Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 11:29
CEVAP

Teşekkür ederim, değerlendirmelerinize tamamen katılıyorum. Size de mutlu yeni yıllar diliyorum.

09 Ocak 2011 10:27
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

13 Kasım 2010 22:04
Ahmet YILMAZ

Bayram en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram, ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selâm ve saygılarımla…

09 Eylül 2010 13:02
Mesut KARİP

Şeker Bayramınızın şeker gibi geçmesini ve hayırlara vesile olmasını dilerim.

08 Eylül 2010 10:46
M.Talip Girgin

Sayın M.Sadullah. SAĞLAM Beyefendi bana yorum yazdığınız "İyi ki Başbakan Üç Çocuk demiş" yazıma bir daha bakabilirsiniz. Orada siz bana yorum göndermeden önce benim konuyu aydınlatsın diye kendime yazdığım, fakat editörlerin engeline takılıp zamanında yayınlanmayan yorumumu görebilirsiniz. Sanırım bu yorumu siz bana yorum yazmadan önce okumuş olsaydınız, bana yazacağınız yorum da farklı olurdu. Bu sebeple yeni yorumunuzu bekliyorum! Eskisi şimdi bir şey ifade etmiyor çünkü! Bu yüzden yayınlamıyorum bilginize. Saygılar...

27 Ağustos 2010 15:51
CEVAP

Sorun yok, ben de burada yayınlanmayan yazılarım yüzünden uzun zaman burayı terk ettim. Bunlar, işlerine geleni yayınlıyorlar. Ben benim düşüncelerime saygı gösterilmeyen yerde daha ne yazayım.

31 Ağustos 2010 18:48
M.Talip Girgin

Sanırım blogtan kopmuşsunuz! Burada sayın başbakanı savunan bir avuç kişiden biri de benim! Söz konusu kendi yazıma yazdığım yorum yayınlansa idi bunun böyle olmadığını anlardınız. Ama size vereceğim linkte yorumumu okuyabilirsiniz... http://talipgirgin.blogspot.com/p/yaynlanmayan-yorumlar–2.html Selamlar... Ayrıca sayfamdaki blog yorumlarıma bir göz atın! Not: önceki mesajım düzeltilmeden gönderildi kusura bakmayın:)

27 Ağustos 2010 03:42
M.Talip Girgin

Sanırım blogtan kopmuşsunuz! Burada sayın başbakanı savunun bir avuç kişiden biri de benim! Söz konusu kendi yazıma yazdığım yorum yayınlansa idi bunun böyle olmadığını anlardınız. Ama size vereceğim linkte yorumumu okuyabilirsiniz... http://talipgirgin.blogspot.com/p/yaynlanmayan-yorumlar-2.html Selamlar... Ayrıca sayfamdaki "blog youmlarım"a bir göz atın!

27 Ağustos 2010 03:39
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

28 Kasım 2009 08:37
CEVAP

Bilmukabele teşekkürler

28 Aralık 2009 19:31
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

18 Eylül 2009 21:53
CEVAP

Bilmukabele

06 Ocak 2010 10:02
Hüseyin Seyfi

Yeni yılınızı en güzel duygularla kutlar, tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, neşeli yıllar dilerim.

29 Aralık 2008 20:59
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 45
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 506
Kayıt tarihi
: 20.07.08
 
 

Trabzon doğumluyum. Bir kamu kurumundan emekliyim, İktisat Fakültesi mezunuyum. İdeolojik saplant..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster