Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kayseri usülü suböreği

Ben hem kıymalısını hem de peynirlisini yedim. Gerçekten, kıymalı suböreği daha lezzetli... Ellerinize sağlık... :)

29 Ağustos 2010 22:55
Einstein ve şoförü

Şimdi ben bunu her yerde anlatmaz mıyım!... :))

19 Haziran 2010 02:21
Yaş kemale erdi

Sade ve hoş bir yazı. Tebrikler...

08 Şubat 2010 23:47
Facebook, bilgisayar ve kehanet!

Yazınızı okuduktan sonra "Ne de doğru yazmış adam!" dedim. Bir baktım ki; yazan, Ali Gülcü... Hiç şaşırmadım :)

07 Eylül 2009 04:41
Bir şeyin zamanı ne zamandır?

Uzun zamandır, zamanla ilgili böyle kısa ve öz. Fazla zaman almayan bir yazı okumamıştım. Keyif verdi. Teşekkür ederim.

07 Eylül 2009 03:43
Müşteri değil, öğrenciyiz

Daü 2007 mezunuyum. Fotoğraftaki pankart yazısını okur okumaz, bizim okuldur kesin dedim. Gerek Daü gerek Kıbrıs Halkı, kan emici gibi öğrencinin cüzdanına yapışmış durumda. Allah orda okuyan herkesin ruh ve beyin sağlığını korusun...

24 Ağustos 2008 18:28
Yaşayan müze Beypazarı

Hiç merak etmemiştim Beypazarı'nı. "Ah şimdi Beypazarı'nda olmak vadı!" dememiştim, derin bir nefes alarak. Taa ki yazınızı okuyana kadar. Beypazarı artık benim de rotamın üzerinde olacak. Kim bilir, belki bir konakta kahve içerken rastlarım size :)

24 Temmuz 2008 23:51
Madımak

2 Temmuz'da Madımak Katliamını yazmak için oturdum bilgisayarımın başına... Yazamadım, umutlarım tükeniyor sanırım yavaş yavaş. Bu cehalet, bir gün......... ah, söylenecek çok söz var. "Konuşsam fayda vermez, sussam gönül razı değil." Yangın o gün ordaydı, bugünse ülkemin her tarafında cayır cayır beyinler yanıyor. Aydın ana babaların çocuklarını sarmış yangın, yüzünde beş kilo makyajla tesettürlü kızlarımız, çağdaş desem değil, dindar desem hiç değil, bir garip kukla! Dünyanın her bir yanına misyoner okullar açarlar, döner Madımak'ta kebapçı açarlar sanki alay eder gibi! Cumhuriyetçiler vardı bir zamanlar, hani nerdeler? Yoksa onlarda mı yakıldılar, külleri dirilmez mi ola? Eğitim sistemi çökmüş, beklemesinler artık pırıl pırıl beyinler yetişmez. Bu gidişat sürdüğü sürece! Medya satılmış, okumayın artık gazete ve seyretmeyin kanalları. Elimizde kalanlarıysa müdüründen çaycısına içeri atıyorlar. Bu böyle gitmez biliyorum. Biliyorum da ne yapmalı, nasıl etmeli?

05 Temmuz 2008 00:04
Sipariş evlilik

Haklısınız, ne yapsak acaba bir kampanya başlatıp. Kadın programlarının çoğunu protesto mu etsek. Artık bilimsel içerikli ve kişisel gelişimi amaçlayan programlar hazırlayın diye... Gerçi, annemden korkuyorum vallahi beni öldürür :)

24 Mayıs 2008 10:17
20.Yüzyılın Başında Kıbrısta Evlilik

Teşekkürler Barbunya... Kıbrıs Kültürü'ne yer vermen beni çok mutlu etti. Bu manileri de bilmiyordum. Hem Kıbrıs'ta beş yıl yaşamış biri olarak hem de bir Türkçe öğretmeni olarak öğrendiğim iyi oldu. Sevgilerimle...

23 Mayıs 2008 10:10
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 163
Toplam mesaj
: 52
Ort. okunma sayısı
: 8822
Kayıt tarihi
: 06.08.07
 
 

Fark ettim ki; çok okudum, çok araştırdım, çok gezdim, çok öğrendim ama az yazdım. Bir baktım ki,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster