Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

27 Kasım 2009 23:50
ADNAN ALKAN

Az önce eskilerle ilgili bir yazı arıyordum ve bu güzel yazıyla birlikte size rastladım.Ben Konyada amatör bir tiyatro topluluğun başkanlığını yapıyorum.Hayattaki en büyük emeli edebiyat öğretmeni olmak isteyen ben size rastlamaktan cok memnunum.Yazılarınızı okudum.Hepsi çok güzel.Başkalarıda varsa okumak isterim.

05 Temmuz 2009 00:14
CEVAP

merhaba, beğeniniz için teşekkürler. Yazılarımımın sizin gibi ilgili insanlara ulaşması büyük bir mutluluk. Yazmanın en güzel tarafı da bu sanırım- paylaşmak- Zaman buldukça yazılarımı yayınlıyorum yaşamda herkesin tutunacağı farklı dallar var benim ki ise yazmak. Sevgilerimle.

06 Temmuz 2009 16:47
Necip Köni - Adana / TR

Merhabalar... Sevgili dostlarım... Bunun ile ilgili olarak yazmış llolduğum Dünyamız elden gidiyor! http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=184370 bloğumuda şayet merak edip okursanız, ilgili mesajı alacağınızı ümit ederim... Hepimizi gezegenimize karşı bireysel ve müşterek sorumluluklarımız olduğuna ikna etmek. İLGi ve ALAKALARINZA ŞİMDiDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM... SEVGİLER, SELAMLAR ve SAYGILARIMLA... NECiP KONi - ADANA / TR insaat Muhendisi *DÜNYAMIZ ELDEN GİDİYOR..! *Daha Yeşil Bir Dünya için

11 Haziran 2009 10:10
emine çakır

Sevgili Noyan,gerçekten mesleğimi seviyorum,insanı seviyorum,dilimizi seviyorum,yaşamayı ve yaşatmayı seviyorum. Dilerim sizdeki bu güzel dilekleri mesleki arkadaşlarım ve sizin gibi duyarlı insanlarla sağlık ve mutluluk içinde paylaşırız.Senin ŞİİR KENDİNE GİTMEDİR blogundan etkilenerek yazdığım şiiri burada seninle paylaşmak istiyorum. derin ve çıplak/çıplak ve bütün/seni sevdiğim gibi bu aşk.../Şiir sana gelirkenki bütünlüğüm.

13 Mayıs 2009 21:57
Coskun Karabulut

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=173383 Türkiyenin her yerinden gelen 25 kişilik MB misafirleri ile birlikte 17 Mayıs Cumartesi akşamı toplanıyoruz Nicholas park otel saat 20.00

11 Mayıs 2009 09:43
Ahmet YILMAZ

2008’e girerken hepimizin farklı umutları vardı, istekleri vardı… Onu karşılarken “Yeni bir yıl geliyor” diye ne çok sevinmiştik. Şimdi ömrümüzün bir senesini daha geride bırakmanın burukluğu, üzüntüsü, sevinci, heyecanı ve mutluluğuyla ona veda ediyoruz.… Yeni bir yıla daha başlıyoruz. Beklentilerimizi ne kadar yüksek tutarsak, başarılarımız o kadar büyük olur… Tabii hayal kırıklığımız da… Ne olursa olsun, iyi ve güzel şeyler yapalım, yaşadıklarımızdan zevk alalım, gurur duyalım. Keşke demeden, pişmanlık duymadan… Anılarımızda her zaman özlemle anılacak bir yıl geçirmemiz dileğiyle, sevgiler, saygılar, selamlar… Mutlu yıllar…

31 Aralık 2008 10:22
CEVAP

Yeni yıl geldi gelecek derken soğuk bir günde kapımızdan içeri giriverdi. Umarım yüreğimizi ısıtacak güzel günler getirmiştir. Yeni paylaşımlarla esen günler geçirmeniz dileği ile size de mutlu yıllar.

01 Ocak 2009 19:04
Utku Aksu

Hos 2008 neydi ki 2009 farkli olsun.Nurtopu gibi bir krizle girilen yildan ne beklenir ki?Yine de Ögretmenim ben size icinde tüm evrensel güzellikleri tasiyan bir yeni yil buketi gönderiyorum.Icine bolca sevgi,baris,kardeslik serpistirilmis.Nice yillara.

30 Aralık 2008 04:09
CEVAP

Yeni yılda yenilenmek ve dünyamızdaki bütün kötülüklerin son bulması dileği ile herşey gönlünüzce olsun.Mutlu yıllar

30 Aralık 2008 20:16
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

08 Aralık 2008 12:06
CEVAP

' Biz büyüdük ve kirlendi dünya' bayramlar ise çocuk yüreklerin heyacanlı bekleyişi. Biraz çocuk kalmayı başarabilir ve mutluluğu uzaklarda aramazsak bayram tadında günler yaşamak hiç de zor değil. Dediğiniz gibi yeter ki sadece almayı değil biraz da vermeyi öğrenelim. Nice bayramlara, esen kalın.

10 Aralık 2008 19:05
MEMET YÜCEL

“Arkadaş, iyi bir günü/sakla kötü günlere/ iyi dostu da öyle/ güleç bir yüzü de sakla/sakla yiğitliği korkaklığı sevgiyi/kini sakın saklama- A. PÜSKÜLLÜOĞLU” Şiir tadında bir bayram geçirmemiz dileğiyle, MUTLU BAYRAMLAR.... M.YÜCEL ÖZMEN TDE ÖĞRETMENİ

07 Aralık 2008 13:30
CEVAP

Değerini bilerek yaşadığımız her an bir bayram tadıyla geçer. Çocukluğumuzdan kalma bayramlık gözlerimizdeki ışıltının hiç kaybolmaması dileği ile nice şiirli günlere.

10 Aralık 2008 19:13
ismail kara karozan

Bu başlık altında anında yazarak bir sundum dün...Şimdi onu merak ediyorum. Çünki başka yerde kaydı yok.Çok özür dilerim...lütfen bana onu mesaj atarmısınız. Peşinen teşekkürlerimi sunarım.Ankara!dan selamlar. İsmail KARA(Karozan)

17 Kasım 2008 20:05
CEVAP

inanın ne demek istediğinizi bir türlü anlamadım ama 'sevgidir her şeyin başı, onu her yere taşı' bu dizeden mi bahsediyorsunuz...

18 Kasım 2008 10:43
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 2510
Kayıt tarihi
: 14.10.08
 
 

1970 Kaş doğumluyum. Trakya üniversitesi edebiyat fakültesinden 1992'de mezun oldum. Halen edebiy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster