Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Ruşen Nur Arıkan Uzman Psikolog

http://blog.milliyet.com.tr/rusennurarikan
İbrahim ARSLAN

Sizi kınamıyorum, normalde kınamam gerekirdi. Ne yazık dünya yuvarlanıp gidiyor. Bir yerde öbür taraf var! Ahlak ne yazık çirkef biri oldu. Yazdıklarınız cesaret işi. Eminim çok okunmak için değil, bilgi için yazdınız. Hatta birsinin yazması gerekti yazdıklarını. Bu siz oldunuz. Yine de okurken yüzüm kızardı sizi. Biz erkekler bu tip yazılara dalıyoruz. Ne hikmetse hikmet evde kaldı gerçi terbiye ile birlikte fingirdeşiyor! Uzun lafın kısası yazmak cesaret işi. Cesur kalemler olmalı elbette. Ama ne olur zivanadan çıkmayalım birazcık daha!

05 Nisan 2013 19:46
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 22:31
CEVAP

Ahmet bey merhaba, çok teşekkürler... İyi seneler diliyorum ben de...

02 Ocak 2012 23:15
Yurdagül Alkan

Nur hanım, Sevgi, değer biçemediğim, edadlarını ölçemediğim bir yüce kavram...Olmazsa olmazlarımızdan diyerek bloglarımda genellikle sevgiyi işliyorum. Size de selam ve sevgiler gönderiyorum.

14 Ekim 2011 14:33
CEVAP

Yurdagül hnm merhaba, tesekkür ederim, sevgiye değer vermeniz ne güzel... Bende size sevgilerimi gönderiyorum...

14 Ekim 2011 15:17
Av Suat YURDSEVEN

Kusura bakmayın bir sorum olacak size. Serbest avukatlık yapmaktayım ve milliyet.com tr de yazmaktayım. meslek icabı çok zor ve stresli işimiz var insanlara akıl vererek para kazanıyoruz. bizde bir nevi psikolog olduk. ama insanları sorunlarını çözerken benim psikoljim bozuluyor yoruluyorum . iş hukuku ve aile hukuku alanında çalışmaktayım. bu durumda çok fazla insanla muhatap oluyorum. kaldkiş karşı tarafla da muhatap oluyoruz. sizin işinizde nerdeyse aynı sizin psikolojiniz bozuluyormu bozulunca ne yapmayı önerirsiniz.

26 Ağustos 2011 18:32
CEVAP

Suat bey merhaba, yazıma gösterdiğiniz ilgiye tesekkürler... İş yaşamımızdaki tükenme sendromu denen burn out olma durumu ile hepimiz karşı karşıya kalabiliriz. Sağlıklı ilişkiler geliştirip, dışarıda dostlarla zaman geçirmek, biraz sanatla ilgilenmek, okumak, iyi bir film izleyicisi olmak, bir de hoşgörüyü benimsemek kendini koruma yollarından bazıları... esen kalın

05 Eylül 2011 14:17
çaglar boy

mrb ruşen hanım, yazınızı bugün okudum çok güzel ve anlamlı çok beğendim, benim de 15 aylık bi sevgilim vardı, daha öğrenci, kendisi malatyalı ama karsta okuyor, bende karslıyım ve karsta çalışıyorum bi kamu kurumunda, dün ayrılma kararı aldık, malatya'ya yerleşmemi ora dışında hiç bi şehirde yaşamak istemediğini söyledi ve kararının kesin olduğunu söyledi, bende ikimizin memleketlerine yakın bi il olabileceğini söyledim ama kabul etmedi, kendisini çok seviyorum ve ayrılma kararına açıkçası çok üzülüyorum, sizinle paylaşmak istedim, iyi günler dilerim

04 Ağustos 2011 13:52
CEVAP

merhaba, Sadece bu nedenle ayrılmak, ilişkinin onun tarafında çok güçlü olmadığını hissettirdi bana..Yine de anlamak gerekir. Madem bu kadar üzülüyorsunuz, tekrar ilişki kurun onunla ve konuşmaya çalışın, belki orta bir yol bulursunuz veya siz sevdiğiniz için Malatya' da yaşamayı göze alabilirsiniz:)

04 Ağustos 2011 18:02
?.Volkan EDYZ

Narsistik aşk ve erkek severse yazılarınızın arasında büyük benzerlikler yokmu? Erkek doğası gereği aşkta narsistmiş gibi bir sonuç ortaya çıkıyor. yada aşkta narsizm doğal bir öğeymiş gibide algılanıyor. Bu konudaki yorumunuz nedir?

28 Haziran 2011 16:05
CEVAP

Merhaba, Narsisizm konusunda kadın erkek ayrımı yapmadan yazdım. Sonuçda narsizm her iki cinse özgü bir durum. İlginize tesekkürler...

28 Haziran 2011 17:35
Deniz Gozde

Merhaba Rusen Hanim, Yazilarinizi okuduktan sonra size yazmak istedim. Kadin Erkek iliskileri konusunda yeni bir web sitesi acildi. KizlarSoruyor.com . Bu sitede kullanicilar karsi cinsle iliskilerinde akillarina takilan sorulari yine karsi cinse sorabiliyorlar. 18-45 yas arasi uye profiline sahip olan KizlarSoruyor.com sitesinde ulkemizdeki kadinlarin ve erkeklerin karsilikli sosyal iliskilerinden ne beklediklerini gormek mumkun. Bir uzman olarak siteyi ziyaret etmenizi isterim. Sevgiler, iyi calismalar. Nergiz Tanriseven KizlarSoruyor.com

12 Şubat 2011 14:11
CEVAP

Merhaba Nergiz hanım, İlginize çok teşekkürler, siteyi ziyaret edeceğim..

22 Şubat 2011 19:56
ihsan hekimoglu

bu yazınızdaki soruardan birine cevap verirken bu konuda da bir yazınız olacağını bildirmiştiniz. http://www.nasilyapicam.tr.gg/KADINLAR-NE-ISTER_ERKEKLERDE-NE-ARAR-f-.htm ben şu an http://www.nasilyapicam.tr.gg/BIR-KADIN-ASLINDA-ERKEKTEN-NE-ISTER_NE-BEKLER-f-.htm yazınızı okudum ve sizin tespitlerinizi neredeyse ağzım açık şekilde ilgi ile okudum .Ve bu kadar ciddi bir bilgi birikimine sahip olmanız ve bunu bizlerin anlayabilceği şekilde ifade edebiliyor olmanız bende size karşı bir saygı ve taktir uyandrırdı. Öncelikle sizi tebrik ederim .Siizn kız erkke ilişkiler flört gibi konularda kitabınız varsa okumak isterim .adınızda yazmıyor blogda başka yazılarınızı okumayı başaramadım .

10 Şubat 2011 01:01
CEVAP

İhsan Bey merhaba, ilginize teşekkürler..bahsettiğiniz konuyla ilgili yazıya sıra gelmedi ama yazıcam. henüz kitabım yok..

15 Şubat 2011 21:49
nilay karatas

Size yazma nedenlerim; 1-Psikolog,Psikoterapistsiniz 2-İlişkiler kategorisndeki yazılarınız güçlü 3-Bakış açınızı merak ediyorum. Şimdi soruya geçiyorum :) Yeni bir yarışma programı adı eski eşim nikah şahidim. Boşanmış çiftler aynı evde kalıyormuş ve kendilerine eski eşlerinin bulunduğu ortamda yeni eş buluyorlarmış :) Şaka gibi ama böyle. Yarışmanın sorusu şöyle : eski eşinin nikah şahidi olur musunuz ? Ne dersiniz , olur musunuz ?

03 Ocak 2011 15:27
CEVAP

Merhaba Nilay Hnm, Bahsettiğiniz yarışmayı izlemedim ancak bu tür programlar, yarışmalar popüler kültürün ürettiği şeyler ve tamamen rating kaygılı. Gerçek hayatta ise istisnaları olabilir ama pek rastladığımız birşey değil.. Sonuçda bu bir tercih meselesi ama büyük bir çoğunluğun tercih edeceğini düşünmüyorum.

03 Ocak 2011 17:53
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

30 Aralık 2010 10:05
CEVAP

Ahmet Bey çok teşekkürler, oldukça anlamlı ve içten yazınız ve dilekleriniz için.. ben de size yeni yılda ve devamında sağlık ve mutluluklar dilerim...

30 Aralık 2010 23:20
Toplam blog
: 169
Toplam yorum
: 117
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 2349
Kayıt tarihi
: 23.11.10
 
 

İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul' da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü' ünde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster