Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Yaz Saati Uygulaması!

Aynı tas, aynı hamam. Değişim için zihniyetin değişmesi gereklidir...

29 Mayıs 2022 22:17
İstanbul'un Simgeleri

Beşiktaş + Galatasaray + Fenerbahçe = İSTanbul Cim * Bom * Bom

20 Mayıs 2022 10:29
Koronavirüs & Değişim

Ocak 2021 - Dünya çoktan aşılamaya başlamışken, ülkemizde neden henüz başlamadı? Yönetimde zafiyet var! #Koronavirüs

12 Ocak 2021 00:43
Meslek Etiği Kavramı

Sadece hukuk fakültesini bitirmekle hukukçu veya avukat olunmaz, mesleki yeterlilik için öncelikle muhakeme ve idrak yetileri gelişmiş, kendisini sadece okulda öğrendikleri sınırlı bilgiyle değil sürekli geliştiren ve kapitalist menfaatlerden öte adalet için hizmet etmeyi gönül veren basiretli kişiler olmaları gerekir... #MeslekiEtikİlkeler

08 Ekim 2019 13:26
Trafik Sorunlarına Çözümler

Duyarlı çoğu kentli aynı soruyu soruyor "nedir bu trafik?" Çözümü yine mega şehir İstanbul'da yaşayanların üretmesi gerek...

08 Ekim 2019 13:14
Araba kullanma korkusunu yenebilirsiniz

Araştırmalara göre ülkemiz, trafik kazalarında ilk 10 ülke arasında görünmektedir. Bunun başlıca sebepleri trafik kurallarına uymamak, aşırı hız, emniyet kemeri takmamak ve benzeri davranışlarla büyük oranla insan hatalarından kaynaklanmakla beraber, araç ve yol kusurlarının da etkisi vardır... Araba kullanma korkusu, sürüş fobisi veya trafik fobisine neden olan medyada yer alan trafik kazaları haberleri ve yaşanan olayların sıklığı dikkate alınırsa, muzdarip pek çok kişinin terapiyle iyileştirilmesi gerekir, değil mi?

01 Eylül 2016 02:58
Avukatları nasıl bilirsiniz?

Hukuk fakültelerinde İnsan Hakları dersleri boş mu geçiyor? Meslek tercihinde liyakata göre mi karar veriliyor? Barolar, bazı avukatların -haksız ve hukuksuz- eylemlerini denetliyorlar mı? Hukuk konusundaki şikayetler yalnız bunlardan mı ibaret? Demokratik tercihinizi, doğru kullanıyor musunuz? Haksızlık yapan, yapanın yanında menfaat sağlamamalıdır. Sonuç: "Balık baştan kokar." (İdarenin tutumu bozuk olan toplumda her şey bozuk olur.) Hukuk ve eğitimde ivedilikle revizyon yapılmalıdır.

29 Haziran 2015 17:20
Adalar' da günübirlikçi sorunu

Eski İstanbul'un gerçek beyefendileri ile hanımefendileri günümüzde yerini maalesef kuru kalabalığa bırakmış durumda... Oysa nicel nüfusun aşırı olmasından ziyade başta yaşadığımız mekan olan doğaya ve diğer insanlara saygıyı hayat felsefesi olarak benimsemiş nitelikli insanlar esastır; yani kısaca nüfusun aşırı çok olmasından ziyade nitelikli insanlardan oluşması esastır.

19 Mayıs 2015 17:43
Yeni internet yasağının detayları...

İnternet kullanıcılarının nasıl hareket edeceğini kendileri belirler. Dijital haklar, teknolojik cihazlar ve iletişim ağlarıyla bilgiye erişme, oluşturma ve yayımlama özgürlüğünü ifade eder ve bu haklar dayatmayla bertaraf edilemez... İnovasyon, gelişim, bireysel ve bilimsel araştırmalar ve benzeri eylemler yasaklama zihniyetiyle bir yere varamaz.

13 Ocak 2014 17:02
Erdoğan Hükümeti'nin HSYK teklifi Yargı'ya kelepçe vuruyor!

Soruna çözüm üretemeyenler, meselenin birer parçası iseler nelerin mutlaka değişmesi gerek? Mesela mantalite?

10 Ocak 2014 02:49
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1493
Kayıt tarihi
: 22.06.07
 
 

Söz uçar, yazı kalır. Verba volant, scripta manent. Words fly away, writings remain. Les mots vol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    Söz uçar, yazı kalır. | Verba volant, scripta manent. | Spoken words fly away, written words remain.