Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
ali sarayköylü

Şimdiye kadar AKP'ye hiç oy vermedim. selamlar...

04 Ocak 2014 14:43
Ahmet YILMAZ

Bayramınızı kutluyor, bayram neşesinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum... Selam ve saygılarımla...

19 Ağustos 2012 11:50
CEVAP

Bilmukabele bayramınızı kutlar her gününüzün bayram tadında geçmesini dilerim.

23 Ağustos 2012 17:02
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

30 Aralık 2011 23:13
Ahmet YILMAZ

Ali bey, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

07 Kasım 2011 15:33
murat durna

makalenizi okudum,sözünüzün her kelimesinin altına imzamı atıyorum.mükemmel bir tesbit.kutluyorum sizi.

19 Mayıs 2011 14:59
CEVAP

Çok teşekkür ederim.

19 Mayıs 2011 15:36
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

29 Aralık 2010 17:15
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

13 Kasım 2010 15:06
Ahmet YILMAZ

Bayram, en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selam ve saygılarımla…

08 Eylül 2010 11:15
CEVAP

Güzel duygularınıza yürekten katılıyor ve en içten duygularımla bayramınızı kutluyorum.

08 Eylül 2010 13:23
Ömer Faruk MENCİK YILMAZ

ALİ Bey günaydın. Ortak duyarlılıklarımızdan dolayı benzer konuları yazıyoruz bazan.Umarım çözülmeyen sorunlarımız akl-ı selim ve bilimsel yaklaşımlar yanında demokrasinin ''eşitlik'' ilkesini de kapsayan Demokratik Hukuk çerçevesinde çözülecektir.Ne ki bu konuda pek de bir ışık görülmüyor ufukta.Hukukçu sosyolog Açılım Koordinatörü'nün müktesebatı yetmiyor anlaşılan.Çoğu yazarlar ile yetkililerde demokrasi kültürü zaafiyeti var bence.Bildiğimiz gibi kimi siyaset baronları eli silahlı teröristlerin de yardımı ile ''ayrıcalıklı olmak'' ya da ''bir devletçik kuruvermek'' gibi bir emel peşindedirler bu açık. Oysa ayrıcalıklı olmak istemek hastalık belirtisidir,bir yönü ile de. Bu kapsamda sizin ''Ayrıcalıklı bir sınıf olmak istiyorlar'' başlıklı yazınızdan esinlenerek yazmış olduğum ''Demokrasilerde ayrıcalık mı yoksa açılım mı olur'' başlıklı yazım yayındadır.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

28 Temmuz 2010 11:09
ekonomi

Hocam ben önceki mesajımda bu yazınızı görmeden yayınlayın demiştim bu kestiğim yazıyı.Bir baktım o da var.Valla çok memnun oldum. Ben de buradan bir kopya alıyorum.Tekrar teşekkürler. YUSUF GÜNAL.

08 Nisan 2010 20:07
Toplam blog
: 114
Toplam yorum
: 116
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 546
Kayıt tarihi
: 18.11.09
 
 

Emekli öğretmenim. Üç yıldır Söke Ekspres gazetesinde günlük yazılar yazıyorum. 2008 Yılında röpo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster