Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Prostatik Metal Yorgunluğu

Geçmis olsun üstadım".

18 Ekim 2017 06:37
Ahh Şu Nankör Kocalar

Ulaaaaaaa... Cık cık cık!

16 Ekim 2017 16:23
Din Yorgunu Olmak!

Başlık dahi muhteşem... İçine sürüklenmiş olduğumuz ortamın niteliğini ve gelecekte evrileceği biçimi böylesine güzel ifade edebilmek gerçekten olağanüstü. Bizler çocukluktan gençliğe geçiş günlerimizde İran devrimine tanıklık ettik. Teokratik devlet terörü ne kadar ürkütücüydü. Aradan demek ki yaklaşık 40 sene geçti, bugün, ülkemizden bakınca neredeyse onlara imrenir olduk. Biz nerelere savrulduk, onlar nasıl da ılımlı hale geldiler. Ve elbet biz de şu atmosferden sıyrılacağız... Bugün bu mahalle baskısı ortamını yaratan çevreler o gün, yani bundan 10 - 20 yıl hadi bilemedin 30 yıl sonra şu yazıyı bulup okusalar anlayabilirler mi ki hatalarını... Dimağına, kalemine sağlık Nizamettin kardeşim... Geçmiş ve gelecek 50 yılımızı üç sözcükle tanımlayabilen zekaya, yüreğe selam olsun.

13 Ekim 2017 13:55
Beklenen Zamanın Eşiğinde (8)…

Sizi tekrar aramızda görmek ne güzel Rıza bey... Hoş geldiniz

07 Ekim 2017 12:32
Erdal Ceyhan Hocama Saygı İle!

Profesör, dekan, hoca... Ama şu platformda ne kadar da bizden biriymişcesine, mütevazi takılırmış... Gerçekte kim olduğundan haberimiz bile yok. Yazıarımıza yorum yazan, takılan, sevmediğimiz eleştirilerde bulunabilen sıradan bir yazar. Öyle algıladık, kendi payıma itiraf edeyim, belki değerini tam da algılayamadık... Nur içinde yatsın. Kaleminize sağlık Nizamettin kardeşim.

07 Ekim 2017 12:30
Türk Malı Bankacılık

Bankacılara vur, bin ah işit. 6 yıl müfettişlik, 7 yıl bölge krediler müdürlüğü yaptım. Önüme kredi dosyalarının yığıymasıyla birlikte makam mevki sahiplerinin yakın ilgi ve alakalarına mazhar olmaya başladım. Firmanın ne kadar iyi olduğunu, patronun ne kadar değerli olduğunu... anlatıyorlardı. Dosya içeriğindeki izlenimlerim farklıydı. Müfattişliğimde ağlattığım müdürleri anımsayınca "oğlum dikkat, yarın bir müfettiş de gelir seni ağlatır, uyma bunlara" dedim ve sevilmez oldum. Bir ay içinde bu bankada bulunduğum makamdan daha yukarılarını ağzımla kuş tutsam göremeyeceğimi anladım. Ve öyle de oldu. Ancak süreç çok strtesliydi. 7 yıl sonra bankamızın kapanacağını duyduğum gün hayatımın en mutlu günüydü. Filan bankada 2 kat maaşla "krediler daire başkanlığı" teklifini hiç düşünmeden reddedişimi hayretle karşılayan genel müdür yardımcısının şaşkınlığı ise umurumda bile olmadı. Ve ne çok arkadaşımın "mali sorumluluk" sebebiyle ocaklarının söndüğüne tanıklık ettim. Herkesi Allah kurtarsın.

05 Ekim 2017 13:33
"Gına" geldi...!

Hepsini okursan böyle olur. Sadece benim yazılarımı okuyaydın böyle sıkılmazdın:)))

02 Ekim 2017 18:57
Piyonlar Ölür Şahlar Alkışlanır!

Bu kadar veciz ve güzel anlatılabilir. Bir de anlayabilen olsa...

26 Eylül 2017 14:25
Ağustos'un En İyi Blogları...

Eylül ayının birincisi de belli oldu bence... bu blog...

26 Eylül 2017 00:01
Bizim Zamanımızda TEOG mu Vardı?

Kızım 6. sınıfta SBS'den yüksek puan almıştı. 7. Sınıfta SBS kalktı dediler, çocuğumuzun emekleri boşa gitti diye perişan olduk. Yargı kararıyla sistem eskisine dönünce rahatladıydık. Bu belirsizlik ortamları öğrenciler ve aileler için müthiş yıpratıcı. Ve her 3-4 yılda bir birileri mutlaka yaşıyor. Oysa şimdi tu kaka dedikleri ve 3/4 yılda bir beğenmeyip değiştirdikleri sistemi de kendileri kuruyorken yere göğe sığdıramıyorlardı. Yazıktır. Ve kaleminize sağlık sn. Ekinci

21 Eylül 2017 22:23
Toplam blog
: 224
Toplam yorum
: 292
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 506
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Sivas doğumluyum. Mülkiye mezunuyum.  Ankara'da yaşıyorum. Ülkeme, ulusuma dair benim de söyleyec..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster