Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Örtüyü kaldırınca görünen

Aziz dostum, örtünün altındaki gerçekleri ve üstündeki yol haritalarını her zamanki detaylı yaklaşımın ve duru cümlelerinle ifade etmişsin. Ancak Sıtkı Üstadın deyimiyle "Gelincik Tarlası", taban suyunu kurutmaya yönelik çok ciddi ve sinsi saldırılar altında. Din tacirleri çok iyi yetiştirilmiş elemanlarının düzenlediği masum ev toplantıları ile bayanlara yönelik propaganda faaliyetlerine hız verdiler. Kullandıkları yöntem futboldaki bire bir markaj gibi çok etkili. Çağdaş demokratlar ve aydınlar, din tacirlerinin sessiz ve derinden ancak çok etkin uygulanan çalışmalarını boşa çıkarmak için ne yapmaları gerektiği konusunda kafa yormalı ve eylemlerini kısa süreli mitinglerle sınırlamamalıdırlar. Diğer taraftan din tacirlerinin ekmeğine yağ sürmemek için gerçek dindarları rencide etmemeye tüm demokratlar özen göstermelidir. Saygı ve sevgilerimle

13 Şubat 2008 16:32
Kitabıma isim arıyorum

Sizin belirlediğiniz isimlerden "aynadaki gözler" , benim önerim olarak "rengarenk" uygun gibi geliyor. Ancak 35-52.sıra arasındaki tüm önerilerin pek de uygun olmadığını düşünüyorum. Saygılarımla.

12 Şubat 2008 09:10
Cüneyt Koryürek de öldürüldü!

Her trafik terörü benim de acımı bir kez daha alevlendiriyor. Babacan görünüşlü bir hakimin pek de umursamayarak baktığı bir davanın sonucunda açıkladığı "24 ay hapisle cezalandırılması, bu cezanın da yasa gereği 16.400 YTL para cezasına çevrilmesi" kararını duyan babamın ölümünden sorumlu failin hiç bir nedamet duymadan sevinç içerisinde duruşma salonundan ayrılması tekrar tekrar gözümün önüne geliyor. Yasalarımızda insan hayatına biçilen değer bu kadardı 2006 yılında. Şimdiki değerini bulmak içinde söz konusu tutarı "yeniden değerleme oranları" ile çarpmak yeterli olabilir yasa koyucu ve uygulayıcılarımıza göre. Ülkemizin kanayan bir yarasını ayrıntılı ve araştırmacı yaklaşımınla dile getirdiğin için kalpten teşekkürler Hakan Üstad.

25 Ocak 2008 12:40
Deliliğe Övgü

İnsanlık var oldukça kalıcılığını ve güncelliğini koruyacak olan Deliliğe Övgü, can alıcı paragrafları ile ortaya konulmuş. Hakan Üstadın nesnel ve güncel yorumu tüm aydın geçinenlerin şapkalarını önlerine koyup düşünme zamanının gelip geçmekte olduğunu ortaya koymuş. Ancak Erasmus eserinde açıkça belirtmese de aslında kendisi ile de bir öz hesaplaşma yaşar. Gizliden gizliye hem akılcılığı hem de kendini sorgular. Bu nedenle eseri okurken kendini akılcı ve aydın gören herkes, Erasmus'un sivri oklarının hem karşıdakini hem de okuyucunun kalbini hedef aldığını dikkate almalıdır. Teşekkürler ve tebrikler Sıtkı Üstad.

25 Ocak 2008 11:02
Sigaranın dumanının arkası

Sigara içmeyen çoğunluğun (azınlığın değil) hakları yıllardır ihlal edilirken hiç bir yorum ve eylemde bulunmayan tüm sigara içen demokratlar (istisnalar olabilir) , çıkan yasaya çok boyutlu eleştiriler getiriyorlar. Keşke böyle bir yasa antidemokrat, antilaik bir iktidar tarafından değil de demokrat ve laik bir iktidar (gerçek anlamda hiç bir zaman sahip olamadık) tarafından çıkarılsaydı. Keşke sigara içen tüm demokrat dostlarımız şimdi gösterdikleri hassasiyeti şimdiye kadar sigara içmeyenlerin özgürlüklerini korumak için göstermiş olsalardı. Saygı ve sevgilerimle.

24 Ocak 2008 18:10
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 626
Kayıt tarihi
: 15.01.08
 
 

1961 yılında Konya ili Beyşehir ilçesinde doğdum. İlk öğrenimi İzmir Ali Akadlar İlkokulunda (1972),..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster