Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

bende bloga başladım

04 Mart 2011 20:08
CEVAP

Günaydın, geciken cevabım için kusura bakma. Yalan yok, artık pek yazmıyorum. Nedendir bilinmez, yoğunlaşan iş hayatım mı, azalan isteğin mi, elim pek gitmiyor nedense. Bayrağı sana devredeyim o zaman:) Hoşcakal.

29 Nisan 2011 08:43
Ümit Culduz

Benim bilgisayar ile tanışmam MB üyesi olduğum 2007'ye denk gelir. daktilo kuşağından olduğumdan, şu son dört senede onlarca klavye, 3-4 tane de PC eskittim.(teknoloji özürlüyüm yani) Ben Berlin'de yaşıyorum. İzmir'de yaşayan ve sık sık Berlin'e gelen ablama (Alev Meisel/Blog üyesidir) bir dizüstü siparişi verdim. Nakit sıkıntısı olmasın diye de 700 Euro gönderdim. Benim için münasip bir dizüstü alacak. Alacak ama o da daktilo kuşağına mensup. Almanya'da Türkçe klavyeli dizüstü yok. Ek Türkçe klavye takınca işin esprisi kaçıyor. Sizin anlayacağınız benim derdim bana uygun bir dizüstü. (2. mesajda yazacağım)

16 Şubat 2011 21:20
CEVAP

Selamlar, önerilerim şunlar olacak: 700 Euro referansından çok uzaklaşmadan oldukça güçlü 3 model seçtim. Seçenek 1: http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=94150&ad=DELL-XPS-1645-BQ72P45-i7-720QM-4GB-500GB-W7HP-Tasinabilir-Bilgisayar Seçenek:2 http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=93120&ad=LENOVO-Y560-59-052769-i7-720-8GB-640GB-W7HP-Tasinabilir-Bilgisayar Seçenek 3: http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=95317&ad=SONY-VPC-F134FX-B-Ci7-740QM-4GB-640GB-1GBV-Tasinabilir-Bilgisayar Şimdiden hayırlı olsun.

17 Şubat 2011 22:29
Osman Aykut BASKAN

Beşir Bey merhaba Bilgisayarımı LCD'ye bağlamak istiyorum. Çift girişli VGA kablosu aldım. birbirlerine bağladım fakat. Lcd de source'u değiştirdiğimde PC görüntüsünü görebileceğim bir ekran gelmiyor. LCD menüsündeki kaynak sayfasına girdiğimde PC aktif değil. hiçbir yolla aktif edemedim. Siz ne önerirsiniz. Lcd kitapçığındaki talimatlarda bağladığımda kendiliğinden aktif olacağı yazıyor. Eksik bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Fakat sanırım atladığım bir püfnoktası var. Google'da bu sorunumu aratırken sizin blogunuz karşıma çıktı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Uludağ Üni'de Elektronik Mühendisliği okumaktayım. Şimdiden ilginiz için teşekkürler...

24 Ocak 2011 14:26
CEVAP

Sevgili Osman, eğer LCD TV' yi hangi tip bilgisayara baplayacaksın. Eğer laptop ise yanda tarafta VGA çıkışına kabloyu bağladıktan sonra kısa yol tuşlarıyla görüntüyü TV' ye akyarmalısın. bu genelde Fn+F5 vb.. bir tuş olur. Yani laptopa vga kablosunu bağlar bağlamaz ekrana görüntü gelmez. Bu işlemi yapman gerekir. Eğer masaüstü PC' ye TV' yi bağlayacaksan burada nasıl bir şey yapmak istediğini bilmem gerekir. Hem mönitörde görüntü görmek hem de TV' de mi görmek istiyorsun, yoksa sadece TV' de mi. Her ili durumu da ele alalım. Hem TV' de hem de momitörde görüntü görmek istiyorsan ekran kartının 2 çıkışı olmalı. 2.çıkışa VGA kablosunu bağlayabilirsin.Yeni ekran kartlarının çoğunda VGA çıkışı kalmadı onun yerine DVI çıkış var. Bunun için DVI' dan VGA' ya dönüşütüren adaptörler kullanılıyor. Sen TV' yi VGA' dan bağladığına göre senin ekran kartında doğrudan VGA çıkış var. Hem monitörde hem de TV' de görüntü görmek için Windows' un ekran ayaları kısmına girmen ve "Çoklu Ekran" ayar

29 Ocak 2011 23:36
Mehmet Yıldıran

Merhabalar ben Abant İzzet Baysal Üniversitesi 1. Sınıf öğrencisiyim. Bizim okula gelip mesleğinizle ilgili biz öğrencileri yönlendirebilecek bir ziyaret yapmanızı isteriz. Bölüm başkanımız: Erdal BEKİROĞLU. Onun haricinde scada biliyor musunuz? Nasıl bir program sizce? Türkiye'de iş olanağı oluşur mu scadanın?

28 Eylül 2010 19:08
CEVAP

Sevgili Öncel, böyle bir ziyareti yapmak ve faydalı olmak isterim. Ancak şu dönem yoğunluğumdan dolayı gitmem gereken hastaneye bile gidemiyorum. Bu yılın ilk 6 ayı içinde 1 haftalık bir tatil planlıyorum. Bunu yapabilirsen bu teklifini değerlendireceğime inanabilirsin. Scada konusuna gelince bir dönem Siemens scada programı olan WinCC ile uğraştım ve bir-iki küçük uygulama yaptım. Şu an Türkiye' de de popüler scada' lar var. WinCC, CiTech,Wonderware gibi. Mesleği uzmanlaşma gelecek için önemli bir karar. Türkiye' de otomasyon belirli bir seviyeye ulaştı ve bu alanda oldukça fazla firma var. Eğer gelecekde bu sektörde yer almak istiyorsan Scada bilmek sana önemli bir değer katacaktır. Ayrıca PLC programlamayı da iyi biliyor olma gerekir. Çünkü Scada ile PLC bir bütünün parçalarıdır. Scada programları farklı PLC' leri desteklemekle beraber yapıları benzerdir. Hoşcakal.

29 Ocak 2011 23:49
Ahmet YILMAZ

Bayram, en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selam ve saygılarımla…

08 Eylül 2010 12:44
CEVAP

Sevgili Ahmet, senin de Ramazan Bayramı' nı can-ı gönülden kutluyorum. Mutlulukların, sevdiklerin ve umutların hep yanında olsun. sevgi ve saygıyla.

10 Eylül 2010 05:20
HALIL AKDENIZ

Selam sayın yazar ben halil akdeniz afyon sinanpaşadan. Ben sinanpaşada ufak bir market işletiyorum. Dün gece karşı komşumdaki kasaba hırsızlar girerek sucukları çalmışlar. Budurum benim başımada gelebilir. Bende usb wep cam var ve bu web camera ile bilgisayar kapalıyyken kaydetmemimizin bir imkanı varmı. Sinanpaşada elektrikler süreklii kesilme oluyor gece kesinti aniden gidip gelirse pc me oldukça zarar verir ve sürekli bilgisayarın açıp kalıp kameranın kaydetmeside hardiskimi doldurur vede kısa zamanda pc min yıpranmasına neden olabilir. İp kamera yöntemiyle pc kapalı iken modem ile kayıt edebiliyoruz galiba yazını okudum. Ip kamare alacam ve siz hangi markayı öneri yaparsınız. Sağlam olsun yarın bozulmasın diye. bnun içişn ayarabileceğim bütçe 100 ile 300 arasıdır. Lütfen cevabınızı yazınız bana halil031988@hotmail.com adresinden de ulaşabilirsiniz

19 Mart 2010 00:39
CEVAP

Selamlar, geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Size aşağıdaki ürünü öneririm: http://www.hepsikamera.com/dlink-wireless-ip-kamere-3g-dcs2120,pid5003 Hoşcakalın..

03 Nisan 2010 19:59
AYHAN KORKMAZ

muhtemelen ertan tayfurlarında akrabasısınız esenbey tayfur şamil tayfur bayburtlular

31 Ocak 2010 23:15
CEVAP

Selamlar, Ömer Hoca' nın telefon numarası 0537 791 94 63. Ben Bayburt' un Tomlacık Köyü' ndenim, Bayburt' ta iki köyde Tayfur soyadlı aile var. Biri bizim köy, diğeri eski ismiyle Hığni. Dediğiniz arkadaş ö köyden olabilir. ALLAH'a emanet ol.

02 Şubat 2010 23:08
Yücel Yayla

Merhaba sayın btayfur, öncelikle çok güzel bir blog sayfanız var teşekkür ederim paylaştığınız için ben kafamı karıştıran henüz çözemediğim bir şey sormak istiyorum. Bende Canon Hv20 hd kamera var kasetli. Kameradan görüntüyü bilgisayarıma aktarmak istiyorum. Bilgisayarımın markası acer t9600. laptop a baktığımda firewire girişi yok. Sadece usb, Hdmi ve e-sata girişi var. kamerada da hdmi ve firewire girişi var. Şimdi ben hangi kablolarla en iyi şekilde bu aktarmayı gerçekleştirebilirim. Usb ile olabileceğini biliyorum ama hep firewire ile daha iyi aktarım yapıldığı ve video programlarıyla işlem yapıldığı söyleniyor. Örneğin e-sata veya hdmi ile aktarım yapabilir miyim, e-sata ile yapabiliyorsam kamerada e-sata girişi yok bunu nasıl telafi ederim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de adobe premiere, ulead video stüdio veya pinnacle gibi video programlarından hangisini tavsiye edersiniz. selamlar selamlar

18 Ocak 2010 11:14
CEVAP

Öncelikle geciken cevap için özür dilerim, son dönemde çok yoğun bir iş tempom olduğu için blog sayfama çok fazla giremiyorum. Dediğiniz video edit programlarının hemen hemen hepsini kullandımi açıkcası Ulead bana daha sevimli geldi ve şu anda onu kullanmaya devam ediyorum. Öncelikle kameranız oldukça iyi bir seçim. Özelliklerinde HDMI desteği yazan edit programlarının HDMI port üzerinden transfer yapabileceğini düşünüyorum. Daha önce bu tür bir çıkış veren cihazla çalışmadığım için kesin bir şey söylemem zor. İnternetten Ulead Video Studio 11 Plus' ı indirip bir deneme yapabilirsiniz.son dönemde HDMI portu yaygın olarak kullanılmaya başlandığı için proramlarında da doğrudan bu port üzerinden transfere izin vereceklerini düşünüyorum. Hoşcakalın.

30 Ocak 2010 16:28
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

27 Kasım 2009 22:52
CEVAP

Böyle güzel bir mesajın üzerine diyecek pek birşey bulamıyor; ben de aynı güzel duygularla sizlerin bayramını kutluyorum. Saygı ve Muhabbetle.

28 Kasım 2009 18:02
Ümit Culduz

Ben sizi Milliyet Blog sitesinin "ilk" üyesi olarak biliyorum. Bilmem yanılıyor muyum? Bilgilendirirseniz sevinirim. Selamlar, saygılar.

30 Ekim 2009 15:43
CEVAP

Selamlar, doğrudur. Milliyet blog' un ilk yazısı da bana aittir. Hoşcakalın.

01 Kasım 2009 17:43
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3258
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster