Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Adam olmuş çocuk

bu konuda yazmayı düşünüyordum fakat yazıyı gorunce sadece yorumla yetinmeye karar verdim.. öncelikle değindiğiniz için teşekür ederim... daha neyın ne oldugunu bilmeyen bir cocuk cıkmış barış manço oldugunu iddia ediyor.. ne kadar acı ve basit... medyayı sucluyorum, en cok medyayı sucluyorum buna fırsat verip de boyle basit bir haberle prim kazanmaya calıştıkları icin! barış manço benim kahramanım, benim kuşağımın ve büyüklerimin de... nasıl onun adını boyle basit haberlere taşırlar, nasıl yaptıkları unutulur da sacma sapan coluk cocuk ondan fazla anılır olur? aklım almıyor... aklım almıyor.. cok üzgünüm... bugunlerde barış mançoyu bir kez daha kaybettik, başımız sağolsun diyorum..

19 Ekim 2007 18:35
Barış Manço' nun hastalığı neydi?

Barış Manço benim için çok özel... Bu yazıyı okurken gözlerim yaşardı... Onu unutmadığınız için... unutturmadığınız için... teşekkür ederim.. saolun...

09 Haziran 2007 22:36
Protesto Ediyorum

Bu şekilde tepkiler geldiğini görünce, okurken, ben de ister istemez güldüm. Komik... Esma Hanım a katılıyorum. Mizah ağırlıklı bir dizi olması birşey değiştirmez. Saygılı olunması ve hatta öyle bir sahne için mezarlığın seçilmemesi gerekirdi. Gelmiş geçmiş en alaycı komedi bile olsa idi, bu kabul edilemezdi bence.

08 Haziran 2007 23:38
Çiçek Çocuklardan Tikilere

cok keyif alarak okudum 17 yaşında bir bayan olarak gercekten benim de gözlemledigim ve bayaa karşı karşıya kaldığım bir durum bu.secme şansım olsaydı muhtemelen 80lerde olmak isterdim. O zamanlar herşey daha gercekmiş. Şimdi bahsettiğiniz tikky-genç leri görünce, bunlar bizden mi diyorum. Pek hoş karşıladığım bir durum değil zira. ray-ban gözlükleri unutmamak lazım : ) Sarı kocaman küpeler, ütülü saçlar... Bir havalar, bir havalar. Sanki küçük dağları kendileri yaratmış. Kuzum ne oluyorsunuz siz böyle: ) Daha ne iş yaptınız markaya para vermekten başka diyesim var hepsine. ellerinize sağlık. çok güzel bir yazı olmuş...

24 Mayıs 2007 12:25
Kopan bacağım

söyleyecek hiçbir şeyim yok. Sadece tebrik ediyorum. Ellerinize sağlık.

23 Mayıs 2007 18:05
Ömür Çikolata Olsaydı

çilekli çikolata gerçekten çok hoş bir benzetme bence. En sevdiğim:) Şuana kadar hiç hayatın bir çikolata yemek gibi zevkle yaşanabileceğine ihtimal vermemiş yahut vermiş de hep hüsranla karşılaşmış bir genç bayan için bu yazıyı okumak yeniden yeniden ve inatla yeniden hayalleri gerçeklerden üstün tutup umutla yaşamak için önemli bir adım oldu. Bazen sadece keyif almak istediğiniz için keyif almak zorundasınızdır aksi takdirde herşey çekilmez olur. Bazen sadece çikolatayı sevmek gerekir ... mideniz bulansa dahi..o zaman hayat da keyifli hale gelir:) hoş bir yazı olmuş .. tebrikler..

23 Mayıs 2007 13:03
Birlikte Ama Yalnız İki Yabancı

benim bir arkadaşım da "Bir barta kulesi üstünde" derdi... hem de 17 yaşında olmasına rağmen ehehehe :)

22 Mayıs 2007 23:00
Kurt Cobain

eğer okumadıysanız aşk ve ölüm kitabını tavsiye ediyorum. Kurt Cobain cinayetini anlatıyor. Cinayet diyorum cünkü ben de öyle olduğuna ve courtney love tarafından öldürüldüğüne inanıyorum. Bunu kanıtlayıcı çok şey var. Kurt Cobain in unutulmamış olması beni çok sevindirdi. Ben de koyu bir hayranıydım, hala da öyleyim. O'nun için bir vakit ayırıp yazı yazmış olmanız çok güzel:)

13 Mayıs 2007 17:56
Saygılar

ben de ufakken çok beklerdim noel babanın gelmesini. İnatla gelmezdi. Bir süre sonra pes ettim. Özellikle o gece eğlenmenin, özellikle o gece içki içilmesinin, sabahlamanın anlamı önemi ne bilmiyorum ama ben o kalabalığa katılma taraftarı değilim; olmak da istemem. Tüm "özel" günler gibi bunun da maddiyata dökülmesi hiç de şaşırtıcı değil. Tabii ki daha çok kandırılacak çocuklar çünkü para kazanmayı bekleyen oyuncak şirketleri var :)))) güzel bir yazı olmuş. Beğendim:)

13 Mayıs 2007 17:12
Dünya Sigarayı Bırakma Günü

bence bu aşamadan sonra ne yaparlarsa yapsınlar pek de fazla faydası olmayacak. artık sigaradan geçti olay ilkokullarda bile esrar kullanımı başladı. Bu aşamaya gelene kadar neredeydik? Yine yasaktı 18den küçüklere sigara satılması ve sürekli okullarda seminerler yapılıyordu. Bunlar sadece görünürde yapılan şeyler bence. Pek de bir faaliyet yok aslında. Sus payıdır belki de. Bundan sonra daha kötüleşebilir. Çünkü sigara içmek marifet belleniyor. "Biz olduk artık" diye düşünüyor gençler sigaraya başlarken. Üzerine çok fazla söz söylemek istediğim bir konu aslında ama yeterince uzattım zaten. Değinilmesi isabet bir konu olmuş ve güzel değinilmiş. tebrik ederim.

13 Mayıs 2007 16:58
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1104
Kayıt tarihi
: 07.05.07
 
 

17 yıldır bu dünyadayım ve hayatımın son birkaç yılında edebiyata yoğunlaştım. Bunun dışında müzik v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster