Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

27 Kasım 2009 22:11
Ahmet YILMAZ

Bloğa hoş geldiniz diyor, size iyi bayramlar diliyorum.

26 Kasım 2009 21:32
CEVAP

Çok teşekkür ederim Ahmet Yılmaz. Ben de size iyi bayramlar dilerim.

30 Kasım 2009 17:48
Ömer Faruk MENCİK YILMAZ

BİR ORMAN YEŞİLİ olarak dileklerinize katılmaktan başka çare yok bence. Sanırım bazı toplum bilimciler şiir yazmayı da seviyor!Ben de bazı şiirlerimi paylaşmak, arada bir de ''sosyolojik yazılar'' yazmak için üye olduğum MB'ta bir de baktım ki şiirlerim önde giderken diğer yazılarım daha bir çoğalmış. Bu durumu siz de yaşayacaksınız.Çünkü toplum bilimciler az da olsa başkaldıran, tepki veren, irdelemek, eleştirmek, önerilerde bulunmak, kokuşmuşlukları ötelemek isteyen kişilerdir.O yüzden de sivrilmiş bir TEK SOSYOLOG yoktur. Ne ki TALES'ten SOKRATES'ten İBN-İ HALDUN ile ZİYA GÖKALP'ten ve Maks WEBER'den bu yana onların yol ve yöntemlerini siyasi ve ekonomik akımlarım emrine payanda yaparak tarafgir olmayı kendilerime şiar edinmiş olanlardan da geçilmez oldu artık.Güzel yaklaşımlarınız düşünce alanlarımızı genişletmeye devam edecektir umarım.Derler a:Şiir karın doyurmuyor!Yine de şiirden de kopmayalım.B.O.YEŞİLİ çağrıştırması içre yazmışolduğunuz şiirleriniz de güzel bence.Esen kalınız

13 Kasım 2009 19:25
CEVAP

Merhabalar Ömer Faruk Bey. Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, şiirlerimi beğenmeniz beni mutlu etti. Ben de tıpkı sizin gibi sadece şiirlerimden bazılarını MB de paylaşayım diye girmiştim bloga. Ama son dönemde yaşanan olaylar, toplum olayları ile ilgilenen bir kişi olarak, olup bitenleri sadece gözlemleyip sessiz kalmayı benim için imkansız hale getirdi. Pek çok tarihsel olaydan biliyoruz ki bu işin sonu toplum için hayra alamet değil. Bu ülkede sadece yandaş basının göstermeye çalıştığı gibi bir toplumsal düşüncenin olmadığını farkettirmek, sessiz çoğunluğun düşüncelerini, duygularını elimizden geldiğince dillendirmek hepimize düşen bir görev haline dönüştü bence. O yüzden ben de ormandaki bir renk olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Saygılar.

17 Kasım 2009 17:32
SORGUCU

Okudum, sonra kutladım sizi. Bundan sonra da okuyucunuz olacağım. Saygılar efendim.

25 Ekim 2009 22:29
CEVAP

Çok teşekkur ederim. Sözleriniz beni mutlu etti. Saygılar.

27 Ekim 2009 15:08
SAMET SERBEST

öncelikle milliyet bloğuna hoş geldiniz. yazdığınız 3 şiirinizi de okudum. İsteyen herkes kendinde bir duygu şiirlerinizde bulabilir. S&S olarak bizimle paylaştığınız için kendi adıma teşekkür ederim. Bende siyaset ve ekonomi kategorisinde yazıyorum edebiyat alanında da bir denemem oldu. S&S bloğumu ziyaret ederseniz sevinirim

15 Ekim 2009 16:27
CEVAP

Hoşbulduk S&S. Ayrıca güzel sözleriniz için teşekkur ederim. Blogunuzu ilgiyle takip edeceğim. Selamlar.

16 Ekim 2009 01:35
turan Yalçın

şiir hıkaye ve kısısel gelısım yazmaktayım yazdıklarımın sızlere de faydalı olmasını candan dılerım Turan Yalçın

14 Ekim 2009 18:12
CEVAP

Merhabalar Turan bey. Bloglarınız ilgiyle takip edeceğim. Selamlar.

15 Ekim 2009 13:28
ElçiNSevgİ

hoş geldin mekana. ne güzel seninle bu sayfalarda yan yana yazmak. Biraz geç olsa da gelişin, güzel bir geliş oldu doğrusu. Güzel şiirlerinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Öpüyorum dostum.

13 Ekim 2009 13:02
CEVAP

Bilmukabele. sevgiler

13 Ekim 2009 15:27
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 36
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 332
Kayıt tarihi
: 02.10.09
 
 

Merhaba, Sosyoloji eğitimi aldım. Eğitim alanında çalışıyorum. Fikirlerini, duygularını başarıyla ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster