Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
merve sariyildiz

BEN KARADAMLI SALİH ÇELİĞİN TORUNUYUM.ASMADA BÖYLE OKUR YAZARIMIZIN OLDUĞUNA ANNEM GURUR DUYUYORUM DİYORÇYAZMIŞ OLDUĞUNUZ ÜSLUBU GÜSEL OLAN BU AĞITI GERÇEKTEN DUYGULANARAK OKUDUK.YAŞANILAN OLAYLARI BÖYLE GÜZEL Bİ ANLATIMLA BİZİMLE PAYLAŞTĞNIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ.DEVAMINI BEKLİYORUZ:)

31 Ocak 2010 22:15
CEVAP

Merve, böylesi yüreklendirici yazınızdan dolayı sizlere ve annenize teşekkür ediyorum. Dedeniz, kendisine saygı duyduğum; çok dürüst, insanlara vefa duygusu çok yüksek, değerli bir insandı. Yattığı yer nur, mekânı cennet olsun. Sizlere ve tüm Karadamlı köylülerime sağlıklı ve huzur dolu günler dilerim. Hoşça kalın…

01 Şubat 2010 19:46
fatih başer

Enişte öncelikle senin gibi bir insanın kaynı olmaktan çok mutluyum. Senin yazılarını okumak bana huzur veriyor. Bütün iş stresimi ve yorgunluğumu saat 17:30 dan sonra senin yazılarını okuyarak atıyorum.

03 Haziran 2009 17:27
CEVAP

Merhaba Fatih, Günün iş yorgunluğunu ve stresini benim yazılarımı okuyarak atmana sevindim. Demek ki, sizin gibi değerli bir okuyucuyu kazanmış oldum. İnaniyorum ki sizlerin nezdinde başka kazanımlarında olacağını düşünüyorum. Sizlerin bizleri başka kişilere tavsiye etmesi ile başka okuyuculara ulaşmamıza da vesile olacağınızı biliyorum. Belli mi olur onlarda iş yorgunluğunu yazılarımızı okuyarak atabilirler. İşlerinizden başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun. Sağlıklı ve hoşca kalın.

04 Haziran 2009 09:59
mine objektif

buradan ulaşmak istedim. Merhaba Mehmet Bey, Verdiğiniz bilgiler çok değerli. İncirin tanıtımından, işlenişi ile alakalı çalışma yöntemleri ve yetkililerle yapılan kısa ropörtajlarla; benim tv de izlemeyi sevdiğim programlara benzettim. Ancak konu başlığı ile alakalı öz bilgi arayışımla tüm yazıyı okumak zaman aldı. İncir konusuna ilgi duymasaydım maalesef o an okuyamazdım. İncir, kayısı vb. ekolojik sistemle yetiştirilmiş, hazırlanmış gıda maddeleri yararlı olduğu için tüketirim. Uzun yıllardır abone olduğum ÖkoTest adlı tüketiciler için hazırlanan dergilerden bilgileniyor olsam da tam olarak bilmediğim bir konu var. Doğal üretim ve işlem görmüş gıdalar satan ünlü bir firmanın denetimi ile kurutulmuş incirden satın aldım. Türkiye inciri. Ancak nem oranı oldukça düşük ve dışının beyaz şekerlenmiş gibi oluşundan şüpheledim, normal mi? bilemedim. Sizce ne olabilir? Geri götürmeye üşendim. Oysa başka marka biyo incir daha lezzetli ve yumuşaktı. Saygılar.

24 Mayıs 2009 13:24
CEVAP

Merhaba, Öncelikle beni bağışlayın. İşlerimin yoğunluğundan sizlere yanıt vermekte geciktim. Biliyorsunuz uzmanların mikro klima olarak adlandırdıkları Eğe doğasının (yeryüzü şekillerinin) iklimlendirmesi ile Dünyanın en iyi, en güzel, en kaliteli incirleri Aydın ilimizde yetişmektedir. Lütfen incirdeki nem oranına takılmadan sağlığınız için bol bol incir tüketin. Önemli olan sizlerin, bizlerin "aflatoksinsiz" incir tüketmesidir. Biliniz ki;sizlerin aldığı, bizlerin aldığı incirlerin, "aflatoksinle bulaşık" olduğunu veya olmadığını bilmemiz mümkün değildir. Eğer firma sattığı incirleri aflatoksin taramasından geçirtmişse ne ala... Yok, böyle bir işlem yapmamışsa işte kötü olan budur. Her an aflatoksinli incir tüketebilirsiz, tüketebiliriz. Bu konuda neler yapılabilir? yaşadıklarım, gördüklerim ve bilgim dahilinde bunları anlatmaya çalışacağım. Umarım sizlere faydalı olabilirim. Sağlıklı günler geçirmeniz dileklerimle hoşca kalın.

04 Haziran 2009 09:38
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

07 Aralık 2008 14:00
CEVAP

Ahmet Bey, Bayram mesajınız için sizlere teşekkür ederim. Sizin bu güzel duygu ve düşüncelerine katılmamak elden değil. Biz insanların bu gün daha çok muhtaç olduğu şeyleri ne güzel ifade etmişsiniz. Yüreğinize sağlık... Bayramınızı en içten duygularımla kutlarım. Sağlıklı kalmanız dileğimle...

12 Aralık 2008 17:22
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 2346
Kayıt tarihi
: 28.10.08
 
 

Mucur / Kırşehir doğumluyum. Uzun süre Maliye Bakanlığı'nda çalıştım. Kabul etmek gerekir ki, Mal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster