Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ters bağlam: Metrodaki kemancı neler kaçırdı?

Merhaba Ekrem bey, çok güzel bir blog yazmışsınız tebrikler. Bu sosyal araştırma benim çok ilgimi çekti. Yalnız şu da var. Çocukların merak duyguları ve yetişkinlerin sorumluluk anlayışı (bir yere yetişme zorunluluğu vs) ne kadar farklı. Üstelik Joshua Bell kendi kategorisinde bilinse bile dinleyici kitlesinin metroda işi ne? Hadi metroda oldular diyelim o sıkışık zaman diliminde nasıl ilgi göstersinler? Elbette olaya farklı renkler katılsaydı, magazinsel değeri olsaydı eminim izleyicileri artardı! Yalnızca algılarımızın yine de açık olması gerektiğini düşünüyorum..Bu araştırmaya katıldığı için zaten kendisi de pişman olmuş, bir de Paganini öyküsü var ki.. O da yakında netten konuk olur mesaj kutumuza. Selamlar

26 Aralık 2008 23:51
Dostluğun önemi

Ne güzel bir yazı böyle, içtenliğe derin vurgu...Kimseye göre değil dostunun hakkını vererek, başkalarına göre değil, hiç çıkarsız sevmek. Özgecim daha güzel bir dostluk yorumu olabilir mi? Yeni eğitim yılında kutlu olsun bu arada, sevgiler canım.

08 Eylül 2008 22:54
Köpek eğitimi için gerekenler

Merhaba Bichon frise, harika bir yazı yazmışsın. İçten, samimi...Umarım hayvansever insanların sayısı artar. Ben eskiden köpeklerden korkuyordum ama geçen sene pet shop fuarındaki birbirinden güzel hayvanları görünce bu korkumun anlamsızlığını da farkettim. Sadece eğitilmemiş, vahşi hayvanlar korkunç tabi...Tebrik ediyorum Özgecim harika bir yazı, devamını bekliyorum.

05 Eylül 2008 22:14
Kişisel gelişim bombardımanından korunma yolları

Yazınızda çok doğru tesbitler yapmışsınız. Ancak yine de genelleme yapmamak daha doğru gibi geliyor. Sonuçta kişisel gelişim kişinin kendini daha ileriye taşıyabilmesi. Kötü örneklere bakmamak ve içe dönüp kendi kişisel gelişimimizi tamamlamak adına çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Ortada çok ciddi bir rant var bunu kabul ediyorum ama bu kendini geliştirmek isteyenlere ket vurmamalı. Herkes kendinden sorumlu. Bir de bu gelişimi ahkam kesenler, başkasına gaz verenler, söylediklerini yaşamayanlardan ayırıp yalnızca kendi kişisel gelişimimize yönlendirdiğimizde herşey çok güzel olacak. Yine de çok gerçekçi bir yazı olmuş, tebrikler.

05 Ocak 2008 19:27
Nitelikli İnsan Olmak

Nitelikli insan olmak ince uzun bir yolun yolcusu olmak demek. Bu yazı nitelikli insan olmanın güzel ipuçlarını vermiş. Hayatımıza uygulayabilmeyi diliyorum. Herbirinin derin açılımları var. Paylaştığınız için çok teşekkürler, sevgiler.

17 Aralık 2007 20:48
Sen yaptıkların kadarsın!!!

Öğrenmeyle ilgili en temel sorunlardan biri bu. Çocuklarımız okulda öğrendiklerini hayatla bağdaştıramadıkları sürece eğitimin kalitesinden söz edilebileceğini düşünmüyorum. Ezberci mantıktan kurtulup öğrendiklerinin ne kadarını hayata katabiliyorlar? Hangi alanda okuduklarının da önemi kalmıyor. O alanda ne kadar iyiler asıl önemli olan bu. Kişiler hangi alanda ilerlemek istiyorsa, çevre, kazanç baskısı hissetmeden kendi yetenek ve yeterliliklerini ileri taşıyabilme cesaretini gösterebilmeliler. Bu farkındalık ne kadar önce kazanılırsa o kadar iyi. Yine güzel bir yazı yazmışsınız Neslihan hanım, tebrikler.

05 Aralık 2007 22:22
Yaşam en becerikli öğretmen!!!

Merhaba, o kadar güzel bir yazı ki...İnsan vazgeçmemenin ümidini hissediyor. Aslında yaşadığımız pek çok şey böyle. Vazgeçmek ya da vazgeçmemek işte bütün mesele bu! diyesim geliyor. Bazen korkuyoruz, güvenimiz azalıyor vazgeçer gibi oluyoruz ama Neslihan hanım bizim milletimiz inatçı biliyorsunuz. Doğru yerden bakmayı öğrendiğimizde vazgeçmemeyi de öğreneceğiz. Selamlar ve sevgilerimle...

28 Kasım 2007 09:23
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 3157
Kayıt tarihi
: 29.05.07
 
 

İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olmuştur.  Aynı üniversitede  Pedagojik formasyon..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster