Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
SBS'de hatalı soruya itiraz edin

SBS'de iki şıkkı da doğru cevap olan fen sorusuna MEB'in cevabı bilimi eğip bükmek oldu.Dava açmayı düşünenler var.Ancak buradan adlarını açıklayamayacağımdan sadece bir kişi olmadığınızı belirteyim. Dava açma süresinin 15 günü bitti sanırım, buna da dikkat.Bana eposta adreslerinizi yazarsanız sizleri buluştururum, ortak bir yol çizebilirsiniz.KOlay gelsin.

13 Temmuz 2012 09:21
SBS'de hatalı soruya itiraz edin

Bugün görme engelli yavrularımız için sorulara ulaştım.Orada cevaplar, tam da yazıda önerdiğim gibi verilmiş ve beni doğrulayan kanıt o cevaplarda var. D şıkkı Soygazlar. Yani Soygazlar yanlış cevap. Soru görsel ezbere dayalı,bilgiye değil.Görme engelli çocuklarımızın sorusunda "Oda sıcaklığında katıdırlar" ibaresi de yok hem. Dilerim MEB bu çabamıza olumlu yaklaşır ve hem B hem de C cevaplarını doğru kabul eder.Biz büyükleri bu kodar yoran bir soruya 1dak 20 saniyede cevap istenen çocuklar 13-14 yaşlarında üstelik.Daha çocuk onlar, bu çok acımasızca.

15 Haziran 2012 16:40
SBS'de hatalı soruya itiraz edin

DİKKAT. İtiraz için 10TL yatırılması ve makbuzun dilekçeye eklenmesi gerek.Makbuz yoksa dilekçe dikkate alınmayacak. 10TL Ziraat Bankası para yatırılan ATM'lerinden "KARTSIZ İŞLEM-ÖDEMELER-...." seçeneklerinden kolayca yapılabilir. Ziraat,Vakıflar,Halk Bankası şubelerinden yatırılabilir.

14 Haziran 2012 12:20
İstanbul Taştanbul oluyor. Mahalleler yok ediliyor.

İstanbul gecekondularla kasten boğuldu diyorum."Gecekondu mayfacısı mısın?" diyor."İstanbul daha da büyütülürse kara delik gibi ülkeyi yutacak, diğer bölgeler fakirleşecek, sorunlar katmerleşecek" diyorum, "İstanbul 3. dünya şehri idi" diyor.Acaba kaç dünya şehrine gitti; kaç dünya şehrinde yeni mahallelerin eskilerin dışında kurulmasına rağmen büyümemesi için ormanla çevrildiğini, yol yapılmadığını; hatta işyerlerinin ülkenin diğer şehirlerine yasayla kaydırıldığını; ağaç sayısıyla övünüldüğünü biliyor? Yenilenme gereken bölgeler yok da demiyorum, ama bari oralar yeşil alan yapılsın, gökdelen hapishanelerdeki insanlar ve şehir soluk alabilsin diyorum."Gelişme" diyor.Gelişmişliğin merkezinde insan olduğunu bilmiyor. İstanbul depram bekliyor ama büyük felaketlerde toplanma, kurtarma alanlarının 22 kadarının özel sektöre verilip yapılaştırıldığını bilmiyor vegeriye kaç tane kaldığını bilmiyot.Bu gereksiz, inadına büyütülmeden kazancı olmalı ki, ülkenin kaybını görmüyor.

30 Ocak 2012 10:16
SBS'yi kazanamayan okuyamayacak!

Meslek Liselerine zorlama haksızlığını vurgulayayım derken, Meslek Liselerinin de SBS puanı ile öğrenci aldığını yeterince vurgulayamamışım. Yani "SBS'yi Kazanamayan Okuyamayacak". Bütün illerimizdeki bütün liselerin giriş puan ve yüzdelerine bakın.Daha 14-15 yaşındaki yavrunuzu yaban illere okula yazdıramayacağınıza göre, esasen çevrenizdeki okulların giriş puanına bakın, SBS'de başarısız olan bir çocuğu okutamayacağınızı göreceksiniz Genel Liseler kaldırılınca.

11 Mayıs 2011 14:52
YGS Skandalı

Aklı azıcık çalışan herkes her aday için aynı soruların farklı sıralandığı kitapçık gerekmediğini anlayabilir. Cevap kağıtlarında minicik lekeleri hemen arka sıradan seçmek bile mümkündeğildir.değilki 3-4 sıra arkadan. Peki farklı 5-10 kitapçık türü ile bu iş yapılabilecekken ve 1.700.00 farklı kitaba gerek yokken neden bu yola gidildi? Asıl soru budur ve cevabı da "Aptalca hata,gereksiz işgüzarlık olamaz. Bu şeytani bir plandır ve ilk provada başarısına "ikna olunmuştur". Bundan sonra adaya özel soru yazmaya kadar varabilecektir, ki ispat edilemez.Adaya özgü cevap anahtarını iletmek ise bir diğer yöntem. Sizi sorunu işaret ettiğinizden dolayı kutlarım.Umarım okuyanımız olur. Ben de aynı konuyu işliyorum. Selamlar. Blog.milliyet.com.tr/kozge

14 Nisan 2011 11:04
2011 YGS rölantide

Sevgili Ezgi, Bu konuda bir yazı da ben ekledim dün. (blog.milliyet.com.tr/kozge ) Bu şeytanca bir düşünce. Durdurulmazsa çok ağır sonuçları olacak.Elimden geldiğince seslenmeye çalıştım ya bizi kim okur. Benim yazılarım ortalama 500'de. Yetmez, milyonlara ulaşmalı. Geleceğin güzel olmasını ieteyecek her beyin ve yüreği kanatacak sorunlara duyarlı olduğun için kutluyorum.

13 Nisan 2011 09:52
SBS'de halktan gizlenen gerçek.

Sevgili Burçak. Daha çocukluğunuzu yaşayamadan, zihinsel, bedensel, duygusal olarak ve yeteneklerinizde tam gelişmeden, birbirinizden en farklı olduğunuz çağlarda, aranızda daha hızlı gelişmiş ve kuvvetle muhtemel ki üstün zekalı okul birincileriyle yarıştırılmanız büyük haksızlık. Diğer haksızlıklara değinmiyorum. Siz, geleceğimiz, yavrularımız, artan nüfus ve daralan iş alanları nedeniyle eleniyorsunuz. Bu sizin değil, devletin, toplumun, büyüklerin ayıbı. Anababalarınız ise susuyor, size daha fazla çalışın baskısı yapıyor. En gelişeceğiniz yıllarınızı sadece ders ve teste harcıyorsunuz, öğrenmeye , yeteneklerinizi keşfetmeye değil! Sevgili Burçak, seni konuya ilgin çaban için kutluyorum. Sizi elemeye odaklı bu çarka inat, didinerek , tutunarak, savaşarak büyüyün ve var olun. Biz pek çok şeyi yüzüne gözüne bulaştırmış büyüklerinizden yönetimi alın ve düzeltin. Gözlerinden öpüyorum.

15 Temmuz 2010 09:45
Mustafa Kemal Paşa'nın Vasiyeti

Diyelim ki ATA'mızın vasiyeti var. Yani doğruysa oralara "kahve yapıp bozmayın" demiş. Kahvede rakı içilmez zaten. Kahve bile yapmayın denirken ağaç kalmadı o caddede. Ya şimdi ne halde? Heryer kahve, lokanta, pastane. Sonrada içki yasak. Varsa bile, vasiyeti kuyruğundan tutup çarpıtmışlar anlayacağınız.

09 Mart 2010 11:15
Rahatsız Oldum

TEMA'nın kampanyasını her yıl dostlarıma birer yılbaşı kartı olarak yurt içi yurt dışına göndererek severek destekledim kendimce. Son yıllarda o kartlar yok yazik ki! Ağaçlandırmanın ne denli zor olduğunu, tüplü fidanların bile sonraki yıllara %10-20 düzeyinde hayatta kalabileceğini bilmeyenlere ne anlasın tohum dikmenin ne olduğunu! Ben de yazılarımda bunları anlatmaya çalışıyorum ama HADİSE seksi değil, yeterince ilgi görmüyor :-)) Tohumu diğer canlılar da yiyecek elbet! Yiyecek ki yaşam göngüsü sürsün. Kargalara, sincaplara helal olsun aldığım palamutlar. Ben üç yıldır yediğim meyvelerin çekirdeklerini atmaz kuruturum ve doğaya geri bırakırım. Filizlenmiş, filizlenmemiş ne gam! Çöpe gideceğine çürür solucana yem olur. Bunu kampanyalaştırmalıyız, özellikle doğa yürüyüşçüleri, fotoğrafçıları arasında. Saygılar

13 Ocak 2010 11:34
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1600
Kayıt tarihi
: 29.05.07
 
 

Doğaya, sanata, spora, bilime ve ülkeme bağlı; doğruya, gerçeğe, akla yönelik; uluslara saygılıyı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Yönetim Bilişim Danışmanı