Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
RADAR.İZM

merhaba "onların hikayesi" adlı yazınıza tesadüfen ulaştım..google da "1956 mezunu hava astsubayları" nı ararken sizin yazınız karşıma çıktı ve yazdıklarınızı okuyunca dayanamadım mesaj atmak istedim..Babam ve dayım da aynı okuldan 1956 yılında mezun olmuşlar...babam hayatta değil ama dayım hayatta ve bu yıl özel eğitim merkezi tercihlerimizi yaparken 56 mezunlarını bulursak eylül - ekim aylarında aynı dönem mezunları için toplu kamp tahsisi yapılabilir diye düşündüm..o dönemde kimseyi bulamadım..dayım radarcı idi..ilk görev yeri BANDIRMA , sonra DİYARBAKIR sonra ESKİŞEHİR...zaten oradan da 77 de emekli olmuşlar...Dayımın adı AYTEKİN ALTINTAŞ....aynı dönemde mezun olduğunuz kişilerden bazıları ile bile olsa görüştükleriniz var mı ? kamplarda toplu tahsislere katılıyor musunuz ? menfi yada müspet bilgi verirseniz çok memnun olurum... Saygılarımla ECE TUCTURE E-MAIL : ecem.tuc@hotmail.com

29 Haziran 2010 00:39
CEVAP

Sevgili kızım, Öncelikle ilgine ,ve arayışına tşk.ederim.Bir silâh arkadaşımın kızının böyle bir yaklaşımı beni pek sevindirdi. elk.posta adresinize mutlaka yazacağım. Sorduklarınıza cevapları ve belki de fazlasını da bulabileceksiniz.Tekrasr teşekkür eder, bütün ailenize , Size samimi selam ve sevgilerimi sunarım.

29 Haziran 2010 20:21
Ayten Dirier

2010 yılında beklentilerinizin gerçekleşeceği mutluluk, esenlik, başarı dolu günler dilerim..

01 Ocak 2010 14:51
CEVAP

Çok nazik dilek ve temennilerinize gönülden teşekkür eder, yeni yılın size de sağlık ve başarı getirmesini yürekten arzu eder, selam ve sevgilerimi iletirim..

01 Ocak 2010 18:22
zirve özden özpınar

EN GÜZEL DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM.

27 Kasım 2009 10:14
CEVAP

Ben de aynı dileklerle bayramınızı kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.

30 Kasım 2009 18:35
Ahmet YILMAZ

Hayatımızın her gününü bayrama çevirmek bizim elimizdeyken, biz üç dört günlük bayramlarımızı bile doyasıya yaşayamıyoruz. Mutluluk anlarını insanlara zehir etmeye meraklı hastalıklı tipler her zaman, her yerde vardır. Onların tuzağına düşmek yerine biz bayramlarımızı diğer günlere de yaymaya gayret edelim. Cennet gibi bir yurdumuz var. Onun hepimize yetecek güzelliğini paylaşmak yerine yaşamı cehenneme çevirmekten kimsenin kazanacağı bir şey yok. Tek tek hepimiz, bu toplumu oluşturan bireyler olduğumuzu unutmadan, aklımızın, mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, iyiden, güzelden, doğrudan yana hareket ederek, sorumluluğunu ve görevlerini bilen bilinçli bir vatandaş olmaya gayret etmemiz gerektiğinini unutmamalıyız. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum.

26 Kasım 2009 22:38
CEVAP

Çok geç kalmış olmam, Bloğun bu güzel dileklerinizi içeren iletinizi bana geç aktarmış olmasındandır.Onlar namına özür dilerken, ayni temenni ve isteklerimi size ve dostlarınıza iletmekten mutluluk duyuyorum. Sevgi ve sağlıkla kalın.

30 Kasım 2009 18:39
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

19 Eylül 2009 01:30
CEVAP

Bu çok güzel temenni ve dileklerinize katılmamak mümkün mü? Bütün güzelliği ile yayılmasını ve herkese deva olmasını dilerim.Aynı coşkuları yaşayıp, yaşatanlara da selam olsun.En samimi dilek ve selamlarımı sunarım..

30 Kasım 2009 18:45
beenmaya

33 Köy 3003 Öğrenci İçin El Ele verdik. http://www.birmilyonkalem.com/?p=17439 Şimdiye kadar çeşitli kırtasiye ürünleri topladık. Aşağıdaki linke tıkladığınızda görebilirsiniz. http://www.birmilyonkalem.com/?p=18166 Hala da toplamaya devam ediyoruz. Ancak, kimse kalem kutusu almadı, pahalı! Ama el emeği, göz nurunun yerini hiç bir şey tutmaz. Belki öğrenciler için dikersiniz/diktirirsiniz ve yollarsınız. Emek ve ilginiz için teşekkürler 1MK Sitesi Kampanya Editörü Özlem Baki Ayrıntılı bilgi için birmilyonkalem@gmail.com adresine yazabilirsiniz

03 Eylül 2009 13:09
pirmete

Mesajiniz, güzel sözleriniz icin cok tesekkür ediyorum. Mesaj yayinlamayi sevmedigim icin bu yoldan geldim. Ayni dönemde DTCF'li olmusuz (Benimkisi 1964-1968 Alman Filolojisi). Sizi tanidigima cok memnun oldum. Müzik dosyasi öneriniz icin ayrica tesekkür ediyorum. Ama bir sorunum var: Mersin' de yerlestigim sitede altyxapi sorunu var. Telekom hatlarinin oksitlenmesi. Yakin zamanda hepsi yenilenecek. Bugünkü haliyle yüklü dosyalar beni netten düsürüyor. Yenileme islemi bittiginde o dosyayi özellikle rica edecegim sizden. Dost selamlarim, sevgilerimle

07 Haziran 2009 11:41
CEVAP

Geçen pazardan bu pazara; selamlar: Sayın Pirmete, demek ki aynı yıl içinde aynı zamanda aynı yerdeymişiz.Sanırım aramızda beş altı yaş farkı olacak. Çünkü ben Hv. Kvv. karargahında görev yaparken, yarım bıraktığım liseyi; akşam lisesinde baştan başlayarak ve sonrasında da DTCF ye geçtim. İlk bölüm İtalya Dili ve ed. ikeno sene sürmenaj oldum ve ertesi yıl (1965) kütüphaneceliğe geçtim.Şükür ki sene kaybetmeden mezun oldum. Bana bu diplomamın bir çok yönden faydaları çoktur.Mesajınızı geç farkettiğim ve cevaplamakta geciktiğim için özür dilerim.Oksitlenmeler biter ve durum düzelirse, sakladığım müzikleri size aktarmaktan zevk duyarım. TSM. de profesyonel olan seçkin dostlarım var. Aradığınız herhangi bir şey olursa, onlara sorup araştırırım. Selam ve sevgiler

13 Haziran 2009 19:32
Fatma Bayraktar

Merhaba Yücel Bey, öncelikle cevabınız için tşk ederim.Bir konuda yorumunuzu almak istiyorum,demişsiniz ya tarihten ders almasını bilmeliyiz ve alamıyoruz da,peki şöyle bir sonuç çıkmıyor mu ortaya;Biz ders vermesini bilecek insanlar yetiştiremiyoruz, sizce bu sorunu nasıl aşarız.

24 Mart 2009 13:54
CEVAP

Sn. Bayraktar, ilginize tsk. ederim. Şunu hemen belirteyim ki; tarihten ders almak, yaşanmış olayların neden-niçin gibi daha bir çok sorularla irdelenip, bunlardan kaçınmak yöntemlerini hayata geçirmek ve tekrarını önlemektir.Ama, ne yazık ki, insanoğlu bu gerçekleri görüp yerinde ve zamanında değerlendirmelerden ÇOĞU ZAMAN uzak kalabiliyor. TARİH bilimi; gelecekteki olayları yönlendirmeye ve bunlara çare bulmaya çalışmaz. Yaşananları içinde saklar. Toplumun geleceğine yön verecek insanlar, ANCAK tarihin sayfalarında yazılanlardan ders çıkarabilirlerse başarılarına katkıda bulunabilirler. Yoksa; " ben yaptıklarımla tarihe geçeyim de, diğerleri de benim yaptıklarımdan ders alsın ." gibi bir yaklaşım ve ivme; tarih biliminin işlevinde yer almaz. Liderler, örnek insanlar vb. toplumda öne çıkabilenler; ders alınacak başarılarını ve yücelttikleri görevlerini, başka bilim ve ilim dallarındaki beceri ve ustalıkları ile sağlarlar. Tarih te ancak kaydeder,zapta alır. Sevgilerimle.

25 Mart 2009 20:43
Fatma Bayraktar

Tarih tekerrürden ibarettir derler,eğer gerçekten böyle ise hocam sizce insanlığın ders almasına imkan var mı?

15 Mart 2009 23:38
CEVAP

Sayın Bayraktar, tarihin bir tekerrür olduğundan söz edildikte; meşhur şairimiz, "eğer ders alınsaydı, tekerrür eder miydi ! " demişti.İnsanoğlu, yaptıklarını bir zaman sonra unutmuş görünerek, MENFAATLERİNİN DOĞRULTUSUNDA yine aynı tarihi yazmaya hep kalkışmıştır. Bundan sonra da yapacaktır. İnsanlık tarihinin sayfaları bunun örnekleri ile dolup taşıyor.İlginize teşekkür ederim efendim.

21 Mart 2009 20:14
Muzaffer Cellek

Büyük bir külfet altına girerek sona doğru yaklaştığın belli. Ailedeki fertler, birer birer yok oluyorlar. Tortuları gönüllerde silinmeyecek çekilde ebediyen kalıyorlar. Yeni nesillere ibretlik bir roman bu. Anılar ağırlıkta. Anı-roman. Artık yeni yapıtlarını görme zamanı da geldi. Başarı dileklerimle, sevgiler.

15 Mart 2009 11:25
CEVAP

Evet, doğru sayın Cellek..Bu Anı-Roman bitmeye doğru gidiyor. Bitince ben de mutlu olacağım.Belki bir müddet benden bir şeyler gelmeyebilir. Bakalım . Taa başından beri gösterdiğiniz ilgiye müteşekkirim.Candan teşvikleriniz ve onurlandırıcı yaklaşımınız beni hep mutlu etmiştir. Teşekkürlerimle..

21 Mart 2009 20:20
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 454
Kayıt tarihi
: 03.10.08
 
 

1- Ankara 1938 doğumlu 2-İlk ve orta eğitim- Bursa - 3-Lise terk ve Hv. Kvv.Teknik Okullarından Mu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster