Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Öğrenen organizasyon uygulaması ve sanatı

merhabalar,
beşinci disiplin beni de gerçekten en fazla etkileyen kitaplardan biriydi. aradan yıllar geçse de, geçerliliğini yitirmeyecek bir klasik olduğunu düşünüyorum. siz de bu kitabın tüm disiplinlerini akıcı bir dille blogunuza eklemişsiniz. teşekkür ederiz. çalıştığınız kurumda, bu disiplinleri uygulayabiliyorsanız, biraz da uygulama örneği verirseniz sevirinim.
teşekkürler.

15 Eylül 2007 12:25
Meslek seçimi önemlidir...

insanların çoğunun sahip oldukları yeteneklerle birden fazla işi iyi şekilde yapabileceklerine inanıyorum. bu işlerin hangisi olduğunu seçip, istek sırasına göre önceliklendirmek, hatta sadece bir tanesini parlatmak güzel olabilir. bu konuda ne düşünüyorsunuz? doğru seçim için ne gibi yöntemler kullanıyorsunuz?
teşekkürler

12 Eylül 2007 20:32
Çırılçıplak olmak

her şeyin bir bedeli oluyor hayatta. resim değişse de, çekilen sıkıntı değişmiyor. insan idealleri doğrultusunda zahmet çektikçe olgunlaşıyor.

12 Eylül 2007 20:28
Kariyer bilinci

kariyer gerçekten ilgimi çeken bir alan. başarılarınızın ve topluma katkılarınızın devamını diliyorum. not: benim de blogum var ve nacizane size bir tavsiyede bulunmak istiyorum. yazdıktan sonra tekrar okuyarak , hızlı yazmaktan kaynaklanan harf hatalarını düzeltirseniz çok daha şık bir görünüm ortaya çıkacak. hoşgörünüze sığındım. umarım çok geniş kitlelere hitap edersiniz. amacım sizin yaptığınız işi yapmaktı. daha doğrusu bu işin yapılmasıydı. ama şu anda kendi mesleğimin gereklerini yapmaya karar verdim. inşaAllah benim eksikliğimden kaynaklanan açığı fazlasıyla kapatacağınıza ve ulaşılması gereken;öğrencilere zamanında ulaşacağınıza;inanıyorum.sevgiler saygılar

12 Eylül 2007 19:34
" Her seçim bir kaybediştir "

şuna inanıyorum. insanın "şunu değil de bunu seçersem, şöyle şöyle fayda sağlarım" dediği hiçbir şey bence gerçekleşmiyor. çünkü çok samimiyetsiz. ve samimiyetsizliği insanın yüzüne çarpılıyor. mükafatlandırılan kararlar ise, hiçbir çıkar gütmeden karşı tarafa yardım için, ya da sizin de dediğiniz gibi sadece onun iyiliği için, sevgi için verilmiş ve uygulamaya geçirilmiş olanlar. hayattan zevk almayı nihai amaç yapmak insana yakışmaz. insan karşı taraf için, sevgi için yaratılmıştır. bu şekilde yaşarsa, belki bu dünyada mükafatlandırılır. belki de mükafatlandırılmaz. ama karşılığını öbür tarafta alacağı kesin.

31 Ağustos 2007 07:16
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 752
Kayıt tarihi
: 07.08.07
 
 

Mühendislik eğitimimden sonra (2002), örgütsel davranış alanında yüksek lisans yaptım (2005). 15 ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster