Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiye ve saygıya hasret, ya da yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşabilelim… Bu duygularla bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 14:07
filiz gündoğan

Merhabalar, Ben anasınıfı öğretmeniyim.Bu yıl öğrencilerimizi engeliilerin basket maçına götürdüm bir farkındalık yaratmak için."Sağlıklı olan her birey bir engelli adayıdır" cümlesi duyduğumda beni çok etkilemişti.Bir öğretmen olarak bu kouda daha fazla yapabileceğim şeyler mutlka vardır.Önerilerinizi, tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız, daha fazla şey yapmak isterim.Bu hayat hepimizin..

21 Şubat 2012 13:45
CEVAP

Filiz hanım mesajınızı yeni gördüm, bunun için lütfen kusura bakmayın, Geç cevap vermiş olsamda size gerekli bilgileri vermekten gurur duyarım. Ben size adreslerimi versem de, daha ayrıntılı konuşsak bu konuyu. Çünkü sokakta gördüğünüz her engelli aynı değil, farklı farklı rahatsızlıklardan dolayı engelli hale gelmiş durumdalar. Ayrıca bu düşünceniz çok çok güzel, bu durumu benimle konuşmak istemeniz en doğru hareket. unal76@yahoo.com ve abdullahunal76@hotmail.com

01 Mart 2012 14:41
Ahmet YILMAZ

Abdullah bey, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

07 Kasım 2011 15:18
CEVAP

Görüş ve dilekleriinize katılıyorum... Siz ve sevdiklerinize iyi bayramlar.

08 Kasım 2011 00:08
Ekrem Vergili

Hiç bir bölümünü seyretmedim.ve seyrettirmedim.Bu dizi şiddet nefret vumayı öldürmeyi öğreten faşist ırkçı bir dizi

13 Nisan 2011 15:28
CEVAP

Bende bulunduğum ortamda o diziyi seyrettirmemek için çok uğraşan biriyim. Ayrıntıya girmeden kısaca "kesinlikle olmamalı" diyorum.

14 Nisan 2011 18:01
Toplam blog
: 120
Toplam yorum
: 46
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 501
Kayıt tarihi
: 15.12.10
 
 

His kaybı olmayan, sol tarafı felç, tekerlekli sandalyeli bir bedensel engelliyim... 1996 yılında..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster