Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Abbas Oğuz

Biz insanlar her ne kadar özgürlüğün asıl adresini tam olarak bilmesek de onun doğadan gelme olduğunu az çok bilmemiz gerekir.Bizde mevcut olan iki temel içtepi gelişip olgunlaştıktan sonra ancak insan kendini tamamlayınca ve o iki temel içtepi eksiksiz olunca özgür olduğumuzu söyleyebiliriz.Bilemiyorum,ama insan bana genelde hep eksik gelir.Zaman zaman üzüldüğüm de olur. Biraz kendini tamamlamışların da çığlığı benim göğün çöllerindeki kumları yıkayan çığlığımla buluşup ikili bir ilahiyle sonsuzluğa doğru kendi yankısını duymanın özlemiyle kavrulup durur...Kısacası benzerlikler birbirinden haz duyarak gelişip olgunlaşmasını sürdürür. Blog yazılarınıza kaç kez girme düşüncem oldu,ama bir türlü fırsatım olmadı.Ama en kısa zamanda tüm yazılarınızı,okuduklarım da dahil,hepsini tekrar okuyacağım.Bunu istiyorum ben de. Acı,hüzün ve gözyaşlarında,çığlıklarda,ilgi alanı ve zevklerde örtüşmek insanın güçlerini eğitmiş olmasındandır.İlginiz için sağolunuz.Size yazacağım.Güzel bayramlar..

14 Ekim 2013 22:32
CEVAP

abbas bey, mesajınız için teşekkürler.ne kadar da doğru söylediniz.insan kendini tanımalı, isteklerini bilmeli,farkındalığını geliştirmelidir.elinden geldiğince,hatta gayret ederek fazlasıyla kendini bir şekilde ifade edebilmelidir. anca bu şekilde içimizde kopan fırtınaları dindirebilir,hayattan,yaşamdan daha çok zevk almayı öğrenebiliriz.bazen elimide olmuyor dilediğimiz gibi bir yaşam sürmek.ve kendimize başka bir dünya yaratıyoruz yaşayamadığımız hayatımızı yaşamak ,yaşatmak için..tıpkı rumuzum olan Aslım gibi..size de iyi bayramlar..

17 Ekim 2013 13:14
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

29 Aralık 2010 17:10
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

13 Kasım 2010 15:08
Ahmet YILMAZ

Bayram, en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selam ve saygılarımla…

08 Eylül 2010 11:10
Abdülkadir Güler

İnanın ben de merak ettim, kitabın adı var, yazarın adresi yok. Kitabı nerden bulabiliriz? Selamlar.

01 Mart 2010 12:30
CEVAP

yazarın adı Stella Molinas Trevez.Ayrıca yazarın 2 kitabı daha var.onları da tavsiye ederim.Tüm kitabcılarda satılıyor olması gerek.

02 Mart 2010 11:55
hülyagerçek

Merhaba arkadaşım blogumuza hoşgeldiniz umarım çok başarılı olur birikimlerinizi bizlerle paylaşırsınız.Yazılarınızın devamını diliyorum.sevgiyle kalın.

24 Şubat 2010 09:23
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 447
Kayıt tarihi
: 16.02.10
 
 

Yazmak, ekmek gibi su gibi.... Ruhumun nefes alması gibi.... Hayatı tanıyabildiğim, kavrayabildiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    verebildiğin sevgi kadarsın...