Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 23:31
Ahmet YILMAZ

Sema hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 14:08
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 15:22
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

13 Kasım 2010 19:15
Ahmet YILMAZ

Bayram en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram, ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selâm ve saygılarımla…

09 Eylül 2010 15:45
CEVAP

tşk ederim bende bayramınızı kutlarım..

11 Eylül 2010 15:45
elif ulun

semaaaaa. seni her okuduğumda içimden şöyle haykırmak geliyor 'yaz sema yaaazzzzzzz, durma yazzzz' bunu yayınlama:)) yayınlayacağın mesajlarda daha profesyonel olmamız lazım dostluğmz bir yana;))) ancak tek bir şey söyeleyeceğim yazarken kendini kasma. sadece içinden gelenleri bırak kelemnden aksın gitsin. kimseye bir açıklama yapmak zorunda değilsin yazarken. acemi bir yazar olduğuna inandırma sakın kendini. o kadar iyi yazıyorsun ki. acemi falan değildin sen! sen bence çok çok iyi bir roman yazarı oılursun. kendi hayatını romanlaştırmayı çok ciddi düşün derim. bloğunu her açıp batığında da bu mesajımı gör ve dşün de derim.

12 Ağustos 2010 04:20
CEVAP

canım elifim çok teşekkür ederim ya..o kadar iyi geliyor ki mesajların..kendimi çok kasıyorum canım hem de ölümüne..sanki yazdığım her kelime daha önce binlerce kez tekrar edilmiş gibi geliyor tarafımdan..öyle olunca da kasılıyorum,zorluyorum kendimi..iyi bişey değil bu yaptığım ama işte bilmiyorum ki ne yapacağımı..belki yatağını bulur bir süre sonra yazdıklarım.. çömezim elifim ya..orasnı biliyorum..roman dersen orası bana ö,çok uzak arkadaşım ya..cesaret edemem,hem bu kadar sınırlı kelime bilgisi ile olacak şey değil..

14 Ağustos 2010 12:32
sema özdemir

teşekkür ederim bedriye ablacım.. desteğin güç veriyor.. yanımda olduğunu bilmek güzel.. seninle hergün sohbet edebilme imkanı bulmak da ayrıca güzel.. varlığın güç veriyordur eminim çevrendeki herkese.. öpüyorum seni çok çok:)

06 Ağustos 2010 23:37
BEDRIYE ÇELIKEL

SEMACIM TEBRİKLER ÇOK AKICI BİR DİLLE YAZMIŞSIN.RESMİNDE ÇOK ŞEKER BAŞARILARININ DEVAMI DİLEKLERİMLE.

06 Ağustos 2010 16:26
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 609
Kayıt tarihi
: 23.06.10
 
 

Muş doğumlu, 20 yaşında daha çömez bir yazarım... Hem ben sadece yazarım... Öyle bir tutku ki yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster