Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bir ekmeğin kaldı o da alınır

Kurtuluş savaşında asaletimiz fakirliğimizden geliyordu. Çünkü fakirliğin olduğu yerde sadece Allah vardır.

14 Kasım 2008 21:33
Gidiyordu.

Sana tavsiye. Hikaye yazarken asla devrik cümle kullanma. Cümle içinde ve takibinde kelime tekrarı yapma. hHikayelerin güzelmiş.

30 Ekim 2008 13:13
Light süt içerek kilonuzu yönetin

bence diyet kötü bir şey. Bu zayıf ve normalller için. ama kilolu biri mutlaka diyet yapmalı. en iyi bildiğim diyet çorba ile yapılan diyet. ilginç bir şey daha. eğer yemek pişirmeyi bilmiyorsak bu bizim faydamıza. çünkü çok lezzetli yiyecekleri aşırı tüketiyoruz. Hiç olmazssa yemek lezzetsiz olursa tadı iyi değil diye az yeriz. bildiğim bir şey daha yemekleri soğuk yemeli. çünkü ısınmış yemek mide kaslarını genleştiriyor ve bu midenin daha çok yiyecek sindirmesine neden oluyor. benim yaptığım bir tek şey var. az yemek yerim. ardından bolca su içerek tamamen doyorım. ağız tadlarımızın bozulmaması dileğiyle.

31 Ağustos 2008 13:05
Geçmişin izleri

her insan bir arayış içindedir. Bu arayışta bulunannın insana manevi kuvvet vermesi beklenir. tıpkı dşüncede bile kopmayan zincirler gibi. işte hayatta bize kuvvet verecek olan bir zincir kadar kuvvetli olmalı. oysa o şey bize çok yakın. ne geçmiştir bu ne gelecek. o şey rabıtadır.

24 Ağustos 2008 18:35
Kaz gelecek yerden dağ esirgenir mi?

bizler değil bizim başımızdaki kazlar bu mevsim çok üredi. onların icabına elbette avcılarımız bakacak. birde tepemizde akbabalar var. o akbabalar şu an iktidar. devleti soğana çevirmek isteyenler elbette yemek yapacak değiller. devleti altını üstüne getirecekler, güzelim doğayı kısırlaştıracaklar ama bir şeye dokunamayacaklar. o da yokluğumuza. çünkü bu sıralar bizim hiç bir şeyimiz yok. elimizdekileri he üçkağıtçılar aldı. bu ne yaman çelişki ki devlet loto toto oynatarak elimizdeki kırıntılarıda lamaya çalışıyor. dedim ya tepemizde bir sürü ak baba dolaşıyor. O akbabalar ne hikmetse gök yüzünden bir türlü inmiyor. onların ellerinden gelse bizleri önce leşe çevirecekler sonra afiyetle etlerimizi lime lime edecekler. ben o akbabalara güvenmemekte haklıyım. çünkü babam bu sıralar harçlığıma hiç zam yapmmadı.

09 Ağustos 2008 18:29
Zalim...

Aşk yaşamak başlı başına mesela. Bu işin zevki bir yana insana katkıları oldukça fazla. İnsana sevmeyi öğreten aşktır. Tıpkı bir delinin samimiyeti gibi. Tabi o samimiyeti taşıyan asla deli olamaz. Aşk biraz hatıra, biraz hüzün, biraz beklentidir. Ama aşkı dağlara çıkıp oradaki geyiklere leylamı gördünüz mü diye sormak işte aşk budur. Tabiki o aşk insanı ayakta tutan ve kuvvet veren bir pınardır.

29 Temmuz 2008 14:26
Kanunlar, adet - örf ve teamüller çerçevesinde özgürlüğü yaşamak..

Bence özgürlük düşünmeyi bilen içindir. Çünkü biz özgürlüğü düşüncemizin yardımı ile buluyoruz. Özgürlüğü bulduğumuzda ise onu kimselere kaptırmak istemiyoruz. Çünkü özgürlüğümüzü alan kişi haliyle düşüncemizi de alıyor. Artık biz düşünemiyoruz. O yüzden en özgür kişi düşünmeyi bulan ve kullanabilendir.

29 Temmuz 2008 14:18
Paylaşmak

bu dünyada paylaşmak kadar geçerli bir akçe yoktur. İşi biraz derinleştirirsek malın ve mülkün yalan olduğunu kabir bize en iyi şekilde anlatıyor. ve biz öteki tarafa hiç bir şey götüremiyoruz. götürdüğümüz tek şey ise erdemdir.

29 Temmuz 2008 14:13
Gözler

BİZLER GÖZLERİMİZDEN BAKAN KİŞİYİ KEŞFETMİŞSEK GERİSİ KOLAYDIR..hİÇ FARKETTİNİZ Mİ GÖZLERİMİZDEN SADECE BİZ Mİ BAKIYORUZ. YOKSA BİR BAŞKA KİŞİDE DE GÖZLERİMİZDEN BAKIYORMU. bENCE GÖZLERİMİZDEN SADECE BİZ DEĞİL BİZİMLE BERABER RUHUMUZDA BAKIYOR. GÖZLERİMİZDEN SADECE BİZ BAKSAYDIK BAKIŞLARIMIZDA ZATEN BİR MUAAMMA OLMAZDI. TÜZEL BİR KONU SEÇMİŞSİNİZ. TEŞEKKÜRLER.

28 Temmuz 2008 14:17
Tatil

sadece yaşamak çok iyi. sorunsuz ve cevapsız. insan tatile gittimi hiç bir şeyin peşinde olmamalı ama her şey bizim peşimizde olmalı. biz zaten tatile şımartılmak için gidiyoruz değil mi. şanslısınız çünkü gezebiliyorsunuz. daha çok gezmenizi dilerim.

27 Temmuz 2008 14:11
Toplam blog
: 0
Toplam yorum
: 39
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
:
Kayıt tarihi
: 13.09.07
 
 

İlköğretim mezunuyum. Müzik dinlemeyi severim. Çalışmıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster