Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

20 Ağustos 2012 17:21
CEVAP

Aynı düşünceleri paylaşıyorum. Hayırlı bayramınız olsun. Sağlık içinde kalınız.

20 Ağustos 2012 18:19
Hasan Hüseyin Dulun

Merhaba hemşehrim. Yazılarına az önce rastladım, sevindim bir hemşehrimi görmekten. Tanıdığım bazı Çankırılılar, memleketlerinin adını anmaya çekinirken siz Orta'da doğduğnuzu bile yazmışsınız. Ben de Şabanözü ilçesindenim. Memnun oldum size rastladığıma. Selamlar.

13 Ağustos 2012 17:49
CEVAP

İlginize teşekkür ederim. Türk ve müslüman olmaktan her zaman gurur duydum. Mutlu oldum. Çankırı' lı olduğumdan da gurur duydum. Açık yüreklilikle söylüyorum: Çankırılı demek vatanı ve milleti bir kez daha fazla sevmek demektir. Bu vesile ile mubarek kadir gecesini ve mubarek ramazan bayramınızı tebrik ediyorum. Alemlerinlerin rabbından tüm Türk ve İslam alemiminin mutluluğu ve refahı tememnnisinde bulunurken sizin ve tüm hemşehrilerimin de sağlık ve afiyette olmalarını diliyorum. Allaha emanet olunuz. sağlıcakla kalınız.

13 Ağustos 2012 18:38
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 21:35
Ahmet YILMAZ

Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 19:18
Toplam blog
: 202
Toplam yorum
: 76
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 305
Kayıt tarihi
: 10.03.11
 
 

BİR DUAMIZ BİR DUYANIMIZ OLSUN YETER ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster