Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Vatan neresi?

Ben de dışarılardayım, ama şimdiye kadar hiçbir yerde yerleşik olamadım. Türkiye'de de öyleydi, değişik kasabalarda okudum. Şimdi, bu kadar yıl sonra, Dünya Vatandaşı gibi hissediyorum. Vatanım ise evim... Böyle olması hoşuma da gidiyor, gerçi başka türlüsünü bilmiyorum.

12 Ekim 2010 03:47
Ahmet Ümit, Bab-ı Esrar ve söyleşi

Sizin kitap Kulübünüze, sadece kitapla kalmayıp yazarlarla sohbetlerinize çok özeniyorum; bu yazıları okumaktan çok zevk alıyorum. Üyelerine ve yazarlara sevgiler.

15 Şubat 2010 15:46
Belçika' da Çekingen Bir Türk

İstanbul'dan Belçika'ya geldiğimizde, ışıksız yaya geçişinde yol boşalsın diye beklerken, tam çizgi önünde araba duruverdi. Kızımla tereddüt ettim ama emin olunca karşıya geçtik. O zaman 10 yaşınaki kızım "Ne kadar nazik adam, bize yol verdi" dedi. :)

02 Aralık 2009 01:45
Bongo Eşliğinde Kuantum Elektrodinamiği

Feynman'ı burada tanıtmanız ne güzel. Ben de, çok severek okuduğum kitabını izninizle buraya eklesem... Sevgiler, güzel günler. www.idefix.com/kitap/eminim-saka-yapiyorsunuz-bay-feynman-richard-p-feynman-merakli-bir-karakterin-seruvenleri-richard-p-feynman/tanim.asp?sid=GJ93M22OFD8D25XR758S

23 Ekim 2009 14:52
Sarhos eden meyve DURIAN

gerçekten çok kötü kokuyor, kokusunu geçebilseydim deneyecektim tadını. İlk kez Tayland'da gördüm, süpermarkette soyulmuş, plastikle kaplanmış pakette aldım. paketi açar açmaz tatmaktan vazgeçip kapattım :)) Otel çalışanlarından birine verdim. Ama alışkın olanların dediğine göre tadı çok güzelmiş.

13 Ekim 2008 21:31
Milliyet Blog yazarlarına yazım hataları konusunda açıklama!

Sevgili Mesut Eröz edebiyattürk sitesi için, hobinin de ötesinde, gerçekten çok severek çalıştı. Tek başına hazırladığı bu sitenin blog yazarlarına çok yararlı olacağından eminim. Yazarken bu kadar basit hataların yinelenmesi, üstelik gelen eleştirilerin (hatalara rağmen) sert bulunması, sanıyorum sosyoloji ve psikoloji için tez konusu bile olabilir :) Size hassasiyetiniz için teşekkür ederken Mesut Beyin adını da anmak istedim. Neşeli ve mutlu günler dilerim.

07 Ekim 2007 15:40
Orhan Pamuk PBS te!

Kim ne derse desin, Orhan Pamuk Türkiye'yi ve Türkçe'yi uluslararası edebiyat dünyasına taşıyıp, Türkçe yazan yazarların önünü açmıştır. Bütün romanlarını okuduğum Orhan Pamuk'un uluslararası ödülleri hakkıyla aldığına inanıyorum.

30 Eylül 2007 17:15
Ufak Bir Tanıtım

Hepsini yazıp sonra yakalım; sevdiklerimize özürümüz, uçuşsun bütün boyutlara, duygularımızı taşıyarak... Yaşamın anlamı, insanı (kendimizi) tanımak ise; merakla izleyeceğim.

03 Ağustos 2007 00:24
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1106
Kayıt tarihi
: 22.06.07
 
 

Çok gördüm, çok gezdim, çok yaşadım. Bir arpa yoldan, evvel zaman içinden, ne kaldıysa... Üç sonsuz ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster