Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Mutluluk, içimizdeki çocuk

Başkalarının neşeli olmasına bile katlanamayan, asık suratlı bedbinlere sanırım şunu hatırlatmak gerekir ki;"insanın hayvanlardan en önemli farklılıklarından birisi de 'gül(ümse)mesidir'. Belki bunu duyunca o zaman biraz daha insanlaşmaya çalışabilirler ve içlerindeki çocuk özgürce coşar, neşelenir ve güler.

18 Ekim 2007 13:47
Korunma çemberi

'korunma çemberi' harika bir metafor ve bizim kendimizi taksit taksit yok edişimizi çok güzel anlatıyor. Net ve etkileyici. Tebrik ederim..

27 Temmuz 2007 15:24
Sınırlarımız..

Yazınızın mesajına içtenlikle katılıyorum. Bireyin kendini yaşayabilmesinin önündeki kendisinin ya da toplumun koyduğu birçok gereksiz ve anlamsız sınırı aşabilmesi için hem kendimizi hem başkalarını cesaretlendirmeyi sürdürmeliyiz.

17 Temmuz 2007 14:16
Deli olmak istiyorum

'delirince' yapacağınızı söylediğiniz şeyleri yapmak için aslında akıl sağlığı yerinde olmak gerekir. Asıl bunları yapamadığı; doğal ve kendi istediği gibi olamadığı için 'delirebiliyor' insanlar. Bence şimdiden başlamalısınız isteklerinizi yapmaya ve hayatın tadını çıkarmaya..

16 Temmuz 2007 13:08
Dengenin dengede kalabilme savaşımı!!!

Doğanın veya tüm evrenin dengede kalabilmesi için kendi haline bırakmak yeterli ve bu dengeyi mükemmel bir uyumluluk içinde sağlayacaktır. Ama savaş ifadenize şu anlamda katılıyorum ki; insan sürekli doğa ile ve onun yasalarıyla bir savaş içinde ve kendi lehine olcağını sandığı bir savaşı sürdürüyor. Böyle bir savaşı sadece doğa kazanabilir; insanı yok ederek!.. Umarım o gün hiç gelmez..

13 Temmuz 2007 13:05
Sonsuzluğun son'u!

Bu olgunun, insan olarak henüz kavrayışımızın ötesinde olduğu açık. Ama bizim için (dünyadaki maddesel yaşamımız açısından) bir son olduğu kesin. Sonrası inanışımıza kalmış. Bu konuda 'son' noktayı koymamak sanırım en iyisi..

13 Temmuz 2007 12:52
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 3966
Kayıt tarihi
: 02.07.07
 
 

Uzman Psikolog Bülent Korkmaz kuruculuğunu yaptığı KRM GELİŞİM'de ve özel bir hastanede, aynı zam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    "Şiddetli Geçimsizlik" adlı kitabım yayınlandı.. İlişkiler ve Evlilik, çatışmalar & çözümler..