Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

20 Ağustos 2012 19:08
Mesut KARİP

Merhaba, şeker tadında bir bayram geçirmeniz dileğiyle. İyi Bayramlar...

17 Ağustos 2012 14:07
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

03 Ocak 2012 10:57
CEVAP

Değerli Ahmet Bey bu çok anlamlı ve realist duygularla yazdığınız kutlama etkileyici gerçekten.2012 beklentileri,yıllarca enjekte edildi bilinçaltımıza,çeşitli kıyamet senaryoları yazıldı,çizildi,filmler yapıldı,velhasıl hayallerimizin özgür bırakılmaması adına gereken tüm bombardıman yapıldı bilinçaltımıza.sanırım bu bizim DIŞ ETKİLERE NE DENLİ AÇIK OLUŞUMUZU,BİZ DIŞ DÜNYA ETKİLERİNE Mİ AÇIK TUTUYORUZ HAYALLERİMİZİ,YOKSA,İÇSEL,ÖZGÜR VE BİZİM OLANA Mı YÖNÜMÜZÜ DÖNÜYORUZU DEST EDECEK 2012 DİYE DÜŞÜNÜYORUM.Dilerim güzel bir yılolur teşekkür ve içtenliklerimle..

03 Ocak 2012 12:48
Ahmets

Sevgili Şerife Sana ve sevdiklerine; Sağlık, sevgi, mutluluk, güzellik, kuvvet ve Yaşama sevinciyle dolu bir yıl dilerim. Tüm dileklerin; seninle ve Dilediklerinle beraber olsun… Sevgiler içinde kal.

29 Aralık 2011 15:13
CEVAP

Sevgideğer arkadaşım,güzel ve vefalı gönlünden kopan dileklerine sonsuz teşekkürlerimle...Yeni yıl Dünya barışı,dostluk sevgi yılı olsun.senin Hayyam'la sohbetin bol olsun.(*_*) ,içtenliklerimle.

30 Aralık 2011 12:05
Ersin Kabaoglu

Beni önerinize aldığınızı gördüm. Onur duydum. Teşekkürler sevgideğer Şerife Hanım. İçtenlikli sevgi ve selam ile sağlıcakla kalasınız. Hep aramızda olasınız!

16 Kasım 2011 22:40
CEVAP

Değerli çalışma ve bilgilerinizi,ince duyarlı duygularınızın,yaşama dair,yakaladığı incelikleri paylaşarak zenginleşmek hem zevk hem görev benim için sevgideğer Ersin Bey,o onur bana ait."ağaç yaş iken eğilir" diye diye odun insanlardan oluşan çoğunluk yarattık.İnce duygu,algı ve görüşlere sahip insana gereksinimimiz var.Değerli çalışmalarınıza teşekkürlerimi yineleyerek,.içten sevgi ve saygımla.

17 Kasım 2011 10:32
Ahmet YILMAZ

Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 18:09
CEVAP

Teşekkür ediyor,anlamlı dileklerinizi destekliyor,nice Bayramlara dileklerimle,sağlık,mutluluk huzur dolu gelecekler diliyorum Ahmet Bey,içtenliklerimle.

10 Kasım 2011 17:41
Yurdagül Alkan

Şerife hanım, merhabalar...Dün blog habercime yeni bir blogn yazdığınıza dair haber geldi, zaman darlığından, "yarın okurum" diye not almıştım. Ama şimdi yerinde göremiyorum. Nasılsınız? Keyfiniz, sağlığınız?...güzel haberler ümidiyle beklemedeyim, sevgiler...

13 Ekim 2011 11:09
CEVAP

Selam Yurdagül hanım.İlginize teşekkürler,sağolun.yeni blog yazmadım,belki bu yeni sistemde bir yanlış durum oldu,bilemiyorum,henüz alışamadım,yeni blog da bu yüzden yazamadım.Umarım siz de iyisiniz,sevgilerimle.

14 Ekim 2011 10:51
Kerim Korkut

Bayramınızı kutlar, size ailenize ve sevdiklerinize mutluluklar dilerim.

30 Ağustos 2011 08:51
Mor Okyanus

Bu kadar ara vermeyin yazmaya Şerife Hanım, size diyorum ama ben de az değilim, ben de uzun aralar veriyorum bazen :) Ama yine de sizin gibi sevdiğim yazarların yeni yazılarını okumak için de sabırsızlanıyorum. Umarım iyisinizdir, sevgi ve selamlarımla..

07 Temmuz 2011 16:06
CEVAP

Canım benim, haklısın aralarım uzun oluyor. Zeli Artuğ'un olaylarından sonra,blog kutuplaştı,çok üzüldüm,eski hevesimi kaybettim,sık yazamıyorum,senin gibi güzel dostlarımdan bu ikaz geliyor sağolun hepiniz.Senin için yazarım...:))) Face bookda var mısın?Orada da paylaşıyorum daha sık yazarak.Varsan bağlanalım.Küçük İşlerde seslendirdiğim Cafer Demirtaş şiirini (üç video) dinleyebilirsin,öptüm kocaman.

07 Temmuz 2011 19:43
zeki etferat

Blogumuzda, bizimle... Bilgi ve ilginize... Dostca selamlarimla.

21 Haziran 2011 22:23
CEVAP

Bloğa sık giremediğim için ,mesajı geç okudum Zeki bey,hemen gideceğim,teşekkürlerimle,içtenlikler.

30 Haziran 2011 12:50
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 581
Kayıt tarihi
: 05.02.08
 
 

Evrenin dilini çözmeye çalışan; sevenlerin diyarından, yeryüzüne sevgi elçisi olarak gelen, dünya ay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster