Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kadri KANPAK

Merhaba, Bloglarınızı bilerek mi yoruma kapatıyorsunuz yoksa bir kere kapatılınca öylemi kalmış. Selamlar

18 Ekim 2018 06:39
CEVAP

Merhaba Kadri Bey... Bilerek kapattım...Yorumlara yanıt vermek hem zamanımı alıyor hem de zaman zaman canımı sıkıyor...Haftada bir makale yazan köşe yazarı oldum.:))... Ben de burada on yıldan beri yazıyorum; sanki buz üstüne yazıyor gibi... Haftada bir yazmanın bana kazandırdığı zamanı da, kitaplığımdaki henüz okunmamış kitaplarımı karıştırmakla geçiriyorum; Bu durumdan da oldukça memnunum...Ama, bu arada önemli gördüğüm ve ilgi sahama giren blogları da okumadan geçmiyorum...Son yazınızı okudum...Bende bir bıkkınlık var. Bloglarımı seyrekleştirmek, sanıyorum ayrılmamı da kolaylaştıracak. Bir de torunum var iki yaşında; o da bana bu konuda izin vermiyor. Annesi, babası işten dönünceye kadar "çizgi film" izlemekten gına geldi...İzlemediğim çizgi film kalmadı:))...İlerde, bir çizgi film senaryosu bile yazabilirim:)))...İlginize teşekkürler ve selamlar.

18 Ekim 2018 17:32
Burcu ERSÜ

Hayırlı Bayramlar, Öncelikle mesajınızı, dün akşam saatlerinde e-posta kutumu açınca yeni almış olduğum için cevap vermekte epey geciktim, lütfen kusuruma bakmayın. İlginize çok teşekkür ederim.

23 Ağustos 2018 18:28
CEVAP

Merhaba Burcu Hanım... Önemli değil; önemli olan sizin başladığınız işin istediğiniz gibi sonuçlanmasıdır... Size kolaylıklar ve içinde bulunduğumuz bu bayram günlerinin iyi geçmesini dilerim...Selamlar.

24 Ağustos 2018 07:53
engindurgal

Merhaba artık hic yorum yazmiyorsunuz yazdiklarima

17 Ağustos 2018 12:36
CEVAP

Merhaba... Daha önce yazmış mıydım ki?...Selamlar.

18 Ağustos 2018 17:39
Burcu ERSÜ

Sıcak bir gülümsemeyle Merhabalar Efendim, Benim için mühim bir konuda sizden yardıma ihtiyacım var. Şöyle ki; 1997 yılında 21 yaşındaki abimi malin melonama adlı kanserden, 2002’de ise 32 sindeki ablamı rahim kanserinden kaybettim. Daha pek çok yakınımı da kanserden yitirdim günümüze dek. Elimde her ikisine de ait güzel şiirler bulunmakta. Onlar adına birer şiir kitabı bastırmak ve gelirlerin büyük bir kısmını –sadece pek çok yere ulaştırabilmek için kargo masrafı ve kendi kitabım için gerekeni karşılayabileceğim haricindeki tümü- kanserle ilgili kuruluşlara bağışlamak niyetindeyim. Hatta bu isteğim o kadar büyük ki, ancak onların kitabını bastırdıktan sonra, kendi kitabımı çıkarabileceğime dair, kendime sözüm var. Ne yazık ki elimde şiirlerin telif hakkı yok. Bu yüzden de hiçbir yayınevine de gönderemiyorum yıllardır. Aileme sürpriz yapmak istediğim için basım maliyetlerini karşılayacak durumum yok. Ücretsiz bastırabileceğim hayırsever bir yayınevi ya da ücretini kitap satışl

21 Temmuz 2018 18:11
CEVAP

Merhaba Burcu Hanım...Durumunuz beni gerçekten üzdü. Size nasıl destek olabileceğimi de bilemiyorum. Ama şöyle bir öneride bulunabilirim... Yazdığını şiirlerinizi, derleyip toplayıp güzel bir dosya yaparak, ağabeyinizle İstanbul/Cağaloğlu'na(ki yayınevlerinin çoğu buradadır) gönderip yayınevlerine göstermesini isteyebilirsiniz. Ağabeyiniz, durumunuzu da anlatarak, yayınevlerinin bir ayrıcalık göstermelerini sağlayabilir...Şimdilik ilk aklıma gelen budur...Selamlar ve kolaylıklar...

21 Temmuz 2018 22:02
Kadri KANPAK

Sevgili DENİZKENT merhaba, MB de benimle aynı günlerde 10 uncu yılınızı tamamlamanızı tebrik ediyorum ve uygun bir mekanda 10 yıllık bir kahveye davet ediyorum. Selamlar 0 539 914 85 80

08 Aralık 2017 09:50
CEVAP

Merhaba kadri Bey... Teşekkür ederim. Kahvenizi içmiş kadar oldum... Sanırım, yazmayı bırakacağım... Tekrar teşekkür eder; genel yaşamınızda ve burada, sağlık ve başarılar dilerim... Selamlar.

10 Aralık 2017 11:45
beyazışık

30 Kasım tarihli CHP ve İYİ Parti konulu yazınız okunmuyor. Yani yazı tıklanınca açılmıyor. Diğer yazılarınıza tıkladığımda bir sorun olmadığını farkettim. Bilmenizi istedim. Bu teknik sorunu bir araştırın bence.İyi günler.

30 Kasım 2017 15:09
Mert Arslanoğlu

Deniz Bey, yazılarımın altında paylaştığım kaynakları okursanız detaylı bilgi edinebilirsiniz. Uydurulmuş tarihe dedğil gerçeklere inanmak lazım. İngiiz derin devleti yıllardır kendisini çok iyi gizlemiş bir yapılanmadır. Selamlar.

15 Ağustos 2017 10:26
CEVAP

Mert Bey...Farkında mısınız, acaba, biraz ileri girmişsiniz...Sizin kaynaklarınız doğru da benimkiler uyduruk mu?...Önce,10 Ağustos'ta yayınladığım, "Tarih Bilinci...Ve tarih okumak..." başlıklı bloğumu okuyun, o bloğun sonunda J.J. Rousseau'dan bir aktarma yaptım, şöyle: "Tarih, ancak kendi görme derecemize göre' bize yol gösteren kılavuzdur...Tarih kategorisinde 100 blog yazdım...Bu blogların hiçbirinde, internet bilgileri kaynak olarak kullanılmamıştır. Akademik çalışmalarda, yazılı ve görsel medya ve de internet alıntıları kaynak olarak kabul edilmez...Osmanlı ve Cumhuriyet Tarihi ile ilgili olarak 4+1 adet kitap yazdım. Yazdığım kitaplar ve bloglar akademik kurallara uygun olarak yazılmıştır...Yaşınızı bilmiyorum ama, bir an önce göz muayenesi yaptırıp, göz merceklerinizi değiştirmeniz gerekebilir...J.J.Rousseau'nun dediği, "görme dereceniz" tespit için...Selamlar

18 Ağustos 2017 18:02
Kadri KANPAK

ÖZEL: Evet, uluslararası finans ve ithalat lobisi borsayı, doları araç olarak kullanıp bir o yana bir bu yana çekiştirirken, faizde bir aşağı bir yukarı oynarken (benim hayvan kastım yok ama) artık nasıl anlaşılırsa devlet o hale gelmektedir. Buna teşbihte (veya metaforda) hata olmaz diyerek bakılması dileğiyle... Selamlar

02 Mayıs 2017 15:35
CEVAP

Merhaba Kadri Bey...Ben, ne demek istediğiniz anladım. Teşbihte hata olmayacağını da biliyorum. Benim anlatmak istediğim, kurduğunuz cümlenin ifade şeklidir...Blog sizin; attığınız başlık da sizin. Ama attığınız başlığa şu soru sorulabilir: Dolar, faiz ve borsa "devletin yularları" ise, bu yularlar kimin elinde? Benim önerdiğim şekliyle, "Devletin yularları, dolar, faiz ve borsanın elinde mi?" başlık cümlesi için böyle bir soru sorulamaz... Başka bir bloğa, sizin başlığınız örnek alınarak, şöyle bir başlık atarsak "A kişisi ve B kişisi devletin yularları mı?" daha anlamlı; yoksa benim önerdiğim şekliyle; "Devletin yularları A ve B kişilerin elinde mi? daha anlamlı?...Yine de siz bilirsiniz...Yukarıda da söylediğim gibi, blog da sizin; başlık da sizin...Selamlar.

04 Mayıs 2017 07:28
ErkanArkut

Değerli deniz kardeşim, zaten Allah ayetinde insanların çok zor zamanlar göreceğini ve Yarabbi bize bir kuratıcı gönder diye yalvaracaklarını söylüyor, bu duayı ettiren ve ayetle bize bildiren Allah. Ben Hz. Mehdi'yi bu kadar detaylı anlatıyorum, çünkü peygamberimiz anlatmış ve yüzlerce hadisle müjdelemiş. Zaten şurada çok az bir vakit kaldı, benim doğru sözylediğimi Allah izin verirse siz de göreceksiniz. Saygılar, hürmetler.

20 Aralık 2016 16:36
Matilla

Gürbüz Çapan ve Cumhuriyet gazetesi ile ilgili "duyduğum" çok şey var ama elimde hiç belge yok ve işin kötüsü bulamıyorum da. sizin araştırma beceriniz ve kaynağınız benden çok yüksek. Anahtar kelimeler; planlanan CHP genel başkanlığı, kısmen gerçekleşen Cumhuriyet sahipliği, Tahsin Şahinkaya, Gürbüz beyin sonu.

22 Kasım 2016 13:22
Toplam blog
: 973
Toplam yorum
: 2471
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1384
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster