Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 16:22
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

06 Aralık 2008 21:36
Güher

Öyle bir kaide yok. Benim başta yaşadığım zorluğu yaşıyorsunuz sandım. Kişi kendisi nasılsa karşısındakinide ayni düşünürmüş ya benim ki de o işte:-) ......Özür dilerim tekrar tekrar. Saygılar..

04 Ağustos 2008 12:57
CEVAP

Güher Hanım, lütfen, özür dilemek için bir sebep yok, dilemenize de gerek yok. Gösterdiğiniz ilginiz içn ben teşekkür ederim asıl. Lütfen bana göstermiş olduğunuz ilgi ve dostluğu, diğer yeni arkadaşlardan esirgemeyin, onların buna ihtiyacı olabilir. Saygılarımla

04 Ağustos 2008 16:20
Güher

Şu siteyi biraz daha karıştırın diyeceğim ben. Yorumlarınız sayfanızın altındaçıksın diye. Haddimi aşarak bir öneride bulunacağım size sayfanızda blogları tıklayın orda yorumlarım tuşu var ona basın yayındakiler ve onay bekliyenler bölümlerine basarak mesajlara ulaşırsınız. Yayna al butonuna bastığınızda mesaj kaybolur. ondan sonra yayındakilere basın ve C ye basarak cevap yazarsanız sayfanızda bgörünür. Kusura bakmayın ukalalık etti isem .Ama ilk başladığımda çok zorlanıdğımdan dolayı yardımcı olmaktı niyetim. Ama anladığım kadarı ile İlhami beyi tanıyormışsunzu o bu konuda benden daha iyi. Saygılarımlaa.

04 Ağustos 2008 12:12
CEVAP

Güher Hanım, aslında biraz da isteyerek yorumları yayınlamıyordum, çünkü bunlar kişiye özeldir diye düşündüm. Bu yorumlara bakarak yorum yapmaya çalışanlar, yada yoruma yorum yazanlar yüzünden bir süre sonra gereksiz tartışmalar başlıyor. Gelen yorumu kişiye özel cevaplamakla yetiniyordum ama bu sitede adet böyleyse buna da uymak lazım sanırım :)) eski köye yeni adet getirmeye gerek yok, di mi :) uyarınız için teşekkür ederim.

04 Ağustos 2008 12:31
arslan.ilhami

Selim'ciğim.Seni burada görmek ne güzel.

02 Ağustos 2008 11:44
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 11265
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1969 Bursa doğumluyum. 1990 Yüksek Denizcilik Okulu'ndan mezun olduktan sonra uzun bir süre gemilerd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster