Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
MateminGözyaşları

Lermontov aşığı, Puşkin dostu, Haşim'in sırdaşı, Akif'in dizelerindeki ezgi, Dosto'nun karanlık yüzünün yansıması, Hugo'nun romantik kaçkını, şiir okumasını sevmeyen arada bir yazan, anlatı ve hikayeler uyduran, gazete okumayı seven, köşe yazarlarıyla okurken kavga eden, eski kitap koleksiyoncusu, başak burcu, tutkulu bir aşık, biraz ucundan deli, tepesi attığında herşeyi yakan (daha sonra pişman olan), sevdiklerine karşı bağlı, sevgilisine kul, hızlı adım atan, yaşamın kıyısına asılmış ve bırakmayan sıradan yurdum insanıyım.

Edebiyat, sanat ve teknoloji ile ilgileniyorum. Tarih okumayı severim,  2009 yılında kurduğum Yırtık Sayfa e-edebiyat dergisi ile e-yayıncılık yapıyorum.

Müzik vazgeçilmez bir parçamdır. Heavy, Thrash, Death, Black vs vs metal müzik severim. Son zamanlarda kafam pek almasa da günde 1 doz Death - The Philosopher ve 1 doz da Mayhem - Freezing Moon dinlerim. 90'ların sonunda ve 2000'lerin başında sıkı Metallica fanıydım. Okulda kitap okumak yerine Akmar'dan şarkı sözleri kitabını alır ezberlerdim.

Başka başka... Yavuz Çetin (saygıyla...) sadığıyım. Yaşar Kurt dinlemekten keyif alırım. Bunun yanı sıra arada nadasa çekilince klasik müzik dinlerim, hiç olmadı Copying Beethoven'ın sonundaki 9. senfoniyi dinlerim.

Sanırım burası da buraya kadarmış. Gerisini bloglarda artıkın...

 
 
  • Kategorim Edebiyat
  • İlgi alanlarım edebiyat, müzik, resim, sanat, kitaplar, tarih,
  • Web Sitem http://www.durkayaipsir.com
  • Sevdiğim Kitaplar Yüzbaşının Kızı, Zamanımızın Bir Kahramanı, Sefiller, Kumarbaz...
  • Sevdiğim Müzikler Heavy/Death/Thrash/Senfonik/kimi zaman Black Metal, Hard Rock, Blues Rock...
  • Sevdiğim Filmler 3 Idiots,A Beautiful Mind,The Shawshank Redemption, Copying Beethoven, The Prestige,Leon,V For Vendetta,The Curious Case Of Benjamin Button
  • Sevdiğim Mekanlar Dünya
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 199
Kayıt tarihi
: 16.09.13
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster