Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

17 Eylül 2009 16:19
Kerem Vatanda?

Merhaba Ben Lise 4 Sayısal Okuyan bir öğrenciyim. Ve Bu sene öss girecem.Sizin bana yardım edebileceğinizi düşünüyorum. Ben Yazılım Müh okumak istiyorum fakat ist içinde .İst içinde sanırım 2 üniv eğitim veriyor Bahçeşehir ve Maltepe.Benim size sormak isteğim bilgisayar müh ile yazılım müh arasındaki fark nedir :( o kadar çok arastırdım fakat kimse açıklayamıyor bana yardım ederseniz çok sevinirim. Ker3m@yahoo.com mail atabilirsiniz. Şimdiden Tşk Ediyorum.

02 Haziran 2009 20:12
CEVAP

Keremcim merhaba, Sana en kısa zamanda uzunca bir mail atacağım. Şu aralar taşındığım için pek vaktim yok.

03 Haziran 2009 11:33
Ersin Başar

Merhaba, Yazılım mühendisliği ile ilgili araştırma yaparken sizin yazınızı okudum. Ve size danışabileceğimi düşündüm. Ben elektrik elektronik mühendisiyim ve 7 yıldırda mühendislikten ziyade yöneticilik yapmaktayım. Yazılım mühendisliği ilgimi çekmekte. Elektrik-Elektronik mühendisliği eğitimi almış biri olarak yazılım mühendisi olabilmek için ne yapmamı tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler.

20 Nisan 2009 10:09
CEVAP

Merhabalar, İlk öncelikle gerek almış olduğunuz eğitim ile gerekse 7 yıllık iş tecrübenizle, yazılım tarafına kaymanız çok problem olmayabilir. Yazılım tarafında ilk aşama kod yazmaktan geçer, kod yazma konusunda sıkıntınız var ise bir sertifika ile JAVA veya C#.NET öğrenmeye başlayarak bir yol alabilirsiniz. Fakat yöneticilik yetilerinizi kullanarak Software Project managment gibi yazılımda daha çok tecrübe isteyen taraflara kayabilirsiniz.

20 Nisan 2009 11:42
Oguz Dumanoglu

ben iyi bir anadolu lisesinde okuyan 9. sınıfta bir öğrenciyim. siz yazılım mühendisisiniz bende bu mesleği düşünüyorum küçüklüğümden beri bilgisarla iç içeyim siz tavsiye edermisiniz okursam hangi üniversite iyi olur? cevaplamanızı umuyorum teşekkürler

11 Nisan 2009 16:53
CEVAP

Sevgili Oğuz, Yazılım mühendisliği her geçen gün daha çok önem kazanan ve piyasada iş bulma konusunda diğer sektörlere göre daha çok şansının olabileceği bir meslek grubu haline gelmesine karşın, hala kalifiyeli mühendis eksiğinin olduğu bir meslektir. Sana hani okulda okuyabileceğin konusunda tavsiye veremeyebilirim fakat nerdede okursan oku, herşeyin kendini geliştirmek ile ilgili olduğunu rahatlık ile söyleyebilirim. 1. sınıftan itibaren yazları yapacağın stajlar ve okul esnasında hobi amaçlı geliştirdiğin programlar. Okul sonrası iş bulmanda çok ama çok etkili olacaktır. Umarım kariyerinde hak ettiğin yerlere gelebilirsin. başarılar.

20 Nisan 2009 11:26
Ahmet YILMAZ

2008’e girerken hepimizin farklı umutları vardı, istekleri vardı… Onu karşılarken “Yeni bir yıl geliyor” diye ne çok sevinmiştik. Şimdi ömrümüzün bir senesini daha geride bırakmanın burukluğu, üzüntüsü, sevinci, heyecanı ve mutluluğuyla ona veda ediyoruz.… Yeni bir yıla daha başlıyoruz. Beklentilerimizi ne kadar yüksek tutarsak, başarılarımız o kadar büyük olur… Tabii hayal kırıklığımız da… Ne olursa olsun, iyi ve güzel şeyler yapalım, yaşadıklarımızdan zevk alalım, gurur duyalım. Keşke demeden, pişmanlık duymadan… Anılarımızda her zaman özlemle anılacak bir yıl geçirmemiz dileğiyle, sevgiler, saygılar, selamlar… Mutlu yıllar…

31 Aralık 2008 11:34
volkan bozkurt

herşeyi söylüyorsunda çok güzellllll,abe kardeşim hakemle ilgili neden konuşmuyorsun,bu zamana kadar şerefli hakemlerimizin size geçtikleri kıyaklarıda birgün bu zarif köşende yazarsan bir beşiktaşlı olarak okurum ha ben gs amigosuyum dersen eyvallah sana abi nasihatı objektif ol.son olarak bişey daha belliydi diyorsun ama bişeyi atlamışın bu maçı zaten almıştınız....

22 Aralık 2008 00:20
CEVAP

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Maç öncesi yazımı okursanız' Galatasaray 2- Beşiktaş 1 Hakem 1 ' başlığıyla neden belliydi dediğimi anlarsınız.Hakem olayına gelince. Delgado'nun atılması ucuzdu kabul ediyorum. İlk sarı kartına itiraz edilecek birşey yok ama ikinci sarısı gerçekten ucuzdu. Burda bir parantez açıp şunu eklemek istiyorum. Neden sarı kart vermiyosun demek ile bana gösterdin onlara neden vermiyorsun arasında bir fark göremiyorum. MHK'nin aylardır uyguladığı(desteklemediğim bir karar) sarı kart isteyene sarı kartı vereceksin demesi sonucunda Delgado böyle atıldı. Ama tekrar söylüyorum ucuz bir karttı. Ama söylenmesi gereken birşey daha var 90 değil 900 dakikada oynasaydık bu maçı alırdık. Amigoluk tarafıma gelirse ben amigoluk yaparcasına yazmıyorum ama sizi öyle düşündürdüysemde kusuruma bakmayın.

22 Aralık 2008 13:05
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

08 Aralık 2008 13:33
Hüseyin Seyfi

Huzurlu, mutlu ve başarılı bir yaşam içinde bayramınızı kutlarım.

05 Aralık 2008 20:31
firdevs kilic

Koyu bir galatasarayli olarak yorumunuz cok hosuma gitti:) haklisin en iyi 45 dakikalardan bitanesiydi.Bu arada soyadiniz nerden geliyor..corumun bir ilcesi olarak hatirliyorum yanlis hatirlamiyorsam ???

03 Aralık 2008 23:31
CEVAP

Merhaba, Değerli fikrinizden dolayı çok teşekkür ederim. Çorumda bir sokak olduğunu biliyordum hatta gidip gördümde ama ilçeyi bilemiyorum, ama Kırıkkalede Karakeçili ilçesi var ve akrabalıklarımızda var oradakilerle. Ama ben aslen urfalım.

04 Aralık 2008 14:18
Sultan Özmete (Işık Sultan)

Üzücü bir haber...Sanırım yüksek lisansa başlamalıyım..Ama bölümümden dolayı o da sıkıntı çünkü psikoloji istiyorum.. Tekrar teşekkür ederim.

06 Kasım 2008 11:31
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 2119
Kayıt tarihi
: 21.05.08
 
 

1982 Ankara doğumluyum. Üniversite eğitimimi yurtdışında tamamladıktan sonra bir süre yurtdışında..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster