Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sözüm meclisten içeri

Editörler; yazılarımı, gece yarısında yayımlıyorlar artık. Okunmasını istemiyorlar demek ki. Korku imparatorluğu, onları da aldı tahakkümü altına zahir!

15 Ekim 2013 01:02
Suriye ile Savaş Tezkere'si görüşülürken, Muharrem İnce'nin yaptığı tarihi konuşma...

Yoksul halkın çocuklarının kanıyla kahramanlık yapıyorlar. Kendi çocukları koruma altında... Kaleminiz ve yüreğiniz susmasın.

04 Ekim 2012 23:29
Oslo görüşmeleri

Değerli okuyucular, Yazıda kimi yazım hataları yapmışım. Değiştirme şansım yok. Özür dilerim.

29 Eylül 2012 17:29
Siz hâlâ ‘PKK’ mı diyorsunuz?

Yazdıklarınıza gönülden katılıyorum Sayın Cengiz. Elinize, yüreğinize, bilincinize sağlık. Biz hâlâ ABD'nin ağzının içine bakan iktidarlarla yönetiliyoruz. Beş bin teröristii dağlarda besleyen, lojistik destek sağlayan, eğitilmesine önayak olan, silah dahil her türlü yardımı yapan ABD'ye bel bağlayan aymaz iktidarları baş tacı yapıyoruz. PKK'yi destekleyenlerin üyesi olduğu NATO'dan medet bekliyoruz. Boynunu, kasabın bıçağına sürten koyunlara döndük. Yazıklar olsun.

21 Eylül 2012 20:31
12 Eylül'ün vurgun yemiş kuş-ak-ları

Biz; Kendimizi korumaya almadan, hiçbir zırhın arkasına saklanmadan -yerigeldiğinde- anne-baba öğüdüne kulak asmadan girdik bir kavganın içine. Engel tanımadık. Ölüm korkusunu sokmadık yüreğimize. Çok da hatalar yaptık. Aynı davanın içerisinde, aynı davanın adanmışlarıyla da kavga ettik. Bölük pörçük olmamıza aldırmadan yürüdük hedefe. Ajanların aramıza sızmaması için gereken önlemleri alamadık. Zaman zaman onlar yönlendirdi bizi, farkedemedik. Yanlış analizlerden yanlış sentezlere vardığımız da oldu. Çok da aceleciydik ve çok da hayalci. Kısacası yenildik. Aldığımız cepheleri de kaybettik. En büyük hatamız nedir, biliyor musunuz? Hâlâ, adam gibi bir özeleştiri yapmadık. Bunu bile yediremedik gururumuza. Bizden sonraki kuşağa karşı korumacı oluşumuz, aslında bir yanılgıyı kabul edişimizdir. Ama bunu dillendirme yürekliliğini gösteremedik. Bizden sonraki kuşaksa, bizim yenilgimizi çok abarttı. Sadece bizim korumacılığımıza sığınmadı, aynı zamanda yurt sorunlarıyla aralarına kalın duvarlar ördü ve başka dünyalar yarattı kendine. Kitap okuma zahmetine bile katlanmadı. Hepsi değil elbet ama çoğunluğu...

13 Eylül 2012 18:01
Ve böylece millî bayramlarımızın sayısı tek’e indi…

Cumhuriyeti kaldırmazlar. "İslam Cumhuriyeti" olarak değiştirirler. Böylelikle, kendi bayramlarını kutlamış olurlar. Asıl gömlek değişimini o zaman göreceğiz. Erbakan'ın dediği, "kanlı mı kansız mı" olacağı, o zaman belli olacak.

07 Mayıs 2012 20:15
“Kemalist Cumhuriyet” gerçeği Sultan Vahdettin kaçmadı, hanedan sürgün edildi. (5)

Vahdettin'in kaçması için bir neden olmadığı doğru mu? Ulusal kurtuluş savaşı veren lider için idam fermanı çıkarması, yeterli bir neden değil mi?

18 Mart 2012 13:40
Şair, şiiri kimin için yazar ?

Şair albatrosa benzediği kadar serçe kuşuna da benzer. Kartala, bülbüle, turnaya benzemediği söylenebilir mi? Aslında her şair, kendi şiirlerine benzer.

31 Aralık 2011 10:18
Sözleşmeli öğretmen

Değerli Öğretmenim, Yazınızı ilgiyle okudum. Büyük bir bölümüne katılıyorum. Orduda olduğu gibi kademelendirme görüşünün doğru olmadığını düşünüyorum. Kötü niyetli ve partizanca davranan iktidarlar, bu durumu çıkarları doğrultusunda kullanabilirler. Eğitim sistemi demokratik ve özerk yapıya sahip olursa dediğiniz uygulanabilir. Ama günümüzdeki yapısıyla, kötüye kullanma olasılığı oldukça yüksektir. Emeğinizi içtenlikle kutluyorum.

25 Kasım 2010 13:05
Üç eşli danışman

Anayasa değişikliğine, kadın erkek eşitliğini koymakla(Sanki şimdiye dek geçerli olan anayasalarda yokmuş gibi) övünenler; üç eşli birini, danışman atamakta sakınca görmüyor. Acaba üç eşli bir kadını da tarlar mıydı? Erkek yapınca "hak", kadın yapınca namussuzluk oluyor(!). Ne güzel eşitlik(!). Demokrasi ve lâiklik havarısı kesilen başbakanın, sözde şeyhülislam danışmanı... Kargalar bile güler buna. Bu yazının haberini zaten okumuştuk. Keşke ayrıntılı bir yorumla yazsaydınız. Bir kadın olarak, ne düşündüğünüzü de anlamış olurduk.

05 Ağustos 2010 14:56
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 90
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 764
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Emekli Öğretmenim. Anadolu Üniversitesi, AÖF, Eğitim Önlisans Programı mezunuyum. İlgi Alanım: Si..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster