Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 11:33
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

13 Kasım 2010 22:09
mehmet salih urfa123

selamlar hocam. efendim ben bir konuda bilgi sahibi olmak için internette araştırma yaparken tesadüfen bu konuların duayeni bu kişi herhalde dediğim sizin yazılarınızı okudum. bu arada kullanmakta olduğumuz şanlıurfa koruma amaçlı imar planınında hazırlayan kişi olduğunuzu anladım. efendim yazımı uzatmadan koruma amaçlı imar planımızda sonradan eklenen kentsel arkeolojik sit alanında boş bir arsa bulunmaktadır. buraya bir girişimci 2 kattan oluşan konuk evi yapmak ister. fakat kentsel arkeolojik alanlarda hiç bir şey yapılamaz sanırken sizin yazılarınızda yapılabilir gibi anladım. ama net değilim. (bergama yazınız) lütfen ilgi gösterirseniz. ben yazılarınızı her fırsatta okumaya devam edeceğim. saygılar hocam.

08 Ekim 2010 14:19
CEVAP

Sayın Mehmet Koyuncu, Şanlıurfa Koruma Planı'nın 1991-92 yıllarında ODTÜ'den bir ekiple birlikte hazırlamıştık. Koruma Planı çok gerilerde kaldı sanırım birçok kara değişmiş olabilir. Ancak, genel olarak "kentsel arkeolojik sit alanı" altında arkeolojik kalıntılar olup üstü de korunmaya değer alanlardır. Koruma Kurulu kararı ile yeni yapı yapılması mümkün olabilir. Bunu Koruma Kuruluna danışınız. Saygılarımla..

08 Ekim 2010 21:00
Ahmet YILMAZ

Bayram en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram, ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selâm ve saygılarımla…

09 Eylül 2010 13:06
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

28 Kasım 2009 08:39
CEVAP

Ahmet bey, Nazik mesajınızı çok geç okudum. Gene de güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. saygılarımla..

10 Şubat 2010 21:18
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

18 Eylül 2009 22:04
CEVAP

Ahmet bey, İlginiz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. mesajınızı çok geç farkettiğim için özür dilerim. Saygılarımla..

09 Kasım 2009 19:30
beenmaya

33 Köy 3003 Öğrenci İçin El Ele verdik. http://www.birmilyonkalem.com/?p=17439 Şimdiye kadar çeşitli kırtasiye ürünleri topladık. Aşağıdaki linke tıkladığınızda görebilirsiniz. http://www.birmilyonkalem.com/?p=18166 Ancak, kimse kalem kutusu almadı, pahalı! Ama el emeği, göz nurunun yerini hiç bir şey tutmaz. Belki öğrenciler için dikersiniz ve yollarsınız. Emek ve ilginiz için teşekkürler 1MK Sitesi Kampanya Editörü Özlem Baki Ayrıntılı bilgi için birmilyonkalem@gmail.com adresine yazabilirsiniz

03 Eylül 2009 11:21
kemal budak

sn hocam selamlar ankaraya ilişkin yazılarınızı heyacanla takip etmeykeyim devamını buyuk heyacanla bekliyurm saygılar..

14 Ağustos 2009 11:49
CEVAP

İlginize teşekkür ederim..Bu aralar dönem sonu, Uluslararası bir Çalıştay vd derken yazılara ara verdim.. En kısa zamanda yeniden yazacağım..

15 Ağustos 2009 01:03
mehtap tas

hocam merhaba ben ankara geçak projesiyle ilgili bir ödev hazırlıyorum fakat bununla ilgili cok fazla kaynak bulamadım bana bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim. geçak projesinin nereleri kapsadığını ve bununla ilgili kapsamlı bir kaynak söyleyebilirmsiniz sizinde bu konuyla ilgili görüşlerinizi merak ediyorum.

17 Mayıs 2009 20:58
CEVAP

Merhaba, GEÇAK Projesi Karayalçın döneminde başlayan ve "Gecekondudan Çağdaş Kente" adı ile gecekonduların dönüşümünü içeren bir proje.. Ne yazık ki bu konuda bir çalışmam yok. Ancak Dikmen vadisi ile ilgili verdiğimiz bir bildiriyi http://www.mehmet-urbanplanning.blogspot.com/ adresinden erişebilirsiniz. Portaş ve Dikmen Vadisi Projeleri ile ilgili bilgilere de Ankara BŞB'den erişebilirsiniz..

18 Mayıs 2009 09:54
Ayse Yilmaz

Hocam selam, Blog

27 Nisan 2009 22:17
CEVAP

Sevgili Ayşe, Yazdığın tam olarak çıkmamış kesilmiş. Tekrar yazarsan yayınlayabilirim. sevgiler..

28 Nisan 2009 10:45
Toplam blog
: 114
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2187
Kayıt tarihi
: 16.04.08
 
 

Kentsel, arkeolojik ve doğal sit alanlarında koruma, ıslah ve yenileme projelerinde, plancı, yöne..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster