harp Okulu'nun dibindedir Mızıka Astsubay Okulu.Bando assubayı yetiştirir yanıbaşındaki anlı şanlı Harpokuluna bakarak.Ama ne yetiştirme?Olanaklar bakımından arada dağlardan büyük farklar,ayrımcılık vardır.Orada bilgisayar,lisan odaları varken bizim rüyada bile görmemiz yasaktı. Assubay adayına bilgisayar,lisan ne gerek?her yıl üniversite sınavları zamanı geldiğinde okuldan kaçıp sınavlara girmesinler diye izinler yasaklanırdı son senemizde. Küçücük yaşlarda küçücük hatalara kocaman subay amcalar düşman ordusunun askeriymişcesine cezalar verirdi utanmadan.Oysa anamız babamız bizi onlara emanet etmişti.Yanıbaşımızdaki Harpokulu öğrencilerini sivil hayata,sosyalleşmeye hazırlamak için kardeş kız okulları icat edilir dans öğretirlerdi de bizlere sofra kuralları dersi bile çok görülürdü.Daha mı? Dahası çok,ama pek çok.

23 Şubat 2007 00:16
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 489
Kayıt tarihi
: 23.02.07
 
 

1959 Denizli doğumluyum. Mızıka astsb. Haz. ve snf. Okulundan 1979 yılında mezun olarak 18 yıl görev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster