Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ben taşımı buldum ama taşım beni istemiyor.

Denemeden bilemiyor insan değil mi :) Harici bir uğura ihtiyaç duymayan arkadaşıma sevgilerle ..

22 Aralık 2007 13:38
Reiki enerjisinin bilimsel açıklaması

Sayın Alahattin Bey çok yararlı bir derleme hazırlamışsınız. Çok teşekkür ederiz. Saygılar.

06 Kasım 2007 17:17
Soframda hayat, haydi sizde buyrun!!

Öncelikle: bir boğa burcu bireyinin hayatı incelemek için "masaya yatırması" herşeye bir gurme gözüyle baktığının en güzel kanıtıdır. Yaşamının bir ziyafet tadında geçmesini dilerim sevgili Şelale. Bu yazı yüzeyde görünenden daha derin bir yaşam tanımı veriyor. Burada yaşamı madde ile değil ilişki ve bağlantılarla tanımlıyor. Bu yaklaşımda evreni maddeden değil enerji ve ilişkilerin istatiksel bağlantılarından oluştuğu bir ortam olarak gören modern fizikçilerin, yaşamı Yaradan ile Yaradılanın farklı boyutlarda oluşturduğu ilişkiler (bağlar) yumağı olarak gören Tasavvuf inancının ve yaşamı iyi ile kötünün, artı ile eksinin karşılıklı etkileşimi olarak gören uzakdoğu inançlarının hepsinde simetrik olarak görülen bir evren algılaması var. Bundan daha fazla detaya girmek için bu yer yetmez. Bir kitap yazmak gerekir. Ona da bu can üşenir..... Saygılar,

30 Ekim 2007 11:22
Arkadaşlık

Arkadaşlıklar iki taraf da kendini karşıdakinden daha üstün gördüğü sürece devam edermiş derler. Buradan da: insan ne kadar kendini beğenmiş ise (siz isterseniz kendine saygılı veya kendine güvenli de diyebilirsiniz) o kadar çok arkadaşı vardır diye bir sonuç çıkar diyorum :) Gülücüklerle ...

20 Ağustos 2007 22:41
Sarı sarı, renklerin en güzeli sarı

Sarı, güzel renk. Türkiye'deki kadınların %90'ının saçlarının olmasını istediği renk. Eline kalemine sağlık...

25 Temmuz 2007 12:46
Çirkin kadın var mıdır? Bir kadın ne kadar çirkin olabilir?

b)Erkek tarafından bakınca: Yeterince kendini temizleyememiş insanlar karşıdakini sadece ten ile görür ve ölçerler. İnsan kendini temizleyip (su ile veya gözyaşı ile .. votka = su - su’cuk – küçük su) kemale erdikçe ten’deki güzelliği değil tin’deki güzelliği görmeye başlar. Yani; bir insan karşısındakini çirkin görüyorsa – ki yaratılmış olan hiç bir insan içinde Yaradan’ın ruhundan olduğu için “çirkin olamaz” – kendi iç güzelliğini bulamamış olmasından ve kendini yeterince temizleyemediğindendir.

12 Temmuz 2007 11:56
Çirkin kadın var mıdır? Bir kadın ne kadar çirkin olabilir?

Elbette insanın alkol etkisinde benliğinden nasıl sıyrıldığı, alt benliğinin (hayvansı yanı diyelim) kontrolü nasıl ele aldığı ve üst benliğinin gücünün nasıl hafiflediğini ayrıca eklemeye gerek yok. Bu zaten bilinen yorumudur…. Alternatif olarak: Çirkin kadın yoktur ama az “su” vardır dersek. Su = Temizlik dersek; a)Kadın tarafından bakıca : Çirkin kadın yoktur yeterince suya sabuna dokunmamış kadın vardır. Daha ileri anlamıyla kendine bakmayan; kendini temizlemeyen kadın vardır; hem maddi hem de manevi anlamda. Çünki çekicilik aslında kadının kişiliğinden, anaçlığından gelir. Her erkek aslında karşılaştığı kadınlarda çocuklarının müstakbel anasını arar, o gözle değerlendirir bilinç altından. Ve anaç tavırlı, temiz gönüllü kadını çekici kadın olarak görür. En güzel kadınlar bile itici tavırları ile veya kafalarının boşluğu ile birlikte değerlendirilince “uzak durulacaklar” kategorisine giriverirler beş dakkada.

12 Temmuz 2007 11:55
Bir kadın giderse hayatınızdan.Demiş ya şair.

...ain't no sunshine when she's gone ... o gidince güneş de gider ...

05 Temmuz 2007 13:15
Tolerans mı hoşgörü mü?

Sevgili Şelale, insanın duygu dünyasından güzel bir detay yakalamışsın. Zaten tölere etmek denen kavramın batı dillerinden, hoşgörü kavramının da Türkçe'den geliyor olması da bu zıtlığı gösterir. Batının hesapçı kafası ile doğunun insani ruhu arasındaki fark ve bunun kelimelerdeki yansıması anlattığın konunun altını net olarak çiziyor sanırım. Kalemine sağlık.

29 Mayıs 2007 18:56
Tekne gibi yüzmek için ne yapmalı?

Yüzme tekniğini geliştirmek isteyenler için çok faydalı bir yazı. Kaleminize sağlık..

19 Mayıs 2007 09:17
Toplam blog
: 1
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 476
Kayıt tarihi
: 03.03.07
 
 

Kendini tanıtmak kolay değil. Balığın suyu bilmediği gibi, insan da kolayına kendini bilemez. Hele b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster