Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Uzak dağ

Metin Celal'in bu şiiri geldi aklıma.. 'Siyanür! Bu muydu hayatın anlamı?'... Birde gazetelerde bugünlerde bir haber var; kadınlarda G noktası keşfedilmiş! Çok güldüm maddeleşen ve çürüyen benimize... ruhun G noktasını arıyorum bende..Sizin gibi.. Az kaldı çekeceğim resmini bütün çıplaklığıyla... Şimdi şarap zamanı!

22 Şubat 2008 19:26
O dikenli otlar...

Herşeyi ihtiva eden, ama asla belli etmeyen sorular ürettim vaktiyle... Cevapları kendi içimde buldum.. ve evvelden verilmis cevaplari kurcaladikça elimde kaldı dünya.. Mucizelere inanç! işte hayatın anlamı... kimse inanmasa dahi!... sevgiler...

14 Şubat 2008 12:14
Kalbimdeki cinler...

Peyami Safa'nin bir roman kahramani, daima peşine kara bir köpeğin takıldığını sanır. Fakat asla başını çevirip arkasına bakamaz. Köpeğin gerçekten peşinde olduğunu görmekten korkar! Fakat bir gün tam kapıya dayandığında bu yeisin yersiz olduğunu kendine kanıtlamak için arkasını döner; Kara bir köpek tam ardında durmaktadır... Guzeldi...Sevgiler...

06 Şubat 2008 17:02
Yağmur, yanan ev ve keşkeler...

derken keşkeler! fakat şimdi durup bakıyorum yolun gerisine bakan bir gezgin gibi.. o keşkelerim olmasa idi şu an ben 'ben' olamazdım... sen de sev keşkelerini..hepimiz sevelim..yorgun düşürene kadar! birşey daha aslında; şimdi geldi aklıma.. keşke kaderin arkadaşı olsa gerek.. mezeler de biz!

02 Ağustos 2007 16:06
Yalnızız romanı... Tahlili...

Peyami Safa, unutulmus ve umursanmaz bir yazardir.. fakat bu durum O'nun yazilarinin ve romanlarinin gucunu kucucuk dahi olsa etkilemez.. yalniziz yazarin yazdigi en etkin romanlardan biridir. Ama benim unutamadigim romani 'Matmazel Noraliya'nin Koltugu'dur.. psikolojik tahlil ve tasvirde sinirlarini zorlarken kendine sasan bir yazari apansiz yakalayabileceginiz sayili kitaplardan!

02 Temmuz 2007 10:00
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 427
Kayıt tarihi
: 29.06.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Reprodüksiyon alanında çalışıyorum. Deneme ve kısa öyküler üretmeye çalışı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster