Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kendini tanımak

YAŞAM SÜRECİNDE,BEN KİMİM SORUSU VE KENDİMİZİ TANIMAK ÇOK ÖNEMLİ. BU SORUYU SORAN KİŞİNİN AÇMAZI; KENDİ BİRİKİMLERİNE GÖRE, YANİ NE OLDUĞUNA GÖRE SORMASI. NE OLDUĞUNU, SÜREKLİ GELİŞTİRECEK UNSUR DA, SÜREKLİ OKUMAK, DEĞİŞİK KİŞİ VE DEĞİŞİK YAŞAM ORTAMLARINI TANIMAKTIR. iNSANIN NE OLDUĞU SÜREKLİ DEĞİŞECEĞİNDEN, BEN KİMİM SORUSU DA SÜREKLİ DEĞİŞECEKTİR, CEVAPLARIYLA BİRLİKTE. YAZIN ÇOK GÜZEL, DÜŞÜNDÜRÜCÜ, ETKİLEYİCİ. DEVAMI GELMELİ,BENCE.

24 Ağustos 2008 15:37
Allah, etki altında kalmadan inkar edilebilir mi? Ateizm(II)

inanmak, anlam olarak içinde belirsizliği barındırır. bu anlamda ateizm de tanrıya inanmamaktır ve sonuçta bir inançtır ve bu da belirsizdir. artık insanlar, teismi de ateizmi de yargılamaktan vazgeçsin, herkes istediğine inansın, o kadar. siz de belirttiğiniz 3 tür atesistin, teiste uyarlarsak, hangi tür teisttensiniz. herhalde spontane teist olmadınız. saygılar,

24 Mayıs 2007 09:56
İnsan doğamızın dikotomileri

yazınızı çok beğendim. aynı duyguları ben de paylaşıyorum ve yaşıyorum. sizinle felsefi konularda fiki alışverişi yapılacak bir ortamda olmayı isterdim. başarılar.

16 Mart 2007 12:41
Ateizmin felsefesi, ateistin psikolojisi

En başta, insanları, ateist ve inançlı diye iki parçaya bölerek en büyük hatayı yapıyorsunuz. Bu evrende, ateist de varsa, inançlı da varsa, her iki düşünce sistemi de büyük düşünce alanının içindedir. Her ikisi de birbirinden beslenir, çatışmayı artırır. Bir an için ikisinin de olmadığını düşünün. Çekinmeyin DÜŞÜNÜN.

12 Mart 2007 15:43
Hangi kapının ardında kaldın " mutluluk "

Mutsuzluk, mutluluğu aramak için yapılan çabalardadır. Mutsuzluk, sahip olduğumuz maddi şeylerimizle, sahip olduğumuz insanlarla, sahip olduğumuz zihin ve yarım bilgilerimizle olan ilişkilerimizin bozukluğundadır. Felsefe ve psikolojiyi çok seviyorum, bunun için yazınızı da çoooook sevdim.

06 Mart 2007 11:12
Biz unuttuk…

YAZINIZ ÇOOK GÜZEL, BİZ UNUTTUK, DEDİĞİNİZ DEĞERLERİ ASLINDA BEN ŞAHSIM ADINA UNUTMAMAYA ÇALIŞIYORUM. ANCAK, BUNLARI UNUTMAYANLARIN GERÇEKTEN BİNDE BİRDEN BİLE AZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. SİZ DE UNUTMADINIZ DEĞİL Mİ BUNLARI?

02 Mart 2007 15:57
Hayatın en büyük sırrı 2

yazınız çok güzel sonunda belirttiğiniz oto hipnoz ve modelleme teknikleri nedir, nasıl kullanılır?

21 Şubat 2007 17:20
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 461
Kayıt tarihi
: 22.02.07
 
 

Hayattaki gizemin, mutluluğun, arayışların ve yolculukların önemini kavrayan bir yolcu, Ekonomi m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster