Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
No Sımokink

Ben şüpheleniyorum. Ya hazır veya yanma sonucu oluşuyor olabilir. Eger böyle olursa kanse rizki daha da artıyor demektir. Saygılar.

26 Kasım 2007 16:10
Bir Amerikan kabusu daha

Tüeticiler birliğidir. Bu tür şirketler yıkılamaz özellik taşımazlar. Piyasaların şekillenmesine üretim ve tanıtım rekabetinin etki ettiğini biliyoruz, son şekli tüketicinin verebilmesi dürüst ve ilkeli şirketlerin artmasını da belirleyecektir. Bahsettiğiniz firma bütün enerjisini tüketiciye göre hazırlamış görünüyor. En büyük gücünü oradan alıyor. Kazanımlarının kötü yollara aktarıldığının kesinleştiği durumda gücünü kaybeder. Tansaşın yükleşini hatırlayabiliriz yazınızı okurken. Saygılar.

11 Kasım 2007 02:00
Dünya düzdür

Canlının tanımında olan "kendi enerjisiyle hareket etme gücü olması"nın verdiği zorunluk ile hareketsiz kalma isteğinin yarattığı sorunları yaşayacağımız görülüyor insan olarak. Yazarın bahsettiği ve sizinde sunduğunuz konular hakkında bir başka yazarın düşüncesini hatırlattı bana. " Dünyanın, evrenin diğer noktarıyla iletişimi sağlayacak robotların(kendi özgür enerjisini kullanabilen cansız kütle) imalatına olan hizmetiyle bir geçiş aşamasına yardım edecek olması yönüyle insanın gelişimin bir yönü olarak ele alınabilir." Saygılar.

11 Kasım 2007 01:38
Dünyaya Gelmek Hüner Değildir

Bir insan ömrü boyunca bilgi ve yaşantı deneyimleri onu anlamaya yetmezken kendinden bezmişlik ancak kazanılamamış yeni bakış ve düşünce çeşitliliği ile açıklanabilir. Bunun yerine ülkemizin birliği üzerinden tüm insanlığa kazandırılacak bilgi ve yenilik bulunmaktadır. Saygılar.

31 Ekim 2007 00:11
Özsözler -5

Bu sözleri sizin düşündüğünüz tahmin ediyor ve tebrik ediyorum.

27 Ekim 2007 22:23
ABD'nin dostluğu

ABD Irak'a girerken hem destek hem de sorun istemiyordu. Türkiye demokratik tutumun gösterip olayın dışında kaldı. ABD Irak'ın kuzeyindeki halkın sorun oluşturmayıp desteğini almaya çalıştı. Irak'a girince ülkenin inşasına başlamaya çalışırken sessiz kalan bir çok enstürman devreye girdi, iç sorunlar oluştu. Irak uluslararası bir inşaa haline geldi. Irak yönetimi halktan kopuk bir şekilde bu uluslararası ticaretin verdiği tavsiyeler ile kendi kişisel çıkarları arasında bocalarken bu ticarette Türkiye'yi dışlama planları terör üzerinden harekete geçti. Türkiye için uzun yıllardır hassas olduğu bu sorunu tümden ortadan kaldırmak istiyor. Sonra barışçıl olarak Irak'ın inşasına yardım edebilir. Irak hükümeti ise dış etki ve kendi çıkarları nedeniyle kafası çok karışık durumdadır. İnşaa barışla olursa hızlı olur. Uluslararası ticaretin haksız rekabetini önlemek için henüz yeterli kanun ve denetimin olmadığı ortaya çıkıyor. Kazanma hırsı o kadar kötü ki terörü hala kullanıyor.

27 Ekim 2007 21:26
İçimizdeki saat

Kişiler kendi saatlerini farketmeden değiştirebiliryorlar. Herkesin saatleri farklı gösteriyor bu nedenle.

25 Ekim 2007 22:39
Palendromik

Dünyanın ortak konuşacağı yeni bir dil ortaya çıkarırken sanırım size de görev verilmesi yerinde bir karar olur.

24 Ekim 2007 21:34
Biraz dinlence

Değişik bir tarzınız var. Akıcı ve espirili.

24 Ekim 2007 21:26
Türk halkıma seslenişim

İnsanların sırtınız basamak yapmayı alışkanlık edinmiş, farklı insanlara aynı kötü oyunu oynamayı ilke edinmiş, ne olursa olsun benim olsun gibi yanlış rekabeti kendine misyon edinmiş, kişilik ve saygının önemli olmadığına karar vermiş insanları kınıyorum. Onların okumayacaklarını bilsem de.

24 Ekim 2007 21:10
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 389
Kayıt tarihi
: 22.05.07
 
 

41 yaşındayım. Bir sağlık kurumunda çalışıyorum. Bekârım. Lise mezunuyum. Gelişen ülkemizle birlikte..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster