Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şahbettin Uluat

Tünay Hanım, Neyse ki siz Nişantaşı'nda yaşayan çoğunluktan, ben doğuda yaşayan çoğunluktan farklı düşünüyoruz. Bir şeyleri yazarken, konuşurken vicdanımıza da kulak veriyoruz. Toplumun her kesiminde vicdanlı, dürüst, iyi niyetli insanlar var. Her kesimde aldatılmış, yanlışlara inandırılmış, ikna edilmiş olanlar da var. Dünyanın efendisi olduklarını düşünen ülkelerin çomak sokmadıkları yer yok. Duyarlılığınız ve güzel yazınız için kutluyorum.

10 Ağustos 2015 07:29
Şenol Elbay

Evet, muhalefet birleşmeli fakat nasıl? Muhalefet partilerine bakarsanız, liderliği tek olarak almak istiyorlar ki seçmen kitlesi ne yazık ki buna müsaade etmiyor... Muhalif oylar bölündüğü için saf ampuller yalan dolana devam diyor... Seçimler tam bir REZALET göstergesi... Esen kalın.

31 Mart 2014 17:48
Ali Rıza İZGİ

Evimde parkeleri vernik yapmak üzere bir araştırma yapıyordum ve bu arada da yazınıza rastladım. Bu tür işleri dışarıya yaptırmak gerçekten oldukça maliyetli. Kendim yapmaya karar verdim. Anladığım kadarıyla doğrudan cam cila yı tatbik etmişsiniz. Dolgu verniği kullanmaya ihtiyaç duymadınız mı? Bir de parke verniği ile cam cila kavramları kafamı karıştırdı açıkçası. İkisinin aynı şeyler olduğundan hala emin değilim. Bu konuda bilginiz var mı acaba? Teşekkürler.

08 Mart 2013 10:28
CEVAP

Merhaba ,Ben de parke işinden pek anlamam ama yazımda belirttiğim gibi yaptım .Eski döşeme parkeler olduğundan aralarda boşluk yoktu. Sanırım o boşlukları parke sistire yapılarken parkelerden çıkan ve ince toz haline gelmiş olan parçacıkları aralara doldurup cila sonra yapılıyor.Ustalar yaparlarken dikkat etmiştim. Tabi bu yeni döşenenler için geçerlidir.Anlatabildiysem ne mutlu bana. Saygılar

11 Mart 2013 21:06
ahmet zegerek

tebrikler. tespitleriniz çok yerinde.

20 Ağustos 2012 23:22
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

20 Ağustos 2012 19:25
CEVAP

Çok teşekkürler .Bayramlar sanki benim çocukluğumda kaldı Ahmet Bey. Dediğiniz gibi şimdilerde bayramlar bir tatil gibi algılanıyor ve ne yazık ki saygı ve sevgiler de menfaat ilişkilerine dönmüş durumda.Üstelik vatanımızın şu halinde herkes kendi yarınını düşünüyor ekmek derdinde ama çocuklarının geleceğini düşünemez oldu.Üzgünüm.Selam ve saygılar.

21 Ağustos 2012 21:37
Hanife ÇITA

http://blog.milliyet.com.tr/meltem-hanim-cok-yoruldunuz-emek-verdiniz-ama---bu-ulkede-kadina-siddet-sahnesi--elbette-yasaklanir-/Blog/?BlogNo=342186 MERHABA****yukardaki linkimi TIKLAYIP magazin YAZIMI OKUYUP TAVSİYE EDER MİSİNİZ**YORUMLARINIZI DA BEKLİYORUM** **teşekkürler**SEVGİLERİMLE***

08 Ocak 2012 20:15
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

03 Ocak 2012 11:47
CEVAP

Değerli Blogdaşım Ahmet Bey,güzel dileklerinize annemin vefatı nedeniyle geç cevap verdiğim için özür dilerim.2012 de inşallah güzel şeyler yaşarız dileklerimle sevgi ve saygılar.

14 Ocak 2012 23:59
izmirli doksanyedi

Merhaba, Sizin ve sevdiklerinizin yeni yılını, her şey gönlünüzce olsun dileklerimle kutlarım. Saygı ve selamlar...

30 Aralık 2011 13:47
CEVAP

Çok değerli dost arkadaşım 2012 nin hepimiz için aydınlık günler getirmesi dileklerimle saygı ve sevgiler size.

15 Ocak 2012 00:01
Ahmet YILMAZ

Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 17:16
izmirli doksanyedi

Yaşadığımız acı ve zorlu günlerin bitmesini, bu ülkenin çağdaş insanlarıyla birlikte aydınlık ve güzel günlere ulaşmamızı diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle kurban bayramınzı içtenlikle kutluyorum.

03 Kasım 2011 21:03
CEVAP

Sevgili ve çok değerli dost aynı temenni ve düşüncelerle ben de sizin bayramınızı kutlar esenlikler dilerim.Çok ama çok teşekkürler.Sevgiyle kalın.

09 Kasım 2011 17:34
Toplam blog
: 375
Toplam yorum
: 766
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 796
Kayıt tarihi
: 30.04.08
 
 

İstanbul Kadıköy doğumluyum. Herhangi bir menfaat grubuna bağlanmadan, açık fikirli, dürüst, önya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster