Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Kadri KANPAK

Sevgili DENİZKENT merhaba, MB de benimle aynı günlerde 10 uncu yılınızı tamamlamanızı tebrik ediyorum ve uygun bir mekanda 10 yıllık bir kahveye davet ediyorum. Selamlar 0 539 914 85 80

08 Aralık 2017 09:50
CEVAP

Merhaba kadri Bey... Teşekkür ederim. Kahvenizi içmiş kadar oldum... Sanırım, yazmayı bırakacağım... Tekrar teşekkür eder; genel yaşamınızda ve burada, sağlık ve başarılar dilerim... Selamlar.

10 Aralık 2017 11:45
beyazışık

30 Kasım tarihli CHP ve İYİ Parti konulu yazınız okunmuyor. Yani yazı tıklanınca açılmıyor. Diğer yazılarınıza tıkladığımda bir sorun olmadığını farkettim. Bilmenizi istedim. Bu teknik sorunu bir araştırın bence.İyi günler.

30 Kasım 2017 15:09
Mert Arslanoğlu

Deniz Bey, yazılarımın altında paylaştığım kaynakları okursanız detaylı bilgi edinebilirsiniz. Uydurulmuş tarihe dedğil gerçeklere inanmak lazım. İngiiz derin devleti yıllardır kendisini çok iyi gizlemiş bir yapılanmadır. Selamlar.

15 Ağustos 2017 10:26
CEVAP

Mert Bey...Farkında mısınız, acaba, biraz ileri girmişsiniz...Sizin kaynaklarınız doğru da benimkiler uyduruk mu?...Önce,10 Ağustos'ta yayınladığım, "Tarih Bilinci...Ve tarih okumak..." başlıklı bloğumu okuyun, o bloğun sonunda J.J. Rousseau'dan bir aktarma yaptım, şöyle: "Tarih, ancak kendi görme derecemize göre' bize yol gösteren kılavuzdur...Tarih kategorisinde 100 blog yazdım...Bu blogların hiçbirinde, internet bilgileri kaynak olarak kullanılmamıştır. Akademik çalışmalarda, yazılı ve görsel medya ve de internet alıntıları kaynak olarak kabul edilmez...Osmanlı ve Cumhuriyet Tarihi ile ilgili olarak 4+1 adet kitap yazdım. Yazdığım kitaplar ve bloglar akademik kurallara uygun olarak yazılmıştır...Yaşınızı bilmiyorum ama, bir an önce göz muayenesi yaptırıp, göz merceklerinizi değiştirmeniz gerekebilir...J.J.Rousseau'nun dediği, "görme dereceniz" tespit için...Selamlar

18 Ağustos 2017 18:02
Kadri KANPAK

ÖZEL: Evet, uluslararası finans ve ithalat lobisi borsayı, doları araç olarak kullanıp bir o yana bir bu yana çekiştirirken, faizde bir aşağı bir yukarı oynarken (benim hayvan kastım yok ama) artık nasıl anlaşılırsa devlet o hale gelmektedir. Buna teşbihte (veya metaforda) hata olmaz diyerek bakılması dileğiyle... Selamlar

02 Mayıs 2017 15:35
CEVAP

Merhaba Kadri Bey...Ben, ne demek istediğiniz anladım. Teşbihte hata olmayacağını da biliyorum. Benim anlatmak istediğim, kurduğunuz cümlenin ifade şeklidir...Blog sizin; attığınız başlık da sizin. Ama attığınız başlığa şu soru sorulabilir: Dolar, faiz ve borsa "devletin yularları" ise, bu yularlar kimin elinde? Benim önerdiğim şekliyle, "Devletin yularları, dolar, faiz ve borsanın elinde mi?" başlık cümlesi için böyle bir soru sorulamaz... Başka bir bloğa, sizin başlığınız örnek alınarak, şöyle bir başlık atarsak "A kişisi ve B kişisi devletin yularları mı?" daha anlamlı; yoksa benim önerdiğim şekliyle; "Devletin yularları A ve B kişilerin elinde mi? daha anlamlı?...Yine de siz bilirsiniz...Yukarıda da söylediğim gibi, blog da sizin; başlık da sizin...Selamlar.

04 Mayıs 2017 07:28
ErkanArkut

Değerli deniz kardeşim, zaten Allah ayetinde insanların çok zor zamanlar göreceğini ve Yarabbi bize bir kuratıcı gönder diye yalvaracaklarını söylüyor, bu duayı ettiren ve ayetle bize bildiren Allah. Ben Hz. Mehdi'yi bu kadar detaylı anlatıyorum, çünkü peygamberimiz anlatmış ve yüzlerce hadisle müjdelemiş. Zaten şurada çok az bir vakit kaldı, benim doğru sözylediğimi Allah izin verirse siz de göreceksiniz. Saygılar, hürmetler.

20 Aralık 2016 16:36
Matilla

Gürbüz Çapan ve Cumhuriyet gazetesi ile ilgili "duyduğum" çok şey var ama elimde hiç belge yok ve işin kötüsü bulamıyorum da. sizin araştırma beceriniz ve kaynağınız benden çok yüksek. Anahtar kelimeler; planlanan CHP genel başkanlığı, kısmen gerçekleşen Cumhuriyet sahipliği, Tahsin Şahinkaya, Gürbüz beyin sonu.

22 Kasım 2016 13:22
İsmail Hakkı CENGİZ

Sanırım, yazılarınızı yoruma kapatmışsınız. Yorum girilemiyor. Editörlerin yayın politikasını tam olarak öğrenememişim! Yorum girdiğiniz yazı iki gün bekledikten ve başlığı tamamen, içeriği de kısmen değiştirdikten sonra yayımlanabildi. Selâmlar...

07 Kasım 2016 17:36
CEVAP

Merhaba İsmail Bey...Mesajınızdan şunu mu anlamalıyım?...Benim başıma gelen, sizin de mi başınıza geldi?...Benim, bir bloğum "tutuklandı"; iki bloğum da 2-3 gündür "göz altında"...Blog yönetiminden bir yanıt yok. Yani beklemeli miyim?...Bloğumu "yoruma" kapatanın kim olduğunu da bilmiyorum. Benim bilgisayar tekniği konusunda pek fazla bilgim yok. Yanlışlıkla yapmış da olabilirim; blog yönetimi tarafından da öyle uygun görülmüş olabilir..800'ü aşkın bloğumun hiçbiri yoruma kapalı değildir. Bir bloğum neden kapalı olsun ki. Düzeltilesi için de blog yönetiminin 3 ayrı mail adresine mesaj yazdım; ama ulaşamadım; ya da ulaşmam engellendi. Yani bu konuda kendimi günahsız sayıyorum. Teşekkürler ve selamlar.

08 Kasım 2016 13:13
Metin TOPÇU

yoruma kapalı mı yazlarılarınız..merka ettim... kolay gelsin

28 Ekim 2016 12:14
CEVAP

Merhaba metin Bey...Yok öyle bir şey...Ben yapmadım. Daha önce başka bir bloğumun altında da "yorum" hanesi yoktu. Blog yönetimine bildirdim açıldı...Şimdi sizin mesajınızı alınca baktım, yoktu...Nasıl düzeltileceğini teknik olarak bilemiyorum. Deneyeceğim; düzeltemezsem blog yönetimine bildireceğim...9 yıldır buradayım, hiç kapatmamıştım "yorum" hanesini.. Aslında ben bu konuda teknik özürlüyüm:)"...Selamlar.

28 Ekim 2016 13:23
Çiğdem Timur

Dikkatinize teşekkür ederim. Bakın tekrar okuyunca yanlışınızı düzeltmiş,ilgili bölümü yazıdan çıkarmışsınız! Umarım kendi üslubunuzdan ve hatanızdan kaynaklanan hoş olmayan mesajınız için de bu mesajı benim yaptığım gibi yayınlama cesaret ve özür dileme nezaketini gösterirsiniz.

21 Ekim 2016 17:39
CEVAP

Merhaba Çiğdem Hanım...Ne diyorsunuz siz? Bloğumdan neyi çıkarışım; bir söyler misiniz? Yorum yaptığınız bloğum; "Başkanlık Sistemi,'demokratik olmayan bir yönetim şekli'midir?" başlıklı yazdır.Başlığı ve içeriği aynen duruyor.Siz ya, bloğumu tam okumamışsınız ya da bloğumu başka bir blogla karıştırmışsınız? Ya da,bu mesajı başkasına göndereceğinize yanlışlıkla bana göndermişsiniz...Bir de şunu açıklayın bana "cesaretiniz varsa" da ne demek? İfade tarzınız,"kadın inceliği ve zarafeti" konusundaki ezberlerimi bozuyor, doğrusu.Ben de size sorayım; "Tek adamlık" ve "milli irade" konusundaki mesajım ne oldu? Size önerim; gereği kadar bilginiz olmadığı,-özellikle de tarih konusunda-,yorum yaparken dikkatli olmanızdır; kaş yapayım derken göz çıkarırsınız ve cahilliğiniz ortaya çıkar...Özür dileyecek biri varsa,-ifade tarzınızdaki kabalık nedeniyle- o da sizsiniz...Siz de benim için benzer şey söylerseniz, bunun nedeni de sizsiniz; "Etkiye tepki" meselesi...Selamlar.

22 Ekim 2016 12:38
Matilla

Başkanlık sistemi demokratik olmayan bir yönetim şekli midir? başlıklı blonunuza bir cevap verecektim ama baktım ki blogunuzu yorumlara kapatmışınız cevap veremiyorum. Sevgi ve selamlarımla

18 Ekim 2016 11:36
CEVAP

Merhaba Mustafa Bey...Bu işin nasıl olduğunu bilemedim. Ben aslında yorum hanesinin nasıl kapatıldığını bile bilmem. Hatta şu anda nasıl açılacağını da.... Ben, bu konularda biraz acemi olduğumu sanıyorum. Yardım için,"milliyet.com.tr"ye mesaj yazdım...Açılınca yorumunuzu beklerim...Selamlar.

18 Ekim 2016 17:47
Toplam blog
: 853
Toplam yorum
: 2321
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1245
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster