Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Muhasebeciler insan kaynaklarına merak sararsa

giren borç, çıkan alacak. ıkıncısı de yazınız cok buyuk bır genellemeden ıbaret. konuyu verdıgınız ornege kadar ındırgersek, ben de bır cok ınsan kaynakları uzmanının hem ıs hem de sosyal hayatta bırcok ınsana yanlıs yaklasımlarda bulunduguna tanık oldum. ama bırkac ornekle asıl sorunun ne oldugunu unutmayalım: ınsan. ınsan psıkolojısınde hıcbır yaklasım temel alınamaz ve mesleklerımız bızı sınırlayamaz. ınsan ıcındekı potansıyelı bılemeyebılır; fakat onu yonlendırdıgını dusunenlerın de ne kadar gercekcı oldugu ayrı bır sorudur. ornegınızde evet hemsırenın ısten cıkarılması dogrudur; ama su da bır gercektır kı yonetılen ınsanlar yonetımın surecını en ıyı anlayanlardır. ve en ıyı yonetıcıler onlardan cıkmaktadır. ornek mı? dunyanın en basarılı yonetıcılerı hayatının bır bolumunu yonetılerek tabırı caızse ezılerek gecırmıslerdır. saygıyla..

06 Ocak 2008 15:47
Ummadığım taş yara sardı...

mrb.lar. son sehıtlerımızın haberını sabah saatlerınde NTV den ogrendım. ozellıkle dıger kanallara baktıgımda hıc de sasırmadıgım bırseyle karsılastım: hıcbırseyle.. saatler hatta ogle saatınden sonraya kadar bekledım ama maalesef... hepsını nefretle kınıyorum.

26 Ekim 2007 17:09
Bu hainlik değil mi?

bırkac gundur o kanala bakıyorum da ınanın 10 dk.dan fazla tahammul edemedım. ınsanın sinir katsayısını arttıran ıgrenc yorumları, ıftıraları var. yalnız dıkkat cekmek ıstedıgım bır sey var. o tv kanalı cok ıyı propaganda yapıyor. oldurulen terorıstlerın hayat hıkayelerıne sık sık yer verıp, demokratık hakları (!)ndan soz edıyorlar sureklı. sozde ropörtajlarından bırınde bır bolucu kadın taksım meydanında TÜRKİYE CUMHURİYETİ hakkında atıp tutuyordu, az ılerısınde de cevık kuvvet. bır an dedım kı, ben bu ınsanlarla taksımde, ıstanbulda aynı havayı soluyorum, olamaz Allahım. sonra bızım tv kanallarımızı actım, mazagın, futbol, sacmasapan kadın(!) programları. gazeteler vs desen cıplak manken fotograflarından gecılmıyor. bu konuda artık bırseyler yapılması gerektıgı konusunda ısrarlıyım. ayrıca dıkkat edersenız bundan aylar once AB tarafından sünni-alevi ayrımı mevzubahıs olmus ve ulkemızdekı alevı vatandaslarımız bız azınlık degıl asli, kurucu unsurlarız demıslerdı kı cok dogru.

26 Ekim 2007 17:04
(Aklaaykırılık/Akıldışılık/İrrasyonalite)

cok guzel bır blog, devamını sabırsızlıkla beklıyorum.

19 Ekim 2007 17:06
Yıldız Dağları

size tüm kalbimizle katılıyoruz. iskinin zamanındaki sorumsuzluğunu longozların ödememesi için gerekirse yargı yoluna gitmek konusunda yanınızdayız. saygılarımızla...

17 Ekim 2007 09:09
Gazetecilik arkadan vurmak mıdır?

tüm samimiyetimle size katılıyorum. Gazetelerde sürekli çıplak bayan resmi görmekten, hiçbir mantıkla açıklanamayacak derecede taraflı haber okumaktan ve paparazzilikten öteye gitmeyen çirkin iftiraları görmekten dolayı gazete okumaktan soğudum. İnsanların özel hayatlarına saygı duyulmayan bir toplumda medyadan farklı bırsey beklenmemesi gerekiyor sanırım. Maalesef basınımızda kaliteden eser yok. Saygılarımla..

08 Ekim 2007 09:47
Birileri Bizi Gösteriyor

yazınız cok guzeldı.. bu tıp sov, magazın programlarını hıc ızlemeyen, hıc sevmeyen bırı ılkel benlıgını daha cok hangı yontemlerle kandırır?

04 Ekim 2007 10:52
Sanal ortamda aşk

resımdekı bayanı bızzat tanıyan ve olayların ıcyuzunu bılen bırı olarak oncelıkle beyfendının gozunu ıntıkam hırsı burumus ''eskı'' esını ve sonra da olaylara tek taraflı bakıp ''haber'' adı altında basit magazincilik yapan saygın (!) medya organlarını kınıyorum. ınsanların özel hayatlarını yalan yanlıs bılgılerle gozler onune serıp cocuk-cocuk sahıbı bır bayanın fotografını ızınsız ve haksız olarak teshır eden bır medya kurulusunun yayınlarına acmıs oldugumuz dava surecının basladıgını bılgılerınıze sunarım. Sıze de dehsete kapılmadan once dedıkodu magazıncılıgınden uzaklasıp once kendı hayatlarımıza bakmanızı onerırım. saygılarımla.

03 Ekim 2007 17:09
Yorumsuz !

ufak bır hatırlatma yapmak ıstıyorum. Bosna-Hersekte yasananlar bugun Avrupa Avrupa diye ağladıgımız ıkıyuzlu ınsanlar yuzunden olmustur. Bosna-Hersek Avrupa'nın öldüğü yerdir. Abdullah Gül ya da başkasının bu katliyamı ve daha başka bir çok şeyi saptırmasına tarih izin vermeyecektir. Bunlar Atamızın zamanında da vardı ve geldikleri gibi gittiler, yine gidecekler.

03 Eylül 2007 11:49
İğneada çağrısı

mrb.lar, sizi tanıtan yazıyı okuduktan sonra yuksek sesle dıle getıremedıgım bır sey acıga cıktı. 25 yıldır İğneada'lı oldugum ve yılda birkaç kez gittiğim halde oradan uzak kalmak istemediğimi fark ediyorum. Sanırım ben de sizin gibi geri dönüş yapıp güzelliğin ve cennetin dünyadaki resmine: İğneada'ya yerleşicem. Yalnız bir şeyi sizinle paylaşmak istiyorum, sahil kesimindeki kirlilik ve belediyenin bu konudaki duyarsızlığı çok üzücü. Bireysel olarak birçok şey yapmaya çalışsak da insan yanında yaptığı başlangıçları devam ettirebileceğine inandığı yöneticiler görmek istiyor. Ben Türkiye' de bu kadar güzel bir yer daha olmadığını düşünüyorum ve bu güzelliği kaybetmek istemiyorum.. Duyarlılığınız için çok teşekkür ederim.. Saygıyla..

29 Ağustos 2007 15:47
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 496
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

  Yalnızlığın da mutluluğun da en koyusunu bir anda yaşayabilen biri olarak sadece yazmaya ça..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster